Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szukam kotła na pellet do małej kotłowni


ogienek

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, HarryH napisał:

I certyfikat z Łodzi :-)

Już pisałem kiedyś że w Łodzi są najlepsze kotły badane, ale nie będę mącił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Heiztechnik napisał:

Na przyszły rok zaplanowaną mamy również modernizację kotła HT ONE, co sprawi, że będzie jeszcze ciekawszy.

Oby gabaryty się nie zmieniły - nie powiększyły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.10.2020 o 11:18, ogienek napisał:

Wciąż oczekuję na kocioł  który prawdopodobnie będzie dostarczony w tym tygodniu,

Jak sprawuje się HT One?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolega @ogienek albo pozbył się kotła, który okazał się totalnym niewypałem, albo działa tak świetnie, że zero problemów i opuścił forum :). Bo nie sądzę, że kocioł dalej nie jest zainstalowany.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł działa już od 5 listopada, i myslalem aby  podzielić wrażeniami po miesiącu użytkowania. Jak narazie ogarniam ustawienia histerezy, temperatur, i dmuchawy aby kocioł spalał jak najmniej pelletu (Olczyk) jak narazie spała średnio  ok 1kg. na godzinę czyli  zasyp do pełna ( bez nadstawki) 3 worki 15kg.starczają na ok.. 45 godzin. Dzie po konsylultacji telefonicznej  z srewisantem HT okazało się że komin ma duży ciąg i do spalania używa za dużo powietrza średnio  15-19%, więc poradził abym zmniejszył nadmuch z 59% na 45%. w/g niego powinno być 8-12% max.. powietrza w spalinach.

Tak dziś zrobiłem i będę obserwował. Jak dotąd jestem zadowolony choć już 2 razy zawiesił się wyświetlacz dotykowy... Ale reset pomaga.Podłączyłem narazie tylko ogrzewanie, zasobnik może później.

Ustawienia:  Histereza 18%, nadmuch 45%,  zawór trójdrożny  48 stopni C, temp pieca 70 stopni C, 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ogienek

O, jednak HT One pracuje :). Spalanie czyste? Zaglądałeś do wymiennika z ciekawości, czy nie ma smoły lub czy nie smołuje gdzieś przy palniku? Zawieszenie wyświetlacza wpływa na pracę kotła, czy to nie ma totalnie znaczenia? Czy masz to niby zgłaszane przez niektórych dudenie w rurze spalinowej?

Dom musisz ocieplić, bo ciepło na biężąco ucieka przez ściany i dach. Żeby została zachowana ciągłość temperaturowa to nie ma cudów, kocioł swoje musi spalić. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez uzytkuje kociol, nowy dom ocieplony, 170m2  zasyp 45 kg starcza na 3 dni. Czyli 15kg na dzien, przy tym ze nie mam ani pogodynki ani zadnego terjostatu pokojowego, wiec dom mimo ze cieply to pompa ciagle pompuje ciepla wode i napewno wplywa na zuzycie  kociol fajny malo obslugowy. Jedyne co denerwuje ze popiul uklada sie przy dzwiach a malo co go wpada do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cezar76 napisał:

Czy napewno u ciebie histereza jest wyrażona w procentach a nie w stopniach?

Tak masz rację jest w stopniach 

10 godzin temu, emigrant napisał:

@ogienek

O, jednak HT One pracuje :). Spalanie czyste? Zaglądałeś do wymiennika z ciekawości, czy nie ma smoły lub czy nie smołuje gdzieś przy palniku? Zawieszenie wyświetlacza wpływa na pracę kotła, czy to nie ma totalnie znaczenia? Czy masz to niby zgłaszane przez niektórych dudenie w rurze spalinowej?

Dom musisz ocieplić, bo ciepło na biężąco ucieka przez ściany i dach. Żeby została zachowana ciągłość temperaturowa to nie ma cudów, kocioł swoje musi spalić. 

Nie rozbierałem wymiennika,

spalanie chyba ok. ścianki  komory spalania koloru od Ciemny brąz po cappuccino, płomienniki czyste jasno-brazowe, palnik ma ślady czarne, był okres że w popielniku było trochę małych spieków. 

Zawieszenie dotyku wyświetlacza nie wpływa na pracę kotła. Po wygaszeniu wyłączyłem na chwilę elektronikę przełącznikiem i wrócił do życia.

Zauważyłem że czasem dudni przez chwilę  gdy komin jest zimny po dłuższym postoju, w trakcie pracy jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

Dołączam się do prośby kolegi Karolhektor ponieważ też chcę kupić ten piec (i owszem w tym celu założyłem konto ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2021 o 14:59, Karolhektor napisał:

Witam, czy kolega może powiedzieć jak mu się użytkuje ten kociol po dłuższym czasie? Bo też jestem nim zainteresowany 

Witam, Tak chyba mogę kocioł polecić, sprawuje się dobrze , przy niedocieplonym domu z przeciągami ? i źle obliczonymi kaloryferami 88m2 3,40m wysokości pomieszczeń przy nastawach 55 stopni "na grzejnikach" przy -20 stopniach na zewnątrz dogrzewał do 21 stopni w pomieszczeniach i chodził prawie non stop. Zużycie pelletu jak narazie 3.5 tony pelletu olczyk. Mam nadzieję że trochę pomogłem ?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo dziękuję za odpowiedź kolego ogienek ?

Czas zacząć szukać dystrybutora i ekipy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.