Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie W Domu Drewnianym


Franc27

Rekomendowane odpowiedzi

Pełne informacje o budynku Powierzchnia zabudowy (obrys piętra) 78m2 Powierzchnia całkowita budynku 133m2 Powierzchnia ogrzewana 133m2 Kubatura przestrzeni ogrzewanej 324m3 Wysokość piętra 2,6m Ogrzewane piętra parter, poddasze Dach dach skośny z poddaszem Ściany 39cm, konstrukcja: drewno iglaste + drewno iglaste, izolacja: wełna mineralna 30cm Izolacja od góry Dach, Wełna mineralna 40cm Izolacja od dołu Podłoga parteru, Styropian 15cm Drzwi i okna Okna: 9szt. (nowe z trzema szybami)

Drzwi: 1szt. (nowe drewniane) Garaż brak Wentylacja mechaniczna Temperatura w części ogrzewanej 21,0°C

Jakaś mała kubatura wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt ogrzewania pompą to przecietnie 1500zł za kazde 100m2 plus koszt pogrzewania wody 2 osoby 500zł

czyli majac 100m2 dom to koszt nie przekroczy 2000zł na sezon przy 22st w domu i tak to wygląda  odnosze sie oczywoscie do pomp samsung ,inne to maja jeszcze przestarzała konstrukcje i potrafią naszarpać prądu .

kwota o ktorej pisze to dla takiej zimy jak była jak by przymroziło wiecej to jakies 500zł do tej kwoty trzeba dołozyć

takie jest obraz grzania pompą ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu to jest podane dla grzejników

temp zasilania do 55st ,czyli na dzien dzisiejszy około 35-38st przy -10 około 45st przy -15 około 48st u mnie wtej chwili na strej komunistycznej kostce idzie na grzejniki 37st obecnie 23,6 st w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest kwestia mentalności ,jesli sprzedawałbym kawę to znaczy że w domu miałbym kawe za darmo czy tez musiałbym kupić ?????

a koszty eksploatacji mi zmniejszają fotoogniwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koszty eksploatacji mi zmniejszają fotoogniwa

 

Za które musiałeś zapłacić niezłą kasę, ale to twoja kasa.

 

PS

Znam kilku pracowników stacji benzynowych i żaden z nich nie płaci przy tankowaniu.

A pompę masz pewnie jako gratisowy egzemplarz do prezentacji  ;)

Nie przejmuj się - ja też bym tak zrobił  :D

 

PS2

Ostatnio przymierzam się do mini osiedla eko z 3 budynkami po 20kW PV + PC wiercone, z pełną WM i REKU - drogo, ale po dotacjach bardziej opłacalne niż tradycyjne 

Szukam paneli PV na taką moc, nowych z gwarancją.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża część Skandynawii ogrzewa domy PC , ale głównie powietrzem.

Tam większość domów jest z drewna

Tu masz stronę fińsko - szwedzkiego forum o pompach ciepła , google idzie to przetłumaczyć, choć niektóre zwroty są zabawne.

http://lampopumput.info/foorumi/index.php

 

W każdym takim domu oprócz PC jest dodatkowe źródło ciepła - piec, kominek, kocioł na pellet lub olej takie są u nich przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z drewna w zasadzie sie ogrzewa tak samo jak betonowy ale jest nieco droższy w ogrzewaniu i bardziej upierdliwy dla automatyki (brak akumulacji ciepła ) a reszta to juz kwestia wymagań ja osobiscie bardzo zle sie czuje w drewnie bo to jak w namiocie ,jak nie grzejesz to zaraz zimno ,jak troszke za mocno pogrzejesz to sauna a reszta to kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za które musiałeś zapłacić niezłą kasę, ale to twoja kasa.

 

PS

Znam kilku pracowników stacji benzynowych i żaden z nich nie płaci przy tankowaniu.

A pompę masz pewnie jako gratisowy egzemplarz do prezentacji  ;)

Nie przejmuj się - ja też bym tak zrobił  :D

 

PS2

Ostatnio przymierzam się do mini osiedla eko z 3 budynkami po 20kW PV + PC wiercone, z pełną WM i REKU - drogo, ale po dotacjach bardziej opłacalne niż tradycyjne 

Szukam paneli PV na taką moc, nowych z gwarancją.

 

Pozdr.

 to czy musiałem wywalić kase czy nie to kwestia mądrej ekonomi ,niektórzy  z uporem maniaka kupują opał co roku na sezon  ,a u mnie to przyjmijmy że o roku kupuje tyle węgla co i tak bym musiał kupić a ten węgiel będzie się palił przez najbliższe 20 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z drewna w zasadzie sie ogrzewa tak samo jak betonowy ale jest nieco droższy w ogrzewaniu i bardziej upierdliwy dla automatyki (brak akumulacji ciepła ) a reszta to juz kwestia wymagań ja osobiscie bardzo zle sie czuje w drewnie bo to jak w namiocie ,jak nie grzejesz to zaraz zimno ,jak troszke za mocno pogrzejesz to sauna a reszta to kwestia gustu

Ale jak mieszkasz na stałe to grzejesz cały czas, więc to nie powinien być wielki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.