Skocz do zawartości
radziuszkaa

Termet Gold Plus 19kW sterowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam pytanie odnośnie sterowania instalacją gazową ze sprzęgłem hydraulicznym i kotłem Termet.

Są trzy pompy, na grzejniki, na podłogówkę i CWU.

Na parterze jest podłogówka na piętrze grzejniki.

Jak to wszystko połączyć żeby nie dochodziło do przegrzewania pomieszczeń, żeby kocioł nie pracował na darmo?

pajak.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grzanie CW powinno odbywać się wprost z kotła- kocioł ma osobne wyjście na bojler.

Nie potrzebuje dodatkowej pompy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego podstawowe pytanie,to nowa instalacja,czy po kotle węglowym i zmieniasz na gaz?

Uwaga kol. sambor oczywiście słuszna i to już świadczy o niewiedzy instalatora,a nawet może być nieczytatym;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak termet gold plus to powinien mieć 20kW a nie 19kW!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to Termet Gold Plus 20kW, zasugerowałem się etykietą energetyczną....

Co do instalacji, jest to modernizacja, zrezygnowałem z kotła na ekogroszek i przeszedłem na gaz zasilany z butli - propan.

Kwestia do CW jest następująca, zasilane na żądanie, ponieważ jest to drugi bojler w domu, dlatego hydraulik podpiął za sprzęgłem...

Pytanie jak tym wszystkim sterować,żeby było dobrze, to znaczy, żebym miał utrzymywaną zadaną temperaturę na parterze gdzie jest podłogówka i na piętrze gdzie są grzejniki. Chciałbym, żeby po osiągnięciu zadanych temperatur kocioł się wyłączy, a w momencie kiedy na górze lub na dole temperatura w pomieszczeniu przekroczy histerezę zaczęło grzać. Czy jest to dobre założenie i czy wykonalne? A może jest jeszcze lepsze? Jakieś sugestie?

IMG_8632.JPG

Edytowane przez radziuszkaa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaden sterownik termetu tego nie ogarnie. Sterownikiem ktory ci to wysteruje moze byc Euroster Uni 2, jest w rozsądnych pieniądzach. Problemem moze byc regulacja wg temp. pomieszczen. Najlepiej by bylo wg krzywych grzewczych, jedna na kotle dla grzejnikow ( i tu dobre by byly tez termoststy na grzejnikach) druga na Uni2 dla podlogi. Cwu do przepięcia przed sprzęglo, kociol nie będzie wiedział ze grzeje cwu i nie wbije się na wysoki parametr za sprzęgłem.

P.s. do takiej instalacji termet srednio sie nadaje bo nie ma takiej automatyki. Teraz musisz kombinowac

Edytowane przez KubaSko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tech I-2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może 2 sterowniki pokojowe, sterujące przekaźnikami. Każdy sterownik bedzie miał 2 przekaźniki do sterowania. Jeden bedzie zalaczał pompę a drugi piec. W mojej ocenie najprostsze i najtańsze rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz wtedy dopasowanej temperatury wody w obiegu do temperatury na zewnątrz. Kocioł musi pracować na trochę mniej oszczędnie. Ale faktycznie jest to znacznie tańsze rozwiązanie warte wypróbowania. Minusem jest to, że będzie trzeba chodzić kręcić 3 drogowym jak się mocno zmieni temperatura na zewnątrz.

Najlepiej byłoby chyba mieć osobne sterowniki na parter i piętro i niech każdy steruje załączaniem pompy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, jak zdecyduję się przepiąć zasilanie CWU prosto z kotła jak napisał kolega Sambor, to jak tym sterować? Przy założeniu grzania ciepłej wody użytkowej sporadycznie na żądanie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawiasz na kotle zadaną temperaturę w zasobniku i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Grzesiekz182
      Witam,posiadam kocioł Termet ecocondens gold plus 20KW w całym domu ogrzewanie podłogowe dom nowy dobra izolacja drugi sezon grzewczy jak powinienem grzać podłogówka ma dużą bezwładność opiszę jak to wygląda u mnie.
      Mam sterownik pokojowy i sterownik pogodowy jeżeli na sterowniku mam zadaną temp.21 stopni wtedy kocioł grzeje około 2-3 godziny temp.na kotle około 30-33 stopnie krzywa grzania 3,5 potem kocioł się wyłacza i jest przerwa około 8-10 godzin gdy tem.spadnie w pomieszczeniu kocioł znowu się włacza i grzeje 2-3 godziny wydaje mi się że wtedy komfort ciepła nie jest tak dobry ponieważ temp.wody w podłodzę wychładz się po paru godzinach.
      Teraz zmieniłem żeby kocioł pracował w odstępach około 3 godzin tak żeby woda w podłodzę nie wystudzała się za bardzo na sterowniku pokojowym ma ustawione kocioł grzeje 1 godzinę potem ma przerwę 3 godziny  12-17-22-3-7 kocioł pracuje w tych godzinach to jest 5 godzin na dobę odczuwalny komfort cieply jest dużo lepszy ale czy tak powinno być z tego co wiem to ogrzewanie podłogowe powinno pracować cały czas ale u mnie nie zabrdzo się to sprawdza jeżeli kocioł pracowałby cały czas miałbym w domu saune proszę o wskazówki.
    • Przez mario-93
      Witam,
      Mam problem z ogrzewaniem podłogowym. Próbowałem dzisiaj uruchomić pierwszy raz w nowo zamontowanym piecu Termet intergra II 20 KW. Do tej pory użytkowane były tylko grzejniki, które są na dole. Z racji tego, że na górze, gdzie jest podłogówka, była robiona wylewka 2 tygodnie temu, więc nie mogłem jej wcześniej włączyć. Sprawa wygląda tak, jakby ciepła woda nie przechodziła poza zawór trójdrogowy. Gdy ręcznie przesunę trzpień sterowania ręcznego i go trzymam widzę na termometrze, że temperatura wzrasta i wszystko wtedy jakby zaczynało działać prawidłowo (ale musze trzymać ten trzpień). Do pieca mam podłączony moduł wielostrefowy SIM 2Z z zaworem elektrycznym, na razie bez żadnego sterownika pokojowego (planuje zakup TECH ST 292 v2), w miejscu gdzie się go podłącza mam zrobioną zworkę. Może przyczyną jest brak sterownika ? Mógłby ktoś podpowiedzieć co może być nie tak ?
      Z góry dziękuje za pomoc.
      Pozdrawiam

• Przez mario-93
      Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze sterownika pokojowego do pieca Termet Integra II 20kw. Sprawa wygląda następująco na dole mam instalacje grzejnikową, natomiast góra to podłogowka. Do pieca mam podlączony moduł wielostrefowy SIM 2Z z zaworem elektrycznym. Chciałbym zastosowac dwa regulatory pokojowe. Bezprzewodowy na górę do podłogowki oraz przewodowy do grzejników na dół. Zastanawiałem się nad sterownikami techa 292v2 i 292v3 czy takie będą dobre w moim przypadku.Czy potrzebne będą czujniki temperatury zewnętrznej ? Czy coś jeszcze jest potrzebne aby to wszystko działało?Sterowniki w moim przypadku należy podłączyć do modułu wielostrefowego ? Niestety nie znam się na tym za bardzo, więc prosiłbym o pomoc i wyrozumiałość :)
      Z góry dziękuję
    • Przez Rj193tsn
      Witam,
      Mam kocioł Termet ecocondens gold plus 25 podłączony do układu mieszanego. Dol podłogowa, góra grzejniki (przewymiarowane). Do tego regulator on/off Salus. Podłogowa z pompą mieszająca i zaworem 3D.
      I teraz tak, regulator ustawiony w salonie gdzie jest podłogowa, temperatura ustawiona na 21 stopni. Problem zaczyna się wtedy gdy osiągnie ta temperature i kocioł się wylacza. Taka temperatura w domu utrzymuje się przez kilka godzin. Gdy kocioł nie pracuje ,w sypialni gdzie są grzejniki również są zimne, a chciałbym żeby grzały. No i teraz chcąc aby one grzały podwyższamy temperature na regulatorze co skutkuje tym, że na górze jest ok ale na dole rano jest sauna.
      Rozdzielacz do podlogowki jest na dole, a na piętrze rozdzielacz do grzejników
      Jest jakiś sposób żeby to ogarnąć tzn. gdy zadana temperatura na dole się utrzymuje to podłogowa się nie włącza ale grzejniki grzeją?

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.