Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy taki trójnik PP można zostawić?


michal1235

Rekomendowane odpowiedzi

To miejsce to "dogrzanie się" do istniejącej instalacji. Było wykonywane tak, że najpierw nagrzałem rurę a potem trójnik. Niestety nie mogłem jednocześnie nagrzać jednego i drugiego ponieważ dostęp bardzo ciężki. W miejscu tej "dziury" można włożyć jakiś papierek na 5-6mm. Głębiej nie. Rura weszła na pewno w złączkę o te 18 mm ponieważ miałem to znaczone.

Poprawiać czy zostawić?

IMG_2036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tego miejsca cieknie woda? Jeśli tak to należałoby to poprawić. Jak jest szczelne to bym to tak zostawił.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ew zalejesz zawsze zostanie niepewność,jak na widoku,można skontrolowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2020 o 09:55, Panstan napisał:

Jak to ew zalejesz zawsze zostanie niepewność,jak na widoku,można skontrolowac

 

Szczelne jest, od dwóch dni woda odkręcona a złączka sucha.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje coś takiego jak " zmęczenie materiału" nie wiadomo jak to się w środku zgrzalo. Ja bym osobiście wolał to poprawić, aby się kiedyś nie zdziwić zalaną chałupą. Mała podpowiedź, bo też miałem taki dylemat. 

Ważne abyś miał do pomocy jedną osobę. Przygotuj sobie ( są takie małe palniki butlą z gazem i samozapalarką). 

Rozgrzej najpierw kolanko i daj koledze. Niech kolega delikatnie podgrzewa to kolanko wewnątrz tak aby utrzymać rozgrzany plastik. Rozgrzewasz rurę, a kolega oddaje Ci kolanko. Łączysz i gitarra. 

Tylko żeby nie stopił totalnie tego kolanka. 

Edytowane przez Trener40
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być porządnie zgrzane - nagrzane z obu stron na raz , inaczej puści w najmniej odpowiednim momencie.

1 godzinę temu, michal1235 napisał:

roztopić sobie trochę PP i powciskać czymś wąskim w otwór

Równie dobrze można użyć gumy do żucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień to. Miałem takie dylematy jak robiłem wodę w łazience na takich rurach PP. Jak miałem jakieś najmniejsze wątpliwości,robiłem drugi raz dla świetego spokoju. A rury pod płytkami,wiec nie było miejsca na babole.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tansze, o wiele tańsze :D. Czasami nie da się poprowadzić wody rozdzielaczem,a PP to technologia jak każda inna. Nigdy jednak nie kładłbym PP w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PP w podłodze to standard. Na PP25+otulina musiałbyś w ścianie zrobić bruzdę ze 40 mm a podcinka 40 mm ściany o szerokości 120 mm na całej długości to już trochę dużo.

Poza tym woda rozdzielaczem = PEX a PEX to delikatne oringi pod wszystkimi połączeniami z armaturą, tego nie da się wymienić bez kucia. Na rozdzielaczach nie zrobisz również sensownej cyrkulacji.

Edytowane przez michal1235
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat remontowałem i wymieniłem stare rury na PP, bruzdy już były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, no, 6bar przez 1h?, to dam przykład: do 8 bar wszystko cacy-miodzio przez całą dobę lub tydzień, powyżej nagle zaczyna ciec kolano, nie dużo, tak ze ciśnienie spada do 8 bar w 3h i podłoga delikatnie mokra. Problem było to, ze nad ranem wszystko zdążyło wyschnąć i tak trwało poszukiwanie ze 3 miesiące. dopiero przez przypadek zostało zauważone i okazało się , ze kolano źle zgrzane, widać było dopiero po przecięciu wzdłuż kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max ciśnienia w instalacji domowej nie powinny przekraczać 6bar  to ustawiają np ZB na 6 bar, jak komuś się chce to może nawet i 10bar wsadzić na wiele dni, ale naprawdę nie ma  sensu.

Należy pamiętać że próba ciśnieniowa nie może przekroczyć max ciśnienia dopuszczalnego każdego z elementów sprawdzanej instalacji

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, nie powinno przekraczać 6bar ale piszemy o sprawdzeniu szczelności.

Przykład dałem, ze coś było źle sklejone i kiedy wyszło, bez takiej próby nic by nie wykryło, rura została by zalana i nie wiadomo kiedy by pościła przy normalnym ciśnieniu. A kuc podłogę jak juz sie mieszka - bezcenne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.