Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Ecocondens CRYSTAL II Plus czy GOLD PLUS 20kW 1f


feltom

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze. Stoję przed wyborem montażu kotła do mojego nowego domu. 

Połowa bliźniaka 175m2. 100% podłogówka.  Nowy budynek. Max zapotrzebowanie na ciepło 6,9kW (CO i CWU).Przeciętna moc 3,1kW.  Izolacja  ściany (15cm), dach (30cm), podłoga parteru (12cm). Temp w domu 20stC. wskaźnik zapotrzebowania na moc grzewczą 37W/m2.  

2 rozdzielacze parter i piętro. Pętle max 90m. Użyte 600m rury PERT 18x2. Do rozdzielaczy rura PP 32. ok 100l wody w instalacji.

Kocioł ma mieć jak najlepszą modulację. Sterowanie wyłącznie na podstawie doboru krzywej i temperatury zewnętrznej. Chciałbym skorzystać wyłącznie z pompy kotła.

Termet  Ecocondens CRYSTAL II Plus czy GOLD PLUS 20kW 1f. Który wybrać? Różnica w cenie ok 900zł. 

Modulacja:

Crystal - od 3kW, Plus 3,4kW

Pompa wysokość podnoszenia:

 Crystal:  7 ,  Gold  6

Inne istotne róznice?

A może jednak BOSCH CONDENS GC2300iW 15P od 1,9kW,  IMMERGAS VICTRIX 12xTT od 2kW, VICTRIX EXTRA 12 od 2kW - ale te są znacznie droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 17:57, feltom napisał(a):

A może jednak BOSCH CONDENS GC2300iW 15P od 1,9kW,  IMMERGAS VICTRIX 12xTT od 2kW, VICTRIX EXTRA 12 od 2kW - ale te są znacznie droższe

Zostałbym przy Termet, koszty eksploatacji będą bardzo przyzwoite, producent polski 👍. Zapytaj producenta lub serwisantów o różnice.

Edytowane przez teres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Termet Ecodens crystal ii plus. Modulacja od 3kw oraz pompa 7,5

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

Podepnę się pod ten temat,żeby nie zakładać nowego.

Pytanie do doświadczonych.

Czy kocioł gazowy 1 funkcyjny Termet Ecocondens Crystal II Plus 20   z niską modulacją od 2,7 kW  będzie dobrym wyborem do małego domku 35 m2 ? 

pozdrawiam

plasticfun

 

 

Edytowane przez plasticfun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję  Ci za odpowiedź.

Fakt że cena gra tu kluczową rolę,ale jeżeli nie byłoby dużej różnicy w cenie to warte rozważenia.

Byłbym wdzięczny za podpowiedź  jakie jeszcze kotły są z niższą mocą? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, teres napisał(a):

Do takiego domku to bym wolał klimę dać do grzania i chłodzenia.

Dziękuję za odpowiedź.

Myślałem wcześniej nad tym,ale niestety stara częściowo (aluminiowa) instalacja elektryczna na to nie pozwala a do tego trzeba jeszcze c.w.u grzać.

pozdrawiam 

plasticfun

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.02.2024 o 21:06, feltom napisał(a):

Wybrałem Termet Ecodens crystal ii plus. Modulacja od 3kw oraz pompa 7,5

I jak doświadczenia po dwóch miesiącach eksploatacji? Czy ta moc ok. 3kW nie jest za duża do w miarę ciągłej pracy kotła?

Mam podobny dylemat, troszkę większą moc max, ok. 8kW i straty ok. 45W. 

Jakiś czas temu myślałem o Goldzie ale nie ma już z mocą 20kW a. GoldII ma wyższą moc min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.