Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PC powietrze - powietrze + rekuperacja - pytanie laika


mateo1995

Rekomendowane odpowiedzi

Mały(10x10 salon + 2 sypialnie) dom parterowy z dachem kopertowym. Gaz na działce więc jak dotąd nie brałem innej możliwości pod uwagę. Bez rekuperacji. Strop monolityczny, nie przewiduję sufitów podwieszanych. Budowa budżetowa.

Czy są jakieś systemy gdzie zamiast ogrzewania podłogowego rozprowadzane są rury wentylacyjne pod wylewką, które kończone są wylotem ciepłego powietrza w ścianach pomieszczeń tuż nad posadzką. Powietrze z pomieszczeń zbierane jest czerpnią w stropie(należałoby to przewidzieć na etapie wylewania płyty, tak że rury prowadzone byłyby na strychu z brzegu za ścianą kolankową po aranżacji poddasza w przyszłości czyli brak dostępu do tych rur. Wszystko łączyłoby się w kotłowni.

Czy taki układ lub zbliżony(ale bez stropu podwieszanego) ma szansę zbliżyć się cenowo do kosztów podłogówki(samodzielne wykonanie), kotła gazowego, przyłącza, komina, projektu.

Na chwilę obecną dla mnie to czarna magia, jak pisałem domyślnie tradycyjnie - podłogówka + kocioł gazowy.  Proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.