Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o ocenę instalacjii


Kuba-pbsz

Rekomendowane odpowiedzi

To wystarczyło jedynie wykorzystać dobry schemat z forum a nie tworzyć kolejnego potworka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zgoda ale widać że chłopak postudiował trochę forum a nie walnął komiksa "bo tak bym to widział"(patrz miejsce za na OP)

A potworek zniknie jak prawodlowo podłączysz zasilanie do zaworu 3d(zza zaworu 4d). I na CWU jeden zzza pompą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hajtaler428 napisał:

A potworek zniknie jak prawodlowo podłączysz zasilanie do zaworu 3d(zza zaworu 4d). I na CWU jeden zzza pompą

Nie zniknie... Dodatkowo:

1/ powroty obiegów za 4D podłączyć do 4D a nie do do powrotu kotła

2/żle podłączona pompa obiegu podłogówki względem mieszacza 3D (to raczej kosmetyczny błąd)

3/bypas między rozdzielaczami - będą siłowniki na petlach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ oczywiście że tak - powrót z instalacji do 4d jest ma schemacie wogole nie podłączony. Pominąłem ten błąd w uwagach przez.... nieuwagę ;)

2/ Również to uznałem za błąd tylko na rysunku- nie podejrzewam że instalator nie potrafiłby podłączyć zaworu 3d zgodnie ze sztuką

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd kosmetyczny, powrót z instalacji do 4d, a bezpośrednio do kotła powrót CWU.Co oznacza zle podłączona pompa względem mieszacza?

zawór 4d ---->zawór 3d------>filtr--->pompa---->rozdzielacze

Tak na listwie będą siłowniki.Pytanie jeszcze czy wogóle je montować ? Jeśli w pokoju dojdzie do 25 st siłownik zamknie obieg, pokój wyziębi się do 22st- silownik otworzy pętle. Tak to powinno działać --- pozostaje ALE, bezwładność podłogówki jest dość wysoka więc zanim znów dobije do 25st to minie pare godz tak? Jeśli tak to jak to rozwiązać? 

Tak wygląda rozdzielacz na 6pętli

 

 

33499-rozdzielacz-z-ukadem-mieszajacym-zaworem-trojdroznym-do-ogrzewania-podlogowego-z-pompa-energooszczedna-gorgiel-rst-12ptme.jpg

I jeszcze jedno pytanko, czy pompa która jest zaraz za 4d, w przypadku zakręcenia grzejnika, nie będzię zakłócała pracy pompy przy rozdzielaczu ?

instalacja.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kuba-pbsz napisał:

.Co oznacza zle podłączona pompa względem mieszacza?

Przy zaworze 3D pompa musi zaciągać od strony zawsze otwartego króćca, czyli montuje sie ja "na przelocie" zaworu. Przy 3D z siłownikiem mozna to jeszcze skorygować połozeniem zwierciadła i ustawieniem siłownika, natomiast przy 3D termostatycznym położenie pompy względem zaworu jest bardzo ważne.

Są też mieszacze tak podłączane względem pompy  jak zaznaczyłeś, ale to inny temat.

Teraz dopiero spojrzałem na zdjęcie rozdzielacza  i u Ciebie jest właśnie tego typu mieszacz :)

image.png.5ba7bf2811d56727dd47a0c17e6bdecc.png

 

Drugi szkic jest żle. Pompy za 4D maja być równolegle a nie szeregowo. Celowo innym kolorem zaznaczyłem ze względu na krzyzujące się linie.

image.png.458f950b45aa7584f39ccf5a90a933e7.png

Edytowane przez gmaj22
grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto. Można podłączyć ten grzejnik z obiegu wężownicy bojlera CWU.

Ale wtedy niepotrzebny również staje się cały uklad mieszający przy rozdzielaczu, tj. pompa obiegowa i mieszacz 3D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.