Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

No ok zobaczymy czas pokaze co bedzie dalej , a na wiase ładnie wyglada

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wejdzie się w diagnostykę i otworzy kartę wejścia ( nawet nic nie zmieniając), to kocioł automatycznie przechodzi na STOP.

Aby ponownie działał trzeba w karcie ROZPALANIE wcisnąć paliwo lub rozpalony i dopiero wtedy będzie działać dodaj paliwa.

W czuwaniu również funkcja dodaj paliwa nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczące ustawień mieszacza czy ktoś z was testował już opcje sterownika dotyczące czasu pracy siłownika na zaworze mieszającym ,zastanawia mnie to czy da się tak ustawić sterownika aby działał w odpowiednim czasie zauważyłem że sterownik nadal chce zamykać zawór mimo to że jest już w pozycji  ( 0)  i tak samo dzieje się w odwrotnym cyklu otwiera się do 100 % a sterownik jeszcze próbuje otwierać go i w obu przypadkach trwa to około 20 sekund .

Zastanawiam się czy kiedyś to nie doprowadzi do uszkodzenia siłownia wiem też że te skrajne przypadki często się nie zdarzają ale myślę że warto was o to spytać .

Mój siłownik to afriso o w instrukcji jest napisane że posiada krańcówki które własnie są odpowiedzialne za skrajność działania ale jest na gwarancji i nie chcę go rozbierać może ktoś z was spotkał się z tą dolegliwością 

Może parametr w sterowniku określający z jakim siłownikiem pracuje w moim przypadku 120 s wystarczy odpowiednio zmniejszyć i będzie ok .

Jestem ciekaw jak jest u was ?

Pozdrawiam 

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny ster niż Wasz ale też mam siłownik Afriso. U mnie po dojściu do skrajnego położenia siłownik nawet nie próbuje ruszać poza zakres min/max bo rozłączają go krańcówki. Wielokrotnie widziałem że ster próbuje (słychać przekaźnik) ale na siłowniku cisza.

Coś takiego miałem okazję zaobserwować jak siłownik był przymknięty a ster wyliczył temperaturę jeszcze niższą.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi około 100PLN/miesiąc za wodę dla 5 osób... tragedii nie ma ale gazem myślę, ze wyszłoby pewnie połowę tego.

Witam. 3 lata temu zrezygnowałem całkowicie z gazu. w kuchni mam indukcję, używałem kotła gazowego do ogrzania przez 3  letnie miesiące wody do kąpieli. Zużyłem 300 m gazu a za abonament i przesył gazu zapłaciłem w ciągu roku 980 zł., wyszła tona ekogroszku. Teraz 150 kg na miesiąc i woda 50 st. a nie jak w gazowym. Nikomu nie polecam gazu tylko na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego zapytania wnioskuję że krańcówki w siłowniki są w innym miejscu bo jak zdejmę go z zaworu to słychać ją w innym zakresie czy ktoś z was przestawiał krańcówki w Afriso ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujesz... zaworem możesz kręcić jak bączkiem, nic tam nie blokuje siłownika. Zamontuj siłownik i zapomnij.

Stery mogą wysyłać sygnał w krańcowych położeniach, ale to tylko "kontrolka" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby działał Anty Stop wystarczy, że jest podłączony do sieci zasilającej.

Co to za opcja Anty-Stop ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,może mi ktoś opisać jak w praktyce ustalacie potencjał podajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustawiasz potencjał jakikolwiek np.15

Wsypujesz określoną ilość opału np. 25 kg.

Po wypaleniu tej ilości odczytujesz wartość spalania całkowitego ze wskazania sterownika. Załóżmy, że to np.28kg

Wartość spalania całkowitego, czyli te 28 dzielisz przez przyjęty przez Ciebie potencjał czyli 15, w wyniku tego otrzymasz współczynnik Twojego podajnika.

Następnie 25 kg, czyli ilość wypalonego opału dzielisz przez wyliczony wcześniej współczynnik podajnika.

To, co ci wyjdzie, to jest rzeczywisty potencjał podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdybym w określonym przedziale czasowym np.15 min.przerzucił opał przez podajnik a potem go zważył ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak zrobić, lecz wtedy potencjał wyjdzie Ci dużo większy niż rzeczywisty, bo w pracy ciągłej 15 min. podajnik przesypie Ci więcej węgla, niż dawkując 15 min. np. 180 x 5 sekund.

Wynika to z zatrzymywania i ponownego uruchamiania podajnika.

A przecież podawania w procesie spalania nie masz ustawionego na 15 min. prawda?

U mnie, gdy mierzyłem potencjał uruchamiając podajnik na 10 min. różnica w odniesieniu do potencjału rzeczywistego przy podawaniu 2 sekundowym wyniosła 7 kg/godz!

Sposób, który Ci podałem, określi Ci właściwy rzeczywisty potencjał podajnika, przy podawaniu jakie masz ustawione.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.dzięki za info.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam kilka pytań odnośnie tego sterownika a mianowicie:

1. Czy będzie on współpracował z dmuchawą WPA120?

2. Czy posiada wbudowaną opcję ustawiania stref czasowych (chyba posiada)ale chcę się upewnić

3. Do jakiej mocy może być silnik podajnika?

4. Czy może (tymczasowo) sterować kotłem bez podajnika z samą dmuchawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał podajnika można przeliczyć na palniku który nie pracuje i jest zimny przesypując opał przez palnik do pustego popielnika przez 10 min potem zważyć go a wynik pomnożyć razy 6 będzie to wskazanie potencjały podajnika ,jednak na moim palniku były rozbieżności z wynikiem po spaleniu 125 kg i wprowadzałem korekty na plus tak aby po spaleniu 125 kg na wyświetlaczu też pokazywało 125 kg .

Osobiście polecam drugi sposób jest dokładniejszy oraz proponuję zostawić sobie margines błędu np.5 kg czyli wsypuje 125 wskazania wyświetlacza są 125 a w zasobniku jest jeszcze rezerwowy opał tak jak w samochodzie .

Średnie nastawy to moto reduktory zwykłe ( 15 - 19,2 ) , a moto reduktory z górnej półki energo oszczędne 30 kg wszytko tez zależy od granulacji opału .

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam kilka pytań odnośnie tego sterownika a mianowicie:

1. Czy będzie on współpracował z dmuchawą WPA120?

2. Czy posiada wbudowaną opcję ustawiania stref czasowych (chyba posiada)ale chcę się upewnić

3. Do jakiej mocy może być silnik podajnika?

4. Czy może (tymczasowo) sterować kotłem bez podajnika z samą dmuchawą?

 

Ad.1 Będzie wspólpracował

Ad.2 Posiada strefy czasowe

Ad.3 Maksymalna moc silnika podajnika to 300W

Ad.4 Można sterować samą dmuchawą przy zatrzymanym podajniku

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem sterownika i przeglądam opcje, funkcje , ustawienia.Mam 3 pytania :

1.Czy w opcjach cwu regulator czasowy jest tylko możliwość załączania pompy w wyznaczone dni i godziny czy można również ustawić tepm. cwu np. chcę obniżyć od godz, 22 do godz 5 o minus 3 stopnie od zadanej ?

2. Mam po starym sterowniku panel pokojowy Pilot R i chciałbym go podłączyć do Skzp-02 nie zależy mi na sterowaniu z tego panelu chciałbym tylko mieć podgląd na temperaturę na kotle. Przewód od kotła do panelu jest około 15 m. czy jest taka możliwość jeżeli tak to jak to zrobić ?

3. Czy można przedłużyć przewód  około 2 m.od czujnika cwu jak to zrobić, lutować, na skrętkę ?

Dziękuje i pozdrawiam

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się podłączyć tego pilota r do Skzp-02 jak chcesz mieć podglad temp.w domu to panel org. Do Skzp lub ten start ster wykorzystać do podglądu temp. Ale mamy dotatkowy pobór prądu .

Przewód możesz przedłużyć lutujac uważam ze skrętka to nie profesjonalnie drut zamiast linki , najlepiej przedwo OWY 2x 0,75 lub 0,5 mm2 to już według uznania .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy w opcjach cwu regulator czasowy jest tylko możliwość załączania pompy w wyznaczone dni i godziny czy można również ustawić tepm. cwu np. chcę obniżyć od godz, 22 do godz 5 o minus 3 stopnie od zadanej ?

 

W opcjach CWU ustawiasz tylko czas załączenia bądź wyłączenia pompy w określonych godzinach i dniach tygodnia.

Jest to opcja zupełnie wystarczająca.

U mnie dla 3 osób woda jest podgrzewana łącznie przez 3,5 h/dobę.

Godzinę rano, godzinę po południu i półtorej godziny wieczorem do temp. 52 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.