Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, gwint napisał:

U mnie jest wybór 

15760925647457241548971663766209.jpg

To ciekawe. Jednak wydaje mi się, że to tylko informacja dla sterownika i nie będzie miała wpływu na realną pracę kotła. Palnik ten nie posiada żadnej geometrii, którą można by zmienić. Tak jak wspominałem wcześniej to moc jest regulowana ustawieniami podawania pelletu. W palnikach obrotowych stosowanych w innych piecach jest możliwość zmiany jego geometrii a przez to mocy. Ma ktoś może zaufanego serwisanta i może go o to dopytać :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak czyścicie  wyczystkę,górna klapa kotła często,czy żadko

Bo słyszę od znajowych rózne wersce,z tego co pamiętam to setwis gadał że bardzo żadko ją otwierać i czyścić gdyż zrobi się ładny lej z popiołu i wtedy popiół spada niżej po sciankach

Ale inni czesto czyszcza  by zapobiec jakies awari kotła,jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Robson24 napisał:

A jak czyścicie  wyczystkę,górna klapa kotła często,czy żadko

Bo słyszę od znajowych rózne wersce,z tego co pamiętam to setwis gadał że bardzo żadko ją otwierać i czyścić gdyż zrobi się ładny lej z popiołu i wtedy popiół spada niżej po sciankach

Ale inni czesto czyszcza  by zapobiec jakies awari kotła,jak uważacie?

Mi serwisant mówił żeby nie ruszać tej górnej klapy bo przy nieumiejętnym czyszczeniu można zasypać okienko zapalarki co spowoduje jej uszkodzenie i jest bardzo częstą awarią. Ja także nie widzę potrzeby żeby tam grzebać. Nadmiar popiołu się ładnie zsypuje do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości dałem na 11kw i automatycznie zmieniły mi się dane w menu serwisowym podawanie peletu itp. Ale z powrotem dałem 15kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz z ciekawości podrzucić jakie były ustawienia dla 11 i 15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post zatem proszę o wyrozumiałość. Posiadam kocioł SF 11kW. Teraz jest pierwszy sezon.

Na początek zapytam gdzie sprawdzić czy piec na pewno pracuje na mocy 11 kW bo firmowo ustawione jest na 8 kW ? Miałem rozruch producenta i ustawił to ale nie wiem czy nie przywracałem ustawień fabrycznych i się coś nie przestawiło.

Czytałem wiele postów tutaj i raczej nie widziałem ustawień dla kotła  mocy 11 kW. Może jednak ktoś coś podpowie.

Póki co kocioł bardzo dobrze się sprawdza..Dom nowy, ocieplony, podłogówka i grzejniki . do ogrzania ok. 130 m2. Mieszacze sterowane pogodowo. Przyjąłem zasadę że rozpalam kocioł o 6 rano do 12. Nastepnie przerwa i od 18 do 24. Zużycie Pelettu ( używam tylko Lava Olimp lub Premium ) to ok. 8 worków na tydzień. Czy to przyzwoity wynik? czy można to poprawić? Gdzieś czytałem, że przy pracy ciągłej jest możłiwy wynik 1 worka na dobę? Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riker74 Jesli masz mowy dom i jeszcze nie wygrzany to możesz miec wieksze spalanie. Sporo pisano o tym że w nie wygrzanym domu pierwszy sezon spalanie wieksze. Co do ustawień myślę, że na tym forum cos sensownego podpowiedzą o jest tutaj paru dobrych znawców Lazara

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, linxus napisał:

Patrząc w karcie produktów kotły 11kw i 15kw różni tylko średnica czopucha do komina. Pojemność wodna i rozmiary są dokładnie te same. Sądzę, że moc jest sterowana poprzez odpowiednie ustawienia podawania pelletu. Ja mogę wejść przez kod 4096 do menu palniki, ale nie pokazuje mi się żadna opcja. Jak wrócę do domu to sprawdzę bezpośrednio na piecu.

Palnik jest wyższy....i nie jestem pewien bo zapomnialem rozmiarow ale chyba i szerokosc jak i głębokość.Patrzylem u mojego tatusia 22kw. Pojemnosc wodna. Czopuch w innym miejscu. Serwisant jakas bzdure powiedzial z wyborem palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, linxus napisał:

Patrząc w karcie produktów kotły 11kw i 15kw różni tylko średnica czopucha do komina. Pojemność wodna i rozmiary są dokładnie te same. Sądzę, że moc jest sterowana poprzez odpowiednie ustawienia podawania pelletu. Ja mogę wejść przez kod 4096 do menu palniki, ale nie pokazuje mi się żadna opcja. Jak wrócę do domu to sprawdzę bezpośrednio na piecu.

Byc moze 11kw jak i 15 kw ma ten sam palnik. Roznica moze byc w czasach podawania i przerwy pomiedzy podaniami jak i nadmuch. Moze podziela sie ustawieniami uzytkownicy wtedy sie sprawa wyjasni. Badz tez mozemy dokonac pomiarow palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie do wyboru jeszcze SF 31, 41 i 12. Przy ustawieniach dla 41 to nie wiem czy by nadążył pelletu dosypywać :D

20191212_184114.jpg

20191212_184120.jpg

Edytowane przez linxus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Riker74 napisał:

Witam

To mój pierwszy post zatem proszę o wyrozumiałość. Posiadam kocioł SF 11kW. Teraz jest pierwszy sezon.

Na początek zapytam gdzie sprawdzić czy piec na pewno pracuje na mocy 11 kW bo firmowo ustawione jest na 8 kW ? Miałem rozruch producenta i ustawił to ale nie wiem czy nie przywracałem ustawień fabrycznych i się coś nie przestawiło.

Czytałem wiele postów tutaj i raczej nie widziałem ustawień dla kotła  mocy 11 kW. Może jednak ktoś coś podpowie.

Póki co kocioł bardzo dobrze się sprawdza..Dom nowy, ocieplony, podłogówka i grzejniki . do ogrzania ok. 130 m2. Mieszacze sterowane pogodowo. Przyjąłem zasadę że rozpalam kocioł o 6 rano do 12. Nastepnie przerwa i od 18 do 24. Zużycie Pelettu ( używam tylko Lava Olimp lub Premium ) to ok. 8 worków na tydzień. Czy to przyzwoity wynik? czy można to poprawić? Gdzieś czytałem, że przy pracy ciągłej jest możłiwy wynik 1 worka na dobę? Proszę o podpowiedzi.

Podaj ustawienia podawania w swoim piecu to powiem Ci czy wynik jednego worka przy ciągłej pracy jest możliwy. Mi przy podawaniu 4s co 60s (30%) i pracy na tej mocy przez całą dobę zżera lekko powyżej jednego worka (około 17-19kg). Do tego grzanie CWU dla dwóch osób. Z ciepłej wody korzystane tylko przy prysznicu wieczorem. Czyszczenie pieca co 6 godzin.

 

Teraz dla próby wydluzyłem czas do 65s bo pomimo ujemnej temperatury piec trzyma ładnie na mocy 30proc. Mało tego - musiałem podnieść temperaturę pracy na maksymalną - 88 stopni bo do 75 bardzo szybko dochodził, wygaszał się i po pół godziny odpalał od nowa co bardzo niekorzystnie wpływa na spalanie. Histerezy mam tak ustawione, że na 50% wchodzi od 60stopni a na 30% od 65 stopni.

Edytowane przez linxus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, linxus napisał:

Mi serwisant mówił żeby nie ruszać tej górnej klapy bo przy nieumiejętnym czyszczeniu można zasypać okienko zapalarki co spowoduje jej uszkodzenie i jest bardzo częstą awarią. Ja także nie widzę potrzeby żeby tam grzebać. Nadmiar popiołu się ładnie zsypuje do popielnika.

Też długo klapy górnej nieotwierałem.choć wiele znajomych jednak czesto palnik gorna pokryws czysci bo boja sie o usterki

Dlatego pytalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, linxus napisał:

Podaj ustawienia podawania w swoim piecu to powiem Ci czy wynik jednego worka przy ciągłej pracy jest możliwy. Mi przy podawaniu 4s co 60s (30%) i pracy na tej mocy przez całą dobę zżera lekko powyżej jednego worka (około 17-19kg). Do tego grzanie CWU dla dwóch osób. Z ciepłej wody korzystane tylko przy prysznicu wieczorem. Czyszczenie pieca co 6 godzin.

 

Teraz dla próby wydluzyłem czas do 65s bo pomimo ujemnej temperatury piec trzyma ładnie na mocy 30proc. Mało tego - musiałem podnieść temperaturę pracy na maksymalną - 88 stopni bo do 75 bardzo szybko dochodził, wygaszał się i po pół godziny odpalał od nowa co bardzo niekorzystnie wpływa na spalanie. Histerezy mam tak ustawione, że na 50% wchodzi od 60stopni a na 30% od 65 stopni.

u  mnie na 30 % mocy jest 4 sekundy podawania z przerwą 42 sekundy. Tak chyba jest standardowo. Mam CWU i zbiornik 300 Litrów. Mam też wspomaganie panelami solarnymi do ciepłej wody ale teraz w zimie to małe ma znaczenie. CWU załaczam w razie potrzeby. Temp kotła mam ustawiona na 75 stopni a osiąga teraz przy pracy na 30 % mocy temp. ok 66 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bisiasty napisał:

Riker74 Jesli masz mowy dom i jeszcze nie wygrzany to możesz miec wieksze spalanie. Sporo pisano o tym że w nie wygrzanym domu pierwszy sezon spalanie wieksze. Co do ustawień myślę, że na tym forum cos sensownego podpowiedzą o jest tutaj paru dobrych znawców Lazara

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

 

Dom jest wygrzany. mieszkam 5 lat.. Wczesniej piec węglowy miałem.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.