Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szukam kotła na pellet do małej kotłowni


ogienek

Rekomendowane odpowiedzi

Uffff...

1. Oczywiście że jestem z firmy Heiztechnik i nie jestem sekretarką, jestem pracownikiem działu technicznego.

2. To sam kolega Ogienek napisał, że kocioł podłączy sam, a na uruchomienie wezwie serwisanta. Nigdy Heiztechnik nie wymagał autoryzowanego uruchomienia kotła.

3. Nie zajmujemy się doborem kotłów. Z praktyki wiemy, że zapotrzebowanie ciepła waha się od 30 do 80 W na 1 m2. Z tego wnioskując kocioł ten obsłuży od najmniejszych powierzchni do nawet około 150 m2

4.Czyszczenie polega na tym, że podłoga palnika wciągana jest do komory powietrznej palnika, przy okazji ścinając nagar, który mógłby się do niej przykleić, a popiół i szlaka swobodnie opada do popielnika.

5. Moduł komunikacyjny można zamontować we własnym zakresie lub z pomocą naszych konsultantów przez telefon.

6. Co do cen to nie będę polemizował. Pozwolę sobie tylko na uwagę, że uprawiasz trochę spiskową teorię dziejów. Konkurencja nie pozwala na zbytnie zarabianie, zwłaszcza że z tego co się słyszy, to w branży nie dzieje się najlepiej i niektórzy producenci mają różnego rodzaju problemy. Całe szczęście u nas nie nadążamy z produkcją i zwłaszcza na kotły ONE trzeba trochę poczekać :)

7. W żadnym z modeli nie korzystamy z ceramiki. Z naszych doświadczeń wynika, że jest to jeden ze słabszych elementów kotłów.

8. Ciśnienie wstępne w naczyniu ustawione jest na 1 bar.

9. Od około roku wszystkie wersje HT One wyposażone są w sondę lambda z systemem I Pell. Zrobiliśmy to z powodu jak na przytoczonych zdjęciach. Przy słabym kominie, braku przeważenia i wpisania odpowiedniej wydajności paliwa, braku nawiewu lub przy braku czyszczenia wymiennika działy się rzeczy jak na zdjęciach. Po wprowadzeniu systemu  I Pell, taki problem już się nie powtórzył, przynajmniej ja o tym nie wiem.

9. W temacie z naszego forum przytoczonego przez Bentona, temacie założonym przez jednego z "niezadowolonych użytkowników" po iluś wpisach i "nauce obsługi kotła" tenże użytkownik pisze: "ja nie mam zastrzeżeń do pracy kotła, zaglądam do niego raz na trzy dni po to żeby dosypać paliwa". Jednak wielu z was musi przyznać, że nie boimy się własnych produktów, a prowadzenie forum na naszej stronie internetowej jest wyjątkowe. Oczywiście my też się wiele z niego uczymy i czerpiemy z niego mnóstwo wiedzy.

10. Nie każdy HT One miał sondę. Obligatoryjnie została ona wprowadzona we wrześniu ubiegłego roku. Kocioł ten jest tak zminiaturyzowany, że ustawienie jakości spalania jest tutaj krytyczne, zwłaszcza niedobór powietrza, dlatego sonda lambda i odpowiedni algorytm. Jak widać przedstawione zdjęcia dotyczą kotła bez sondy. Tak na marginesie, to w niedługim czasie chcemy wstawić system I Pell do wszystkich kotłów.

11. Dotykowy sterownik był od samego początku w HT One, w HT One Basic był sensorowy z wyświetlaczem 2,5".

12. Jedyną zmianą w HT One od jego premiery sprzed dwóch lat było wprowadzenie sondy lambda.

Najważniejsze, za około miesiąc pojawi się nowe urządzenie, kompilacja wszystkich naszych dotychczasowych, w sumie już ponad dziesięcioletnich doświadczeń. Jesteśmy już po pierwszych badaniach :)

 

Pozdraiwam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heiztechnik życzę powodzenia i oby to nie była kompilacja wpadek. Trzeba brać przykład np. z Włoch gdzie kocioł w wersji beta potrafi działać w parku maszyn i lokalnie nawet 2 lata zanim wejdzie do katalogu, żeby nie było potem takich historii jak u was czy w Defro z Alfą 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heiztechnik napisał:

1. Oczywiście że jestem z firmy Heiztechnik i nie jestem sekretarką, jestem pracownikiem działu technicznego.

No to fajnie, że mamy na forum człowieka bezpośrednio z Heiztechnika. Tak powinno być, jakaś osoba do kontaktu z użytkownikami, albo potencjalnymi przyszłymi użytkownikami poprzez fora tematyczne. Nie koniecznie jakieś swoje forum. 

2 godziny temu, Heiztechnik napisał:

2. To sam kolega Ogienek napisał, że kocioł podłączy sam, a na uruchomienie wezwie serwisanta. Nigdy Heiztechnik nie wymagał autoryzowanego uruchomienia kotła.

No to duży plus jak pierwsze uruchomienie kotła można wykonać samemu i nie traci się gwarancji.

2 godziny temu, Heiztechnik napisał:

3. Nie zajmujemy się doborem kotłów. Z praktyki wiemy, że zapotrzebowanie ciepła waha się od 30 do 80 W na 1 m2. Z tego wnioskując kocioł ten obsłuży od najmniejszych powierzchni do nawet około 150 m2

Nie jestem tutaj pewien, więc może napiszę totalną bzdurę, ale dla domu starego, nieocieplonego zakłada się jakieś 150-200 W na 1 m^2. Nowe budownictwo nawet nieocieplone można pominąć, bo tutaj wszystko jest obliczalne. 

2 godziny temu, Heiztechnik napisał:

6. Co do cen to nie będę polemizował. Pozwolę sobie tylko na uwagę, że uprawiasz trochę spiskową teorię dziejów. Konkurencja nie pozwala na zbytnie zarabianie, zwłaszcza że z tego co się słyszy, to w branży nie dzieje się najlepiej i niektórzy producenci mają różnego rodzaju problemy. Całe szczęście u nas nie nadążamy z produkcją i zwłaszcza na kotły ONE trzeba trochę poczekać :)

Hmmm..., zostanę przy mojej "teorii spiskowej". Nie nadążacie z tytułu zapotrzebowania rynku zagranicznego?

2 godziny temu, Heiztechnik napisał:

7. W żadnym z modeli nie korzystamy z ceramiki. Z naszych doświadczeń wynika, że jest to jeden ze słabszych elementów kotłów.

Ok, przyjąłem do wiadomości. Nie wypowiem się, bo się na tym nie znam od strony projektowej. 

2 godziny temu, Heiztechnik napisał:

8. Ciśnienie wstępne w naczyniu ustawione jest na 1 bar.

Czyli, 1,2 bara powinno być w układzie - częściowo przepona powinna być non-stop wypełniona wodą. Łatwy jest dostęp do wentyla, żeby zrobić pomiar ciśnienia?

2 godziny temu, Heiztechnik napisał:

9. Od około roku wszystkie wersje HT One wyposażone są w sondę lambda z systemem I Pell. Zrobiliśmy to z powodu jak na przytoczonych zdjęciach. Przy słabym kominie, braku przeważenia i wpisania odpowiedniej wydajności paliwa, braku nawiewu lub przy braku czyszczenia wymiennika działy się rzeczy jak na zdjęciach. Po wprowadzeniu systemu  I Pell, taki problem już się nie powtórzył, przynajmniej ja o tym nie wiem.

Ok, wszystko jasne. 

2 godziny temu, Heiztechnik napisał:

Najważniejsze, za około miesiąc pojawi się nowe urządzenie, kompilacja wszystkich naszych dotychczasowych, w sumie już ponad dziesięcioletnich doświadczeń. Jesteśmy już po pierwszych badaniach :)

Ale coś małego jak HT One, czy większego?

 

Dzięki @Heiztechnik za poświęcony czas na odpowiedzi. Na tę chwilę to jedyny kocioł polski typu lodówka którym jestem zainteresowany, mimo, że ktoś tam miał jakieś z nim problemy. Jeszcze ten włoski Ferolli Premium - tutaj nie mam pojęcia jak z gwarancją, serwisem, częściami i czekaniem na nie w razie W. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 100W/m2 to z otwartymi oknami nawet w starym budownictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jeśli idzie o zapotrzebowanie na ciepło, to masz rację, kiedyś tak dobierano dla zasypówek, jednak zauważ, że one nie pracowały w trybie ciągłym i dlatego musiały być dwukrotnie przewymiarowane. Dzisiaj nawet na nieocieplony dom nie proponowałbym więcej niż 120 W/m2.

8. Ciśnienie na zimnym urządzeniu powinno być około 1 bar. Dostęp do wentyla jest dość prosty, pod dodatkową osłoną dostępną po otwarciu drzwi głównych.

Nowy kocioł będzie wersji większej, odpowiadającej standardowym kotłom. Będzie to typoszereg o mocach nominalnych od 15 do 30 kW.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heiztechnik

Ta mapka dystrybutorów na waszej stronie jest aktualna? Czemu jest tak "łyso" w obrębie Białegostoku? Zbyt duży konkurent jak Biawar, albo Kostrzewa z Giżycka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heiztechnik

 

Czy pompa z one uciagnie mi podlogowke na ok 150m2? Dowiedzialem sie od serwisu ze niezaleznienod mocy, pompa obiegowa jest ta sama. Ok 1200m rurki. Oczywiscie jest parter i poddassw uzytkowe.

 

 

Zamowilem wlasnie ht one 11 kw i hydraulik podal mi cene 13k zas za basic 10600. Ja wzielem drozsza wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj się kolego , powiem Ci prosto w oczy , jak ten HT One ma taką modulację jak zachodnie kotły to wszystko będzie OK, jak jednak nie, to będziesz płakał i kocioł razem z Tobą na ilość rozpaleń i jego taktowania. 

Czekam na wykresy z pracy dobowej kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że Wilo, to się chwali.

Nie zapomnij zdać nam relacji po wszystkim, wszyscy jesteśmy tu ciekawi jak to działa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.09.2020 o 12:47, Heiztechnik napisał:

6. Kolego Emigrant, co do ceny, to nawet HT One Basic nie jest taki drogi, bo w standardzie ma pompę ochrony powrotu i system I Pell z sondą lambda, która u innych kosztuje około jeden tysiąc. Fakt, dla nowych kotłowni lepszy jest HT One, bo posiada trzy pompy, zawór mieszający z napędem, naczynie przeponowe 12 litrów, zawór bezpieczeństwa i dodatkowo panel sterowniczy typu Touch.

 

Kolego Heitztechnik

Nie mogłem znaleźć żadnych informacji n.t. pojemności naczynia przeponowego w HT One 11kW.

Napisałeś że wbudowane naczynie przeponowe jest12L , czy to wystarczy na ogrzanie 90 m2 w układzie zamkniętym ( 9 grzejników stalowych o różnej mocy + rury PP różnej średnicy).

Czy wymagane jest naczynie o większej pojemności? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Heiztechnik napisał:

Kolego @ogienek, dostałem info z działu technicznego, naczynie przeponowe o pojemności 12 litrów powinno wystarczyć dla instalacji o pojemności do 200 litrów, oczywiście wliczając w to pojemność wodną kotła.

Dziękuję bardzo za szybką i fachową odpowiedź, to cenne mieć kontakt z kimś o tak dużej wiedzy. Wciąż oczekuję na kocioł  który prawdopodobnie będzie dostarczony w tym tygodniu, więc jeśli będzie gotowy do instalacji i będę miał więcej pytań napiszę. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2020 o 11:08, Heiztechnik napisał:

jestem pracownikiem działu technicznego.

 

1 godzinę temu, Heiztechnik napisał:

dostałem info z działu technicznego,

A to ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... dział techniczny :)

Dział techniczny podzielony jest u nas na kilka grup, kotły i konstruktorzy, pompy ciepła, hydraulika, badania.

Ja jestem od kotłów, i musiałem zasięgnąć wiedzy od kolegów zajmujących się hydrauliką.

Niestety w kotle ONE więcej jest armatury, niż samego kotła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heiztechnik napisał:

Niestety w kotle ONE więcej jest armatury, niż samego kotła....

Bardzo dobrze, że jest. Nie zdajesz sobie sprawy, że taka konfiguracja niektórym ratuje sytuację kto ma  małe kotłownie... Oby taki kocioł nie zginął z rynku. Basic może zginąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację. Basic sprzedawany jest sporadycznie, z reguły na modernizacje, gdzie częściowo armatura pozostaje stara.

HT One w pełnej konfiguracji opłaca się chociażby cenowo, licząc koszty armatury w nim zawartej i skrócenia czasu montażu przez instalatora.

Uchylę rąbka tajemnicy, że pracujemy nad jego nieznacznie większym bratem, o jeszcze większej funkcjonalności.

Na przyszły rok zaplanowaną mamy również modernizację kotła HT ONE, co sprawi, że będzie jeszcze ciekawszy.

W sumie HT One we wrześniu miał już swoją drugą rocznicę i osiągnął sprzedaż kilku ładnych tysięcy sztuk.

Takie tam YETI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.