Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Część 

Właśnie stałem się nowym posiadaczem kociołka.

Nigdzie nie natknąłem się na sterownik v16 więc czas zacząć wymieniać się doświadczeniami.

Na początek.

kociołek pracuje w harmonogramie tygodniewym. O ile z CWU to działa wyśmienicie, o tyle z CO coś źle ustawiam. Mimo ustawionego harmonogramu grzania. Kociołek grzeje tylko cwu, a nie umiem poradzić sobie z harmonogramem CO. Na razie można to wybaczyć ale jak temp. spadnie to będzie nie hallo.

Może ma ktoś jakiś pomysł z ustawieniami.

 

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Opublikowano
8 minut temu, atomfx napisał:

Nigdzie nie natknąłem się na sterownik v13 więc czas zacząć wymieniać się doświadczeniami.

A to co innego? 

 

Opublikowano (edytowane)

Dzięki pospisz.

Ma ktoś v 16?

 

Miało być v16 

 

Edytowane przez atomfx
Opublikowano

160 M2 dwa pomieszczenia z podłogówką, reszta grzejniki. O kosztach teraz się nie wypowiem. Mam go dopiero niecały tydz.

Opublikowano

Hej a jakie macie ustawienia kociołka jeżeli chodzi o temperatury zasilania na grzejniki i podłogę.

Może bym coś pozmieniał u siebie?

Opublikowano

No to już jest każdego indywidualna sprawa. Każdy dom jest inny.

Opublikowano

No indywidualna. Ale temp. kociołka ja mam 70 stopni czy warto zmienić ten parametr, czy nie?

Poza tym jaką temp. macie poustawiane na pogodówce? Po przeczytaniu instrukcji, trochę pozmieniałem. Może tu coś źle po ustawiałem? 

Czy ktoś korzysta z harmonogramu do ogrzewania? Czy wam kociołki odpalają w harmonogramie pogdówki? Czy dodatkowo ustawić grafik w menu kocioł? Bo przy CWU takiego zabiegu, w menu kociołka, nie trzeba robić.

 

Opublikowano

Zadaną masz ok. Rzuć linka do pracy kotła to wszyscy sobie zobaczą.

Opublikowano

Nie wiem jak się wkleja link z kociołka.

Na Stoker wyszukaj atomfx, to jest mój kociołek

Opublikowano

Dzięki

 

Opublikowano

Hej. 

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad sterowaniem temperatury w pomieszczeniach. Znalazłem takie ciekawe (z mojego punktu widzenia) rozwiązanie. Saluscontrols.

Czy może ktoś mi podpowiedzieć, czy warto to zakładać.

Czy takie urządzenie jak rx10rf które uruchamia źródło ciepła będzie działało? 

A gdzie to podłączyć w płytce? I czy potrzebny by był moduł rozszerzenia?

 

Opublikowano

Mógłbyś podłączyć jako czujnik on/of ale wtedy obojętnie z jakiego czujnika dostanie sygnał nawet jednego pomieszczenia będzie grzał. Jak zblokujesz przepływy na pomieszczenia które mają być nie grzane w danej chwili. 

Opublikowano

Bardzo prosto. W tym systemie w danym pomieszczeniu montuję ich zawór termostatyczny z napędem (TRV 10rf) czujnik sterwnik temp.np TS 600. Pokusił bym się jeszcze o czujniki otwarcia okien. Bo niektórzy z moich domowników mają stare przyzwyczajenia. 

Opublikowano (edytowane)

Masz środki to spróbuj sam chetnie zobaczę jak to pracuje. Moim zdaniem powinno być ok ale trzeba by chyba kocioł wprowadzić w system pracy ciągłej i tylko skoki mocy w zależności ile pomieszczeń grzeje. Mam nadzieję że instalacja jest przygotowana do takiej pracy w innym wypadku będzie masa odpaleń 

Edytowane przez pospisz
Opublikowano

Co znaczy" przygotowana instalacja"?

Mam nadzieję że przy takich temp w nocy 14 w dzień 16 ustawił bym harmonogram.

A przy temp poniżej 10 stopni tak jak pisał kolega pospisz albo ciągła praca albo opóźnienie wyłączenia około 30 minut i opóźnienie włączenia około 17 minut. Powinno załatwić sprawę.

Z tymi środkami pospisz to tak jak rozmawialiśmy na priv. Chodzi mi po głowie albo vacum albo dodatkowy ślimak. Chyba że premia wpadnie to wtedy kontrola ogrzewania.

Opublikowano (edytowane)

atomfx technologia zigbee jest dość niezawodna , więc taki system sterowania pewnie się sprawdzi, tylko dlaczego tyle za to płacić?

Jak interesują Cię takie rozwiązania to poczytaj o Tuya Smartlife . Asortyment znacznie bogatszy ceny 3 razy niższe , możliwości większe albo porównywalne. Kupujesz bramkę którą łączysz z routerem domowym, a bramka zbiera sygnały z czujników , głowic i wysyła do modułów wykonawczych. Wystarczy tylko sobie w aplikacji poustawiać zależności ( sceny ).

Salus to dla ludzi leniwych z dużą kasą, tak samo jak zdalne otwieranie bram Wiśniowskiego , taki sterownik bramy kosztuje u nich 300 zł a ja dla swoich klientów montuję takie po 100 zł 

Przemyśl to sobie . Pozdrawiam

 

Edytowane przez besix
Opublikowano

Ok. Besix muszę poczytać o twoim rozwiązaniu również. Też zależy mi na kasie. Ale jeżeli coś jest dobrego i czuć różnicę to wolę dopłacić. Podobnie jak z kociołkami na pellet. W każdym kotle chodzi o to samo. Spalić biomasę bez spieków i innych awarii a do tego ekonomicznie. A jak jest w praktyce? Mój kolega, kupił kociołek którego głównym atutem jest cena. I już ja widzę różnicę on musi chodzić do kociołka i wybierać popiół na razie co półtora tygodnia, i codziennie go włączać i wyłączać. Albo zostawić go włączonego cały czas. My schodzimy do kotłowni tylko z przyzwyczajenia, albo pochwalić się zakupem.

Opublikowano

Besix.

A jednak jest różnica, według mnie i mojej oceny dyskwalifikująca urządzenia tuya. A jest to czas pracy na bateriach, w tuya, czas od wymiany do wymiany w/g producenta  wynosi około 6 do 8 m-cy, w saluscontrols średnio co dwa sezony.

Więc różnica jakaś jest, dla mnie osobiście mniej upierdliwy system to Salus. Ale o tuya nawet wcześniej nie słyszałem. Dzięki za pomoc.

Może jeszcze ktoś coś podpowie?

Opublikowano

Tech ma ciekawe systemy do podłogówek i grzejników (nie wiem co masz), zaletą jest rozdzielenie czujników od głowic. Wszystko chodzi radiowo, więc zasięg jest wszędzie bez względu na kondycję wifi, a chińczyk nie ściąga twoich danych.

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

atomfx Salus tak samo jak Tuya korzysta w tym przypadku z zigbee , zasilanie - baterie są identyczne , sam sobie odpowiedz dlaczego w jednym przypadku po sezonie musisz je wymienić.

Częstotliwość kontrolowania temperatury i czas uśpienia urządzenia decydują w 90% o życiu na baterii 10 % to jakość samych baterii.

Nie żebym bronił jak lew urządzeń Tuya , bo nie mam w tym interesu sam korzystam z systemów przewodowych i własnego serwera żeby nie być zależnym od serwerów w chmurze , ale automatyką domową zajmuję się już kilka lat i wiem że cudów nie ma, a nawet najlepsze komponenty przy tej samej technologii nie wydłużą życia na bateriach dwukrotnie.

Można to uzyskać usypiając  urządzenie na dłuższy czas i lub odpytując go dużo  rzadziej , to oczywiście przekłada się na komfort cieplny w przypadku głowic czy czujników.

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

HarryH ma fajne prawda. 

Ale z jakiegoś powodu nie mogę znaleźć ich sterownika który pozwolił by mi kontrolować 12 stref. Może ja czegoś nie znalazłem.

Besix 

Nie krytykuje Tuya, że źle działa. Tylko nie pasuje mi upierdliwość częstszej wymiany baterii. A poza tym pokaż mi głowicę termostatyczną którą będzie sterował czujnik na ścianie, a nie przy głowicy. Najbardziej, do tej pory, przekonany jestem do dwóch systemów. Techsterowniki oraz Salus. Pierwszy za to, że ma bardziej przemyślaną konstrukcję np oddzielny bezprzewodowy czujnik samej temp. który można umieścić w innym miejscu niż sterownik. I to mi bardzo odpowiada. Natomiast muszę rozwiązać kwestię sterowania 12 pomieszczeniami. Bo na razie nie znalazł ich sterownika bezprzewodowego odpowiedniego dla mnie.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.