Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na razie mam h1 13stopni a h2 17 i trzyma się fajnie temperatura pewnie jak przyjdą mrozy to zmienię 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo czasu na 30% mocy może bufor ciepła załóż ? Ja mam i jak narazie sprawdza się idealnie ale z racji, że to mój pierwszy sezon to jeszcze nie oceniam!! Zobaczymy jak bedzie przy mrozach


Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle ale podobno lepiej jak piec chodzi na pełniej mocy, przynajmniej takie sa opinie w internetach:-) no ale fakt, zobaczymy przy niższych temperaturach

Chyba, że sie myle, to proszę mnie poprawić!

A to mój licznik serwisowy Lazar SM 22 + bufor 500l 608868d6d602875536b164ce7d25fbaf.jpg&key=7ffdc603fef158ec7b5abed0333a1cb2cb355ba25da45d9f9de310d103bda7f0

 

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Jesrem posiadaczem lazara 11kw od miesiaca'Posiadam bufor 500l .W calym domu grzejniki z zaworami term dwie podlogowki.Mam wielki problem najpierw kopcilo sie z rur podlaczeniowych.Jakis czas spokoj i teraz znowu skropliny.Splywa wszystko do czopucha.Jeszcze na domiar zlego wykasowalem ustawienia serwisanta(wcisnolem ustawienia serwisowe)i zonk wszystko sie zmienilo.Nie mam sondy.Prosze kogos o ustawienia waszych kotlow.Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczytaj posty od początku bo chyba gdzieś były ustawienia kolegów, ale to chyba do 15kw a jak nie znajdziesz to dam swoje 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy tworzenie się kondensatu w piecu czy kominie to zawsze jest wina ustawień pieca czy jakości peletu?? Kiedys na Youtube jeden z użytkowników lazara dodał filmik z takim zasmolonym wymiennikiem, ale nie wiem czy udało się rozwiazac problem?.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooooo masakra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz tak miałem ale mniej jak założyłem źle klapkę za popielnikiem, na szczęście się szybko zoriętowałem ale to wina też taniego pelletu wiem bo jak palę lepszym to klapka od ciągu komina jast czysta a jak tańszym to zaczyna się sklejać 

Edytowane przez gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , ze koszt sondy lambda jest spory bo chyba około 1000zł ale może w twoim przypadku waro by zainstalować? Będzie bardziej kontrolowane spalanie a i przy instalacji przez serwisanta wprowadził by Ci na nowo ustawiania pieca. Piec myślę że jest naprawdę dobry bo zanim się zdecydowalem na lazara to też sporo forów i opinii sie naczytalem o różnych piecach i wychodzi na to, ze lazar to naprawdę dobry piec który jest na rynku już ładnie parę lat, a większość problemów z nim wynika z powodu źle wykonanej instalacji lub błędów w instalacji.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skąd ten kondensat? Nieprawidłowa instalacja i nieprawidlowo, zbyt nisko prowadzony kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,o zaletach sondy i czy wartoczy nie warto to juz pojecie wzgledne,ja osobiscie nie mam ale chcialem zalozyc po roku użytkową lecz zrezygnowalem gdyż wymieniając sie spostrzezeniami z użytkownikami lazara  spalanie i inne wartosci osiągnąłem takie praktycznie same jak z sonda ,co to temperatur pracy i modulacji mocy rozpisywalismy sie juz sporo razy sa tacy którzy wola aby im chodzil w wyższych wartosciach i twierdza ze lepiej i tez tacy którzy ktorzy mowia ze powinien 30% czasami tylko wskakiwac na 50% praktycznie wszystko sprowadza sie do tego aby tak poustawiac aby palił wam jak najmniej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sierpniu serwisant uruchomił w mojej kotłowni kocioł Lazar Smarfire 15kw plus sonda lambda i regulator pokojowy. Mam instalacje mieszaną 2 obiegi grzewcze: grzejniki i podłogówka, 2 zawory 3d z siłownikami. Serwisant doradzał żeby nie montować czujnika pogodowego, bo jest zbędny gdy jest ecoster. W jaki sposób jest to u Was rozwiązane? W pomieszczeniach gdzie znajduje się regulator po osiągnięciu zadanej temperatury kocioł się wyłącza, natomiast w pokojach gdzie znajdują się grzejniki z termostarami jest odczuwalnie zimniej. W jaki sposób poustawiac to wszystko żeby podobna temperatura była w pokojach z gtzjnikami? Może lepiej założyć czujnik pogodowy a wyłączyć ecoster? Może potrzeba dokupić jeszcze jeden regulator do pokojów z grzejnikami? Proszę o porady. Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz ecostera w miejscu gdzie masz najchlodniej, z dala od źródeł ciepla, tak by słońce na niego nie świeciło (ja mam na przyklad w korytarzu ) a w poszczególnych pomieszczeniach regulujesz temperaturę termostatami. U mnie przynajmniej na chwilę obecną sie to sprawdza. Ewentualnie obniż temperaturę na ogrzewaniu podłogowym

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowany i będzie sterował silownikiem zaworu 4 drożnego odpowiedzialnego za temperaturę w grzejnikach (nie mam podlogowki) ale z racji ze piec dopiero pierwsza zime bedzie to jeszcze doświadczania nie mam więc nie proponuje. Chociaż z drugiej strony czujnik pogodowy to nie jest duży koszt (chyba 100 pln) ale ecostera na pewno bym nie pozbywał sie. Wg mnie swietna sprawa.


Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.