Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosze o pomoc w decyzji - jaki sposób ogrzewania wybrać


Wacale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc w decyzji o wyborze kotła. Obecnie mam Viadrus u22 z 2007 roku, ten dom kupilem w maju wiec nie wiem jakie jest spalanie. Dom jest z 1974roku okolo 150m2, okna plastikowe powymieniane mysle ze maja z 10 lat napewno, w pywnicy tylko sa stare (dom caly podpiwniczony z garazem - nie ogrzewane). Sciany z tynkiem maja 50cm, przy remlntach wyszlo ze sa to dwa pustaki zuzlowe. Moje pytanie brzmi jaki kociol wybrac? Mam tez gaz ziemny ale troche boje sie o koszty poniewaz grzejniki sa na dole zeliwne a na gorze takie blaszane, instalacja na rurkach grubych mysle ze sa to 3/4 a miejscami 1 cal. W lazienkach sa tylko nowego typu grzejniki łazienkowe z rurkami miedzianymi. Pytanie jak dobrac kociol z podajnikiem? Czy moze jednak gaz? A moze po prostu jedna zime sprobowac przejechac na starym kotle rozpalajac od gory. Probowalem juz rozpalac zaraz jak kupilem i ta metoda dziala. Jest grawitacja i jedna pompa a na piecu miarkownik. Piec wyglada na ok oprocz odpadajacej rozety na drzwiczkach gornych. Prosze o podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze dodac ze byl jeden fachowiec i proponowal kociol stalmark 25kw albo gazowy i twierdzil ze koszty beda nie duzo wyzsze przy gazie. 

Zapomnialem tez dodac ze ciepla wode grzeje osobnym bojlerem gazowym 120l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spróbuj najpierw tutaj http://cieplowlasciwie.pl/  podać swoje parametry domu dokładnie i przedstawić je tu na forum, da ci pewien obraz tego ile będziesz potrzebował energii na ogrzanie domu i pomoże innym coś lepiej ci doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy średnim zapotrzebowaniu 12KW to spalał bys grubo ponad 40kg ekogroszku dziennie. Teraz sobie przelicz na ile jest realne to co wyliczyles i jak wyjdzie gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to przeliczyc? Na ile jest realne? Wydaje mi sie ze wynik jest mocno zawyzony. Znajomy z mniejszym domem ale ocieplonym 10cm spalil 3,5t eko alw razem z cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy z wieksza modulacja termet? Chodzi Tobie o gazowy? Grzejniki pisalem ze zeliwne i czesciowo blacha. Instalacji raczej nie chce narazie ruszac. Nie wiem jak z temp. Bo nie mieszkalem jeszcze w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ta instalacje i kociol obecny sprawdz . Bo jak nie grzales A zaczniesz palic by ci jakies zrodelka nie zaczęły wybijac . Wybór kotla po inwestycji w ocieplenie będzie najlepszym wyjściem . Póki co test kotla instalacji i grzac A kasiore inwestowac w ocieplenia . Zimowa porą nie ma przeszkód by zrobić poddasze czy podlogi co tam trzeba . No i w piwnicy mozna też działać . W miare zatrzymywania ciepla spadnie Ci też apetyt na opal . Bez sensu jest wydawanie teraz na kocioł ktory po ociepleniu będzie O połowę za duży do tego domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu zostawiłbym stary kocioł i do momentu ocieplenia palił w nim od góry. Po docieplenia zamontowałbym np. SkampPV, myślę, że 13 KW by spokojnie to ogarnął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mi nie chodzilo o rozpale  i wygasze. Trzeba to przepalic kilka dni i trzymac dość wysoką temperature . Wszystko musi się nagrzac i tak popracować. Ja to bym na wariata jeszcze go zagotowal Ale to ja :).  Często jest tak że po krótkiej probie wyglada ok A jak przyjdzie grzanie to zaczynaja pokazywać sie przecieki . Niestety nie masz pewności czy to podziała do czasu aż zaczniesz palić na okrągło.I fakt po modernizacji 13 kw będzie wystarczajaco nawet z grzaniem wody użytkowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, ale mamy lato i jesli bym tak zrobił to moja wywali mnie z domu heheh. 

Mysle ze zostawie to narazie jak jest. Zarzyzukuje, kupie 5 ton wegla i jakos sproboje to ogarnac. Dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzozumie jak jej powiesz że święta będą cieple :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.