Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc nie wiem, wlasnie sprawdzałem na kotle co tam mam ustawione, i jest tak jak podałem wcześniej. Jedynie blokada pompy kotła mam jeszcze na "nie" ale to chy nie od tego. Sprawdz jeszcze w ustaw jaka masz minimalna i maksymalna temperaturę cwu ustawione (u mnie 35-65 st. C)

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blokada od termostatu na tak

A od pompy kotla na nie, ona itak dopiero sie odpala w zaleznosci od tm zalaczania sie  pompy co. Ja sobie teraz dzwiglem na 58 i dopiero wtedy sie wlacza. 

A cwu mam na 60 rano i wiecz po 3 godz a poza tym obnizenie o 20 stopni i tylko 2 razy sie kocioł odpala na dzień przy histeryzie na 10. Warto tez tryb sprawdzić czyli na auto jak jest czujka tm na zew. No i tm zalaczenia i wylacz trybu lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem te blokady, zobaczę i dam znać bo teraz co chwilę rozpala się, wchodzi w nadzór i tak w kółko. To bez sensu bo co chwilę się rozpala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie mi podać jakie macie oprogramowanie pieca, może ja mam starsze i przez to mi nie odpala tak jak pisałem wcześniej, za dwa tygodnie dopiero przyjedzie serwis to jak mi się nie uda do tego czasu to może serwisant to zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz tylko zapotrzebowanie w lecie na wodę dlatego. Chodzi tylko na 30% i zwiekszam przerwe podawania przy tej opcji h1h2 tez by szybciej przechodzil w h2, jesli wam przekracza 75s to za mocne podawanie jest za duzo pelletu idzie wedle zapotrzebowania, do tego  mam zaprog obniżenie nocne i kocioł 2 razy tylko się odpala na doba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jestem posiadaczem kotła Lazar Smartfire 11/240 od zeszłej jesieni. Dom do ogrzania to 130m2 połowa w podłogówce. Kocioł działa ze sterownikiem pokojowym. Przez cały sezon jesienno zimowy (zima była jaka była) spaliłem 2,5 tony pelletu. Mam pytanie odnośnie sondy lambda. Czy warto ją dołożyć? We wrześniu będę miał przegląd pieca i serwisant mógłby ją zamontować. Tylko czy warto czy będzie jakaś oszczędność opałowa przy moim spalaniu? Proszę o porady. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.