Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na problem z podawaniem, kiedy czyszczenie komory spalania robiłeś?

Druga opcja podnieś min wentylatora na 30% i zobacz co się stanie 

Nie zmieniłeś pelletu?

4s przerwy czy podawania?

Edytowane przez pawellll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garbatka lepszą czy gorsza od poprzedniego (kaloryczność).

Jeśli jest czysty to wygląda na to że tak jak pisze @Giz wygasa. Mieszasz nazwy. 4s to raczej czas podawania, 54 to przerwa podawania. Jak zmniejszasz przerwę to wchodzi w nadzór? Czyli moc za duża do chwilowego zapotrzebowania. Pewnie za bardzo skrociles.

Edytowane przez pawellll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że jest ciepło i te 30% może być za dużo i nie uzyskasz ciągłej pracy. U mnie tak się dzieje przy temp ok 15 st na zewnątrz. SF15. Aktualna pogoda to nie jest dobry czas na strojenie kotła i automatyk.

Edytowane przez pawellll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu pojawiły się fabryczne nastawy dla sf22. 

Na pracę kotla ma wpływ bardzo dużo czynników, nie tylko same przerwy podawania. Ustawienia mieszacza, nadmuchu minimalnego, korekcji sondy, zaworu kryzującego przed pompą kotlową. Jeśli ustawienia fabryczne nie sprawdzają się i trzeba bardzo mocno korugować, np zwiększając przerwę, bo kocioł za bardzo się rozpędza, to raczej jest przewymiarowany. Można też sprawdzić, o ile przewala temp zadaną bezwładność palnika. Może być tak, że jest to np 1st i wystarczy podnieść zadana o 2st, dopasować histerezy i może nie dojść do zadanej. Ja uważam, po obserwacjach i doświadczeniach z ostatnich tygodni, że regulację powinno zaczynać się właśnie od ustawień fabrycznych, ale najpierw wykorzystać wszystkie inne dostępne środki, zaczynając od regulacji samej instalacji, przez dopasowanie temp zadanej w pomieszczeniach, po ustawienia wyżej wymienione. Dopiero potem, jak to nic nie da, można lekko korygować modulację mocy w ustawieniach serwisowych, ale bardzo ostrożnie. To co wklepuja serwisanci, to nie są ustawienia fabryczne. Czasem stosują te same wartości do różnych mocy, co uważam za błąd. Wbijają je ze swoich kajecików, lub bardziej zaznajomienia z techniką, że smartwonów. Oczywiście nie wszyscy, ale są tacy. 

@pawellll ma ustawienia fabryczne i postanowiłem sprawdzić, jak będzie to u mnie, bo oczywiście nie miałem, gdyż serwisant po aktualizacji softu je zmienił. Okazało się, że kocioł nie wchodzi w nadzór nawet przy temp ok 10st i powyżej. Oczywiście pobawilem się z regulacją samej instalacji. Jak temp spada i zaczyna się zwiększać zapotrzebowanie budynku na energię, to zaczyna modulować. Uważam, że chyba bardzo pomogła wartość wprzerwy na 50% mocy. Mi ustawił serwisant na 20s, a w fabrycznych jest 26 dla mocy 15kw. Nie ma tej bezwladnosci palnika i sprzęt tak bardzo się nie rozpędza. A, tym, że może z 1min popracować dłużej na 50%, bo przerwa się zwiększyła, to się nie przejmuję, bo rzadziej podaje, a i na 30% jest dosyć fajna, bo 54s.

Z 22kw nie da się zrobić 15kw, one się różnią. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne wartosci dla tego modelu sf 22 to .
100%  60-4-7
50%    45-4-16
30%    30-4-42
Faktycznie jest sens je wydłużyć zwłaszcza przerwę podawania ale bez przesady:-):-)
U mnie wydłużenie przerwy przy 100% z 7 na 11 sek poskutkowało brakiem spiekòw :) Przy 7 sekundach przerwy to chyba nie wydalał palnik ze spaleniem tej ilosci peletu

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PITER38 napisał:

Fabryczne wartosci dla tego modelu sf 22 to .

100%  60-4-7

50%    45-4-16

30%    30-4-42

Faktycznie jest sens je wydłużyć zwłaszcza przerwę podawania ale bez przesady:-):-)

Takie ustawienia spotyka się też po ingerencji serwisanta, to są fabryczne czy po rozruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te wartosci byly fabryczne serwisant ich nie zmieniał podczas rozruchu bo twierdził ze sa dla tego modelu sf22 zmienił tylko czas podawania podczas rozpalania o 20s bo piec nie startował,do tej pory  zmienilem chisterezy aby piec wiecej  pracowal na 30%i 50%a takze metoda prob i błędów wydłużylem przerwy podawania peletu ,Ale nie ukrywam ze piec byl wziety z zapasem wzgledem wielkosci domu wiec w pewien sposob moge sobie pozwolic aby pracowal w nizszych zakresach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Żółty napisał:

@kamixposiadam taki model bezprzewodowy. Ogólnie spoko, dobry zasięg

 

Żółty ,Czy kupowales  go osobno czy od firmy Lazar?i jakie to kwoty były? A tak z innej beczki jaki masz czas podawania podczas rozpalenia ?i  jakie masz u siebie zastosowane przerwy w podawaniu bo pamiętam ze masz taki model jak ja pieca?tak z ciekawosci.Pozdrawiam

Edytowane przez PITER38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam go kupowałem a cena z tego co pamiętam to 300 zł z wysyłką. Przy rozpalaniu podawanie 100s.

Jesli chodzi o pozostałe ustawienia to na tą chwilę mam :

100%-50%, 4s,7s

50% - 40% 4s, 16s

30% - 30%,4s, 44s

Tlem standardowo 8.5, 10.5, 12.5 i 18% regulacja sondy. 

Histeryzy h2=10* h1=8.

Poki co kocioł pracuje od termostatow (mam dwa obiegi). W grudniu przejdę na pracę stała i coś pewnie trzeba będzie lekko korygować ustawiania gdyby chciał iść w nadzór. Ale wszytko w swoim czasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Żółty napisał:

Sam go kupowałem a cena z tego co pamiętam to 300 zł z wysyłką. Przy rozpalaniu podawanie 100s.

Jesli chodzi o pozostałe ustawienia to na tą chwilę mam :

100%-50%, 4s,7s

50% - 40% 4s, 16s

30% - 30%,4s, 44s

Tlem standardowo 8.5, 10.5, 12.5 i 18% regulacja sondy. 

Histeryzy h2=10* h1=8.

Poki co kocioł pracuje od termostatow (mam dwa obiegi). W grudniu przejdę na pracę stała i coś pewnie trzeba będzie lekko korygować ustawiania gdyby chciał iść w nadzór. Ale wszytko w swoim czasie.

 

czyli masz blokadę o co chodzi praca od termostow??czy pracujesz harmonogramem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest mieszacz to termostat działa albo na blokadę pompy mieszacza albo na obniżenie zadanej mieszacza.

Też myślę żeby przy niższych temperaturach przejść na obniżanie temp. mieszacza np. o 5 st. Ma ktoś jakieś doświadczenia czy taki spadek wystarczy?

Ja harmonogramu używam do cwu - tylko rano i przed wieczorem daję normalną pracę, poza tym robię obniżenie o 16 stopni, żeby niepotrzebnie nie włączał kotła. Przy zasobniku 200l tak naprawdę wystarczą 1 - 2 ładowania  dziennie.

Edytowane przez pawellll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.