Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam do obydwóch pogodowe. Na dole mam podłogowe w kuchni,przedpokoju, łazience i wejściu. W salonie grzejnik + pokój grzejnik + cala góra w grzejnikach prócz łazienki górnej (tam też podlogowka) zobaczymy jak to będzie banglac bo dopiero rano przestawiłem :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PITER38 napisał:

Mam podpiety ecoster ,wiec powinien robic korekty sam:-)jest tyle mozliwosci z tymi ustawieniami ze chyba sporo piwa w kotlowni wypije zanim skończą mi sie pytania:-) jeszcze tylko nurtuje mnie czy stosujecie to sterowanie pogodowe do obydwu mieszczaczy? Giz dziekuje za poswiecony czas i innym również:-)

 

Powinien, ale z doświadczenia wiem, że lepiej jest ustawić ten współczynnik również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Giz czy mógł byś podać dla mojej wiedzy jaki jest zakres możliwości korekty parametru A FL, Są 3, A B C mnie interesuje tylko A . U was w kotłach jest on ustawiony na pozycji 6. Min - Max.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obserwacjach 12 godzinnych i zaleceniach @Giz kocioł faktycznie pożera mniej pelletu ale zauważyłem też że ma problem z podbiciem temp większej niż 62 stopnie przy zadanej 75 przez co chodzi non stop na 50% czym może to być spowodowane że nie jest w stanie większej temp wycisnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet? 

Dolot powietrza do kotłowni? 

Zapotrzebowanie na ciepło w tej chwili masz takie. 

Przekrój komina i czy jest regulator ciagu

Ustawienie dysz powietrza wtórnego i pierwotnego

Zapodaj korektę czasu pracy podajnika w zwykłym menu dla 50% na +1.

Lub pobaw się histereza h2. 

Dawki i przerwy serwisowe zostaw. 

Podaj wartości nadmuchu na poszczególnych mocach, obniżenie przez sondę i wartości tlenu osiagane na poszczególnych mocach

Podaj jeszcze na ile masz odkręcony zawór na kotle i pompę na ile. 

 

Edytowane przez Giz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienie sterowanie  na pogodowe na obydwu mieszaczach i zobacze efekt po 24godzinach ,podziele sie spostrzezeniami jutro .a to dobre pytanie poprzednika na jaka predkosc macie ta pompke przy piecu do obiegu wewnetrznego i ile macie odkrecony to pokretło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PITER38 napisał:

Zmienie sterowanie  na pogodowe na obydwu mieszaczach i zobacze efekt po 24godzinach ,podziele sie spostrzezeniami jutro .a to dobre pytanie poprzednika na jaka predkosc macie ta pompke przy piecu do obiegu wewnetrznego i ile macie odkrecony to pokretło?

Jakie pokrętło ? Czy mówicie o ustawieniach tej pompy za kotłem 

image.thumb.png.20d6ae68f06037673941495ed6901589.png

Edytowane przez Adamo169
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zlokalizować tych dysz

 Gdzie one?

 

W kotłowni mam duże okno które jest uchylone + wentylację kominową

IMG_20181218_141840.jpg

IMG_20181218_141821.jpg

IMG_20181218_141746.jpg

IMG_20181218_141829.jpg

IMG_20181218_141829.jpg

IMG_20181218_141741.jpg

IMG_20181218_141817.jpg

IMG_20181218_141741.jpg

IMG_20181218_141741.jpg

IMG_20181218_141741.jpg

IMG_20181218_141416.jpg

IMG_20181218_141806.jpg

IMG_20181218_141759.jpg

IMG_20181218_141810.jpg

IMG_20181218_141722.jpg

IMG_20181218_141736.jpg

Edytowane przez Marcines0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcines0007obroty wentylatora dla mocy 30% ustaw na 45%, zakres korekcji nadmuchu przez sondę na 25%, a obroty minimalne wentylatora na 20%. W takim układzie na 30% mocy masz stała wartość nadmuchu, sonda nie ma co regulować. Źle się zrozumieliśmy. Dysze są z prawej strony kotla. Musisz odkręcić lewa duża osłonę i zobaczysz na pewno. W głębi na kotle. Przypominam o doprowadzeniu powietrza do kotłowni. Pozmieniaj ten nadmuch na 30% mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DawidR napisał:

Co powiecie o otwarciu dysz mniej otwarta to dolna a bardziej gorna

20181218_144751.jpg

20181218_144725.jpg

Prawidłowo, ja miałem górną na max i nie byłem zadowolony.. Kolega @Gunmanpodpowiedzial i ustawiłem na 2,5mm górną i jest dobrze. Jest to jej maksymalne przymknieciu, tak mówi instrukcja. Zadbalem jeszcze o pow do spalania i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowa zmuszona jestem prosić o pomoc bo mecze się z piecem lazar smart fire od 3 miesięcy, jest to nowy piec i jak przyszła zima okazuje się że jest mi zimno i mimo iż podwyzszylam już temperatura grzania na 35 stycznia na sterowniku na dole to ciągle pokazuje mi 22,4-23 przy temp 0 do -5 na zewnątrz, nie chce sie podwyższyć, po południu trochę więcej ciepła daje i czasem dojdzie do 24 ale mi jest zimno ,boję się ze jak na dworze bedzie -20 to wogole będę zgrzytac zębami, pali 2 worki na piecu ,ciagle sie rozpala i gasnie mimo iz nie ksiagnal przeciez zadanej temperatury,teraz ustawiłem 80 st,mieszacze ciagle podwyzszam do 50 st ale teraz znowu na 46 wzięłam bo tak samo jest jak było, natomiast chacialm ustawić ustawienia na piecu jak pisaliscie ale kompletnie nic z tego nie rozumiem h1 i h2 już doszłam o co chodzi ale ten czas ustawiany wentylatorów gdzie wy to macie i jak to się ustawia owszem mam znaczek z wentylatorem na 100 i inne ale się nie da w to wejść by ustawić, albo czas między rozpaleniami ,czy ktoś mógł by normalnie jak czlowiek  wytłumaczyć w co konkretnie wejść i co ustawić bo probowalam juz 4 osobami rozgrysc te wasze szyfry ale nikomu sie to nie udało a przeciez nie kazdy mial wczesniej do czynienia z piecami a po to stworzyliscie to forum by dac konkretne wskazówki a one jak się okazuje nie dla wszystkich jedynie dla wtajemniczonych może mógł by ktos nagrać film na you tubie ,bo nie ma takiego filmu proszę sobie wyobrazić.  Takie 5 minut filmu a człowiekowi wszystko by wyjaśniło,albo zdjecia mrok po kroku ,bardzo panów proszę choć jednego ,pomocy jak ten piec ustawić by grzal podłogę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba nam podać opis instalacji, najlepiej zdjęcia kotłowni, z zaworami, pompami, jakie ogrzewanie, czy podłogowe tylko. Jaki kocioł. Jak pracuje, jaki osprzęt, czy jest sonda lambda, jaki sterownik pokojowy. I trzeba się uspokoić, coś wspólnie z kolegami pomożemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jej strasznie dużo tego ,a jak uzyskać takie informacje gdzie tego szukać ja  naprawdę nie znam się na piecach moja prośba dotyczyła tego o czym piszecie-by przełożyć to na język zrozumiały dla laika czy pan myśli że zrobienie zdjęcia mojej kotłowni pomoże mi w zrozumieniu przestawienia temperatury na mieszaczach czy wiatrakach, myślę że jest to do niczego nie potrzebne ,jestem pewna że wszystko u mnie w pożądku jedynie mój serwisant był z tych którzy nawet do pieca nie zajrzeli a wszystko ustawiam mi hydraulik który zresztą ustawił mi wszystko na chybił trafił, z nad moja prośba o poprawne ustawienia na piecach to o czym pisaliscie tylko przetłumaczone w sensie wejdź w to wejdź w tamto ,naprawdę bardzo proszę jeśli ma ktoś chwilę niech napisze w co wejść i jakie wartości wpisać a jestem pewna że mieć zacznie grzać moja podłoge jak nalezy,obiecuje że jeśli to nie pomoże to znajdę dokumenty paragony i zrobię zdjęcie każdej śrubki która mam w garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 10:38, Żółty napisał:

Kolego wbijaj dziurę nawet się nie zastanawiaj. Dwie godziny roboty z przerwą na browara i masz zrobiony dolot :) ja miałem dawno tylko kratkę wentylacyjna bez dolotu przy piecu na węgiel . Po wymianie drzwi na nowe w piecu się tlilo a nie paliło.  

Żółty :-)niestety myliłes sie ,MUSIAŁEM WYPIC 2 BROWARY PODCZAS WYBIJANIA OTWORU :-):-)

 

Edytowane przez PITER38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wierzyć, że bez tych informacji będzie nam ciężko pomoc. Same ustawienia nie zrobią Pani cieplej w domu. Całość musi grać. Żeby dokonać ustawień, musimy wiedzieć do czego je odnieść. Nie chodzi mi o to czy instalacja jest poprawnie wykonana, tylko co trzeba wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.