Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki będę widział na przyszłość :) zacząłem się jesCze zastanawiać nad tym czy taka praca jak u mnie czyli np 18 godzin non stop bez żadnego nadzoru i wygaszania (oprócz przerwy na czyszczenie) jak wpływa na żywotność kotła i podzespołów. Co myślicie o tym? Czy da się ustawić kocioł tak żeby przeszedł w nadzór i potem wrócił na moc 50% a nie odpalal się od nowa? Co jest lepsze wg waszych obserwacji 
Lepiej dla pieca jak pracuje non stop. Po pierwsze to znak że jest dobrze dobrany a po drugie pracuje z pełną swoją sprawnością.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcines0007 napisał:

Giz, zastosowałem twoje ustawienia i póki co piecyk hula :) tyle że cały czas 65% chodzi co widać na załączonym obrazku

IMG_20181202_111003.jpg

On chodzi na 100% mocy. A co tak dużo na mieszacz masz? Aż tyle potrzeba przy 7st? Jak zmniejszysz to temp na kotle podskoczy i nie będzie gonił na 100%. Masz pogodówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem sterowanie pogodowe i oto efekt. Trzeba wszystko poznac tym bardziej że to moje pierwsze palenie :) na tego typu sprzęcie 

IMG_20181202_171815.jpg

Edytowane przez Marcines0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz lekko podnieść temp min mieszacza np na 36 i zredukować lekko moc, ale już tylko w zwykłym menu w korekcie czasu pracy podajnika, np na - 1. Zobacz do jakiej temp Ci dojdzie. Oczywiście, jak będziesz chciał, żeby chodził non stop, a nie wchodził w nadzor. Musisz jeszcze dobrze dobrać krzywa grzewcza i ewentualne przesunięcie, jak nie masz panelu ecoster. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 08:31, Marcines0007 napisał:

Oto mój popiół :) powiedzcie jeszcze jedną rzecz fachmany :) bo często gęsto mam komunikat : Nieudana próba rozpalenia kotła. Opróżnij Popielnik. " Mimo że czyszczone to wywala mi taki komunikat co chwilę

IMG_20181201_082621.jpg

Jak ci kolego nie odpala to zobacz czy czasami spiek nie jest w komorze.Jak spiek zakryje grzałke to nie odpali bo świerzy pellet nie dojdzie do grzałki. Popiół jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2018 o 11:12, Marcines0007 napisał:

Giz, zastosowałem twoje ustawienia i póki co piecyk hula :) tyle że cały czas 65% chodzi co widać na załączonym obrazku

IMG_20181202_111003.jpg

Panowie nie rozumiem dlaczego wam potrzebna taka wysoka temperatura na piecu,oszczędzajcie pellet na mrozy.Jeżeli chcesz mieć temp. na mieszaczu 50 stopni to ustawa np.75 na piecu a H1 daj 20 wtedy piec będzie przy 55 stopniach przechodził na 30% mocy i pykał nawet przy najgorszym pellecie cały czas na 30% a zaoszczędzony pellet zostanie na kolejną zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marcines0007 napisał:

Dałem sterowanie pogodowe i oto efekt. Trzeba wszystko poznac tym bardziej że to moje pierwsze palenie :) na tego typu sprzęcie 

IMG_20181202_171815.jpg

Po co 75 na piecu jak mieszacz  masz 35 stopni. Wystarcza 10 stopni więcej na piecu względem mieszacza o np. Jeżeli masz mieszacz 35 stopni to ustaw piec na 75 a H1 na 25 wtedy będziesz miał wodę grzaną do 50 w piecu, a piec będzie pracował na 30%.Dlaczego nie potraficie zejść ze spalaniem do woreczka na dobę bo macie wysoką temp.na piecu i H2 i H1 małą wartość ustawioną. Piec chce osiągnąć za wszelką cenę te 75 stopni i pracuje 100 % a pellet wiadomo czasami lepiej,czasami gorzej się pali. Ustaw 50 stopni ustaw 60 stopni ustaw 70 stopni i ustaw 80 stopni i porównaj ile w ciągu godziny piec idzie na 30% 50% i 100% aby osiągnął wybraną przez Ciebie temperaturę. Jestem pewien że przy 50 stopniach piec nie włączy 100% a będzie modulował między 30% a 50% mocy przy 80 stopniach na piecu na bank będzie pracował 100% non stop czasami tylko przeskoczy na 50% itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 15:15, Adamo169 napisał:

Za mną dziś drugie rozpalanie kotła z którego nic nie wynikło. Za pierwszym razem kocioł rozpalony komin murowany klasycznie z cegły nie znam do końca przekroju komina postaram się wejść na drabinę i zmierzyć otwór. Jest jakiś problem bo kocioł bardzo kopci na biało rozgrzał wodę do 60 *  i tak mocno dymił że aż w kotłowni było sporo dymu więc został wygaszony nie wiem w czym problem za szeroki przekrój kominy czy co innego ? Dodam że przy drugim rozpalaniu komin był wygrzany palnikiem bo podobno robią się czapy zimnego powietrza

Komin a raczej wkład nie powinien przekraczać średnicy 120mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak przypatruje się w wasze ustawienia i zastanawiam się jak mam u siebie ustawić: mam 2 mieszacze nr1 na całą instalację nr2 na podłogówkę (ten na podłogówce to pompa z termostatem - pokrętłem na dole - taka była w całym zestawie więc obojętnie jaką zadam temp. na piecu na ten mieszacz to i tak termostat przepuści określona temperaturę) Teraz w kwestii ustawień: pellet nie mam najlepszego certyfikowanego, mam od prywatnego producenta nieźle się pali, dobrze rozpala, popiół ładny, nieraz powstają drobne spieki, ale podczas co 6h czyszczenia piec pozbywa się ich do popielnika. Na piecu mam zadaną temperaturę 75 stC, na mieszaczu nr1 (obsługa 2x drabinka w łazienkach i mały grzejnik w pomieszczeniu nad kotłownią i na nim mam 45 stC, na podłogówkę puszczam 30 stC - podloga mierzona termometrem na podczerwień w zależności od pomieszczeń od 24 do 26 stC. H1-10st, H2-14st. Obecnie u mnie były temperatury w nocy ok -5-8 w dzień ok 0 do -2. Spalanie pieca 7 worków na 3-4 dni. 2 sezon nim grzeję i wyszło mi spalanie za listopad ok 760kg. Piec na 100% ledwo kiedy chodzi bardziej oscyluje pomiędzy 50 a 30% i wychodzi tak pół na pół bo spisywałem sobie codziennie o określonej godzinie. Do ogrzania ok 120m2 podłogi, piec SF 15. Pozdrawiam, może jakieś lepsze ustawenia dać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ustawione 75 a H1 10 stopni to piec dopiero przy 65 stopniach przejdzie na 30 % mocy. Jeżeli masz na obojętnie na który mieszacz puszczone Max 45 stopni to wodę w kotle grzej do 55-60 stopni w tym celu zwiększ H1 z twoich 10 na 15-20 w zależności co chcesz uzyskać 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawię h1 na np. 15 st a h2 mam zostawić dalej na 14 tak jak mam do tej pory?

Na mieszaczu 1 mam 45st i  z niego idzie na rozdzielacz podłogowy i na rozdzielacz z grzejnikami

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli H2 będzie mniejsze od H1 to piec będzie modulował moc pomiędzy 100% a 30% i będzie pomijał 50%. Ustaw H1 15 H2 16 Piec 75 wtedy piec 100 % do temp 59 między 59 a 60 50% a od temp. 60 30% i tego ma się trzymać

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiam tak jak podałeś zobaczę po 2-3 dniach jak idzie z czasem praca na 100, 50 i 30%

 

Edytowane przez Norberto77
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.