Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Gold Plus 25 miga symbol grzejnika


zielus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od trzech lat użytkuję kocioł Termet EcoCondens Gold Plus 25 1 funkcyjny + zasobnik CWU 350L. W domu mam tylko podłogówkę ok 130m2, dwa rozdzielacze parter/piętro każdy z własną pompą,  sterowanie ST517 + 2x ST292v3. Na piecu mam ustawioną temperaturę 35 stopni i do tej pory kocioł bardzo stabilnie trzymał temperaturę, a grzanie pomieszczeń było bardzo sprawne. Od kilku dni kocioł nie jest w stanie utrzymać temperatury w pomieszczeniach. Jak zszedłem do kotłowni to okazało się, że kocioł grzeje do 40'C i się wyłącza - miga symbol grzejnika. Jak temperatura spadnie do 25 stopni to kocioł znowu się załącza i grzeje do 40'C. I tak w kółko. Do tej pory stabilnie trzymał 35'C. Co mogło się stać, że kocioł zaczął tak pracować?

W instalacji w ostatnim czasie nic się za bardzo nie działo. Całą zimę grzanie funkcjonowało bez zarzutu. Dwa tygodnie temu wymieniłem wodę w obiegu CO i zalałem świeżą wodą z inhibitorem i oczywiście odpowietrzyłem wszystko. Ponad tydzień działało bez zarzutu, więc zakładam, że to nie to. Będę wdzięczny za wskazówki co mogło spowodować taką sytuację.

Edytowane przez zielus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie był serwisowany. Filtr wody siatkowy jest na rurze, więc go dzisiaj sprawdzę. Serwis umówię, bo prawdę mówiąc nie wiedziałem, że jest konieczny co roku przegląd.

 

Edytowane przez zielus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem filtr siatkowy i ten plastikowy osadnik w kotle - oba były dość mocno zasyfione. Kupiłem separator Afriso FAR 401 to zamontuję w weekend. Wyczyszczenie filtrów niestety nie zmieniło w żaden sposób pracy kotła. Zauważyłem, że jak pracują pompy na obu rozdzielaczach to kocioł pracuje prawidłowo i trzyma elegancko temperaturę 35'C. Jak pracuje tylko pompa na piętrze to zaczyna się praca w cyklach 40'C stop 40'C stop. Podejrzewam jeszcze że zawór mieszający essbe w rozdzielaczu na piętrze mógł się przytkać i robi się "krótki" obieg. Będę miał chwilę to go zdemontuję i sprawdzę.

Zamówiłem też serwis, ale będzie dopiero w przyszłym tygodniu.

Edytowane przez zielus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem zawór mieszający esbe - był już trochę zakamieniony, nasmarowałem uszczelki i chodzi jak nowy. Przy okazji doczytałem w dokumentacji, że do poprawnego działania zaworu, zasilanie musi mieć temperaturę 10'C wyższą niż nastawa na zaworze, więc podniosłem temperaturę na piecu o 45'C, na zaworze ustawiłem 35'C i działa już trzeci dzień stabilnie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.