Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie pompą powietrze-powietrze


errorfree

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, możesz sobie woleć, nic mi do tego. Ale ty używasz narracji, "że moje jest najmojsze". 

Osobiście używam splitów do ogrzewania domku weekendowego i jestem bardzo zadowolony. W razie biedy mam kominek, który był w domku przed zamontowaniem splitów. Ale dawno był nieużywany, bo wygodne jest ogrzewanie klimą. I jak na razie daje radę. Kieszeni nie rujnuje, a dzięki nim przyjeżdżam do ciepłego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, teraz wychodzi, że twoje jest najmojsze i mamy ci zazdrościć czy tego oczekujesz? Może dostaw jeszcze kocioł na olej i miał będziesz jeszcze bardziej zadowolony i napiszesz nam, że masz COP 30 :) Twoja narracja oczywiście jest OK. Dziecinada.

Ile w tym domku weekendowym przebywasz żeby być zadowolony ze splita i polecać go do modernizacji klocka 70' Temat żenada, jak ten co wiaderkiem węgla ogrzał dom i nic nie wspomniał, że do tego poszło 20 kubików drewna a w domu było 15 stopni ale kij jest zadowolony i tak ma być.

:)

Mój ojciec też ma dom weekendowy w Bieszczadach i żadnego ogrzewania tylko farelkę 2kW też jest zadowolony bo ciepło. Brawo. Właśnie takie manipulacje mnie śmieszą i tylko udowadniają, że moje podejście do sprawy nie jest tylko najmojsze ale uniwersalne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @maniek83 tyś jest jak smerf ważniak z marudą i z postu na post coraz gorzej z tobą .

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mu spokój... Szkoda jego nerwów. 

Ale wiecie. Trzydzieści lat do tyłu gdy miałem prymitywnego dolniaka to spalałem10mp drewna i dwie tony węgla. Gdyby mi ktoś wtedy powiedział, że jak dam 12 cm styropianu na ścianę, zacznę grzać całą dobę z jednakową temperaturą i jak będzie lekka zima to spalę 4 mp drewna . To wysłałbym takiego delikwenta do Tworek. Tyle daje 2,5 tony pelletu w przeliczeniu na drewno. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już sobie wykopiesz sobie ogrod pod tę używana pompe to zdaj relacje czy też jest tak beznadziejnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co te złośliwości, wiedziałem od początku, że temat tak się skończy, norma. Trzeba po prostu nie obrażać się na fakty. Jeśli chodzi o dogrzewanie to jak najbardziej jestem za ale z ogrzewaniem nie należy tego mylić bo to zupełnie inny temat.

Pompa nie używana tylko składana, będzie pewnie działać jeszcze długo po złomowaniu tych powietrznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja.... p... e. Stawiasz wóde jak ci sie ta twoja rozleci pierwsza.

3 godziny temu, maniek83 napisał:

będzie pewnie działać jeszcze długo po złomowaniu tych powietrznych :)

Pewnie, to tylko jest jak sie nogi wyciągnie.  I nie pisz o złośliwościach jak się sam nie potrafisz od nich powstrzymać. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pany co by nie było to dla przeciętnego domu na dzień dzisiejszy ogrzewania tańszego jak pompa ciepła to nie ma

a zostawianie jakiegoś peleciaka czy groszka żeby był nie wiem po co (no chyba za ma dodatkową funkcje segregacji odpadów palnych )

generalnie jakby nie patrzeć to mając pompę ciepła tak czy tak masz dwa źródła ciepła ,czyli powietrze i troszkę prądu a w przypadku jakby dziecko uszkodziło jednostkę zewnętrzna to mas 100% prąd i grzejesz jak kospelem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka relacja. PV pracują od czerwca. 5;4 kWp.  Multisplit ogrzewa prądem z magazynu. Zostało mi jeszcze 300 kWh do odebrania na dzień dzisiejszy. A rozliczenie roczne na koniec maja. Czyli co nieco jeszcze się nadprodukuje. Ostatnio dostałem rachunek z energii za pół roku. Opłaty stałe 108 pln. Tyle kosztuje zuzycie prądu za pół roku i ogrzewanie za tez miesiące.

Edytowane przez Outsider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć ile kilowatogodzin zużył  Multisplit , dogrzewałeś pelletem  w tym czasie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz załadowałem bufor. Ale tylko żeby kocioł sobie popracował.

C8DFCB3A-C912-44BE-9102-975F52169F58.png

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz malutko pobrane prądu , mnie się skończył wcześniej bo instalacja od początku czerwca wyprodukowała 3300 kWh , a w samym grudniu dom razem z ogrzewaniem zużył 1150 kwh.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

WItam wszystkich!

mam pytanie do kolegi @Outsider

zima sie w skonczyla, byla dosyc mroźna. czy używałeś tej klimy do grzania i jak sie to sprawowalo? I jak to wygladalo w zestawieniu z tym tradycyjnym co, ktore masz.

Ja mam PV 8,3kW od 06/2020 (zdazyla wyprodukowac w 2020 4600kW) dom 2 pietra powierzchnia ogrzewana 90mkw plus wbudowany garaz i pralnia łacznie ok 30mkw - aktualnie nie ogrzewane, ale po wymianie bramy garażowej chciałbym też to trochę dogrzewać. na parterze ogrzewanie podlogowe folia IR, moc 4,5kW, a na piętrze w pokojach na razie mam to co zastałem, czyli stare kaloryfery olejowe po 400/600w + w salonie kominek elektryczny 1500/750W i z niego w duzej mierze korzystam. ponieważ pradu starczylo mi zaledwie do konca listopada, to od grudnia w zasadzie 24/h grzałem kominkiem 11kW ktory jest na parterze przy klatce schodowej, wiec w calym domu bylo cieplo (dól 22-24st, góra ok 20-22, zużyłem przez 4 m-ce 3 tony brykietu drzewnego - koszt ok 1600zl).

Zastanawiam sie teraz nad tym czy na gorze w salonie i sypialni zamiast tych olejakow nie zamontowac splita plus moze jedna jednostke dac na parter (wszystko zasilane z jednej jednostki).  Kominek chcialbym traktowac ardziej okazjonalnie przy wiekszych mrozach.

Jeśli możesz, to podzel się proszę swoim doświadczeniem po sezonie.

Brałem pod uwage tez piece akumulacyjne lub grzejniki /panele na podrzerwień i mam już spory mętlik w glowie.

Nie chciałbym robić jakiegoś wielkiego bałaganu i przeróbek, dlatego raczej nie myslę o robieniu tradycyjnych kaloryferow np z kotłem elektrycznym.

Aktualnie mam taryfe G11 ale jestem w trakcie zmiany na G12w (mam hybryde plug-i z bateria 9kw, ktora chce ładowaćw nocy)

Oczywiście, jeśl ktos ma jakieś merytoryczne uwagi i ciekawe sgestie, to również poproszę :)

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz instalacji CO to multi split na jednym agregacie da radę, ja mam tradycyjną starą instalację grzejnikową zeliwną i założyłem pompę ciepła i tej zimy dała radę bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.