Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, KristofSX napisał:

Witam wszystkich!
ja również dołączyłem do posiadaczy Lazar Smartfire 15KW
mieszkanie dwupoziomowe 150m, jeden poziom tylko grzejniki, drugi to podłogówka + grzejniki, do tego CWU (40st)

kocioł grzeje do zadanej temp bez problemu, nie ważne czy to 70 czy 75 czy 85,

ale na mieszaczu z kaloryferami , nieważne ile ustawię ,maksymalne co mogę uzyskać to 46-47stopni. daje to komfortową temperaturę w domu ale jak przyjdą niższe temp to będzie słabo.

próbowałem regulować zaworem kryzującym ale niewielkie ruchy (+/- 1/4 obrotu powodują duże spadki na kotle i mieszaczach), tryby pompki za mieszaczem również nie zmieniają niczego. w/g zegarów temperatura 43 na zasilaniu/40 na powrocie.

czujnik pogodowy wyłączony, nie mam termostatu pokojowego, zmieniałem ustawienia mieszacza w menu serwisowym ale nie wiele to pomogło.

macie jakieś pomysły co jeszcze mogę zmienić? 

 

 

A możesz zrobić foto instalacji z mieszaczami i ustawień mieszaczy w ustawieniach serwisowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym roku testuję taką opcję. Mam włączone blokady, ale w pomieszczeniu z termostatem mam tak skręcony grzejnik, kryza na zaworze, że grzeje nie podbijając do zadanej pomieszczenia. Troszkę mam wyżej, ale jak zrobi się cieplej w tym pomieszczeniu, cieplej na dworze, mniejsze zapotrzebowanie na ciepło budynku, to wyłącza się od termostatu. Jakoś to działa, tylko odkurzacza nie można kierować na termostat:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem pieca lazar Smart fire 22 kw. Proszę o radę jak ograniczyć spalanie do minimum. Instalacja same grzejniki dom 205 m ocieplony styropian 10 cm okna plastikowe. Nastawy pieca serwisowe. 

inbound1873982172609794736.jpg

inbound3787668565841483954.jpg

inbound6488454450061221235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sondy i pogodowki. Teraz przy temp za oknem 0 i poniżej to spalanie w granicach 4-5 worków za 3 doby. Grzejniki maja głowice. Piec pracuje od regulatora pokojowego gaśnie i rozpala się. 

15752845814039184852909888110223.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawellll napisał:

Na razie wycofałem się że zmian. Zmniejszenie o 5-6 stopni jest za duże. Temperatura kotła leci w górę i wyłącza od tmax. Muszę wyraźnie obniżyć krzywą grzania. Ale póki co nie mam czasu i odpuszczam.

Pawelll ma pan 15kw kociołek,wasze kotły palą non stop rozumiem na niskich obrotach i chyba tak najlepiej niż czeste rozpalania jak to u mnie było,choć z tyg na tydz jest coraz mniej tych rozpaleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co zostawiłem blokady od termostatu. Działam harmonogramem ustawionym na regulatorze pokojowym. W nocy i w dzień gdy nie ma nikogo w domu mam ustawiona mniejsza temperaturę natomiast kiedy jesteśmy ustawiam większą, taką która i tak nie osiągnie ale za to jest cały czas komfortowo. Pogodówka wyłączona, jakoś wole mieć na sztywno ustawioną temperaturę. Zrobi się zimniej na zewnątrz podnoszę ręcznie o jeden dwa stopnie. Zobaczymy jak będzie.  SF22 jest oszczędny tylko gdy nie pracuje więc testuje blokadę od termostatu :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan38zszedbym z nadmuchem na 30% mocy na 30% i zwiększyłbym przerwę podawania na 42s lub więcej delikatnie. Nie mam 22kw, nie chcę proponować nic na wyższych mocach. Na ile masz odkręcony zawór z tyłu kotla i pompa na jakich ustawieniach. Napisz coś o blokadach, czy masz ustawione.

Piszcie o co Was pytamy, bo praktycznie po pierwszym pytaniu, my pytamy co nas interesuje, ale nie mamy na wszystko odpowiedzi. Trzeba ciągnąć za język, jakby to nam zależało na poprawie pracy Waszych kotłów. Jak nie mamy odpowiedzi i wszystkich info o które pytamy, to ciężko jest wszystko zgrać. 

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jan38 zapisz sobie obecne ustawienia na jakiejs kartce abys mial do czego wrocic jakby cos .Moja sugestia jest tak  piec na 75stopni histereza 15 . Skoro masz tylko kaloryfery to sugeruje usawic wyłaczenie pompy od termostatu na Nie ustaw rowniez temp minimalna mieszacza 35stopni a te 60max moze zostac .co do mocy  to na 100% zmienilbym  na 10s, przerwe podajnika. Przy 50% fabrycznie daja 16s ale spokojnie mozna zmienic na 26 co do 30%to te 42sekundy jest optymalnie.zapewne h1 masz 7 ,a H2 14  proponuje zmienic h1na 11a h2na 15 .Zapisz sobie te liczniki ile czasu pracowal na tych mocach abys mial opcje porwnania co sie zmieni po np 2dniach od zmian jakie zastosujesz.Wydaje mi sie ze do twojej kubatury bardziej pasowalby slabszy model sf15 ale skoro masz juz takej mocy model to trzeba mu pozmieniac zwlasza wartosci ktore ci podalem ,Ja mam 120m podlogowek i 11 kaloryferow ,i pamietam jak do mnie tez powiedzial serwisant  ze wystarczający bylby   sf 15kw wiec ty masz jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan38 podaj te dane które napisał @Giz. Wygląda jakbyś miał blokadę mieszacza od termistatu bez blokady kotła i do tego histeryzy ustawione na takie wartości że kocioł podchodzić pod zadana na 100% mocy. Jak to podasz to napisze swoje ustawiania z tamtego roku bo też nie miałem sondy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Giz napisał:

A możesz zrobić foto instalacji z mieszaczami i ustawień mieszaczy w ustawieniach serwisowych. 

Jasne,

Mieszacz 1 to podłogówka + kaloryfery , mieszacz 2 to tylko kaloryfery.

trochę kręciłem zaworem kryzującuym kotła i przy mocniej otwartym (3 obroty) temp na mieszaczu 2 do chodzi do 49 (nastawione na 55), ale wtedy kocioł zasuwa na 100% 

generalnie kocioł odpalony przez monterów ale serwisant z lazara jeszcze nie był , tak że kocioł idzie na fabrycznych ustawieniach, będzie dołożona sonda lambda. mam też nadzieję że spalanie trochę spadnie bo teraz to 2 worki na dzień.


klkJaDH.jpg

32DcRfU.jpg

e4VTMzQ.jpg

DZnaAHB.jpg

4Od93D5.jpg

Kpj6yEQ.jpg

 

Edytowane przez KristofSX
dodanie foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2019 o 19:46, pawellll napisał:

W ustawieniach mieszacza. Nazywa się to termostat pokojowy mieszacza 1

Pawell co dokladnie ta funkcja  robi

Miałem na 5ustawioną przed zmianą na 0

Myslałem że to obnizenie mieszacza jak miałem zadaną 45mieszacza to przy opcji termostat pokojowy mieszacza na 5

 Ta tm obniża się z45 na 40,ale raczej myliłem się

Chcę wychamować zbyt szybkie nagrzewanie domu ,czeste rozpalanie i przedewszystkim praca na30% bo tej opcji kocioł omijał bo przy50% juz sie wygaszal

 

 

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" termostat pokojowy mieszacza 1 - x" obniża temperaturę zadaną mieszacza o x stopni gdy termostat pokojowy przejdzie w OFF. Z moich doświadczeń wynika, że x nie powinno być duże. Max 2-3 st. I jest sens go włączać dopiero po dobrym dostrojeniu pogodówki mieszacza.

Edytowane przez pawellll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem, jak załącza się pompa cwu to jest głośny plusk wody w cwu odgłos zapowietrzenia, odpowietrznik jest ale to nic nie daje nie mam pojęcia co zrobić może ktoś miał taki przypadek, nawet tył bojler obniżyłem i nic nie dało.

IMG_20191202_210341.jpg

Edytowane przez gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

pozdrowienia z Łotwy. 

Używam tłumacza google, wybacz mi niepoprawną pisownię.

Odkryłem, że wszyscy tutaj mają SF15 lub SF22.

Czy ktoś tu ma SF31?

Jeśli tak, ile zużycia jest normalne?

Jakie są twoje ustawienia modulacji?

moje standardowe ustawienia to:

100% - 80% 4s 7s 8,5%

50% - 60% 4s 16s 10,5%

30% - 40% 4 s 38s 12,5

H1 - 10

H2 - 14

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.