Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa C.O I C.W DO SKAMPA


Krzysztof1982

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre i tanie to są tylko Leszno PCOW. Żadnej elektroniki w nich nie ma i nie jest ona do niczego potrzebna w kotle węglowym, a nawet jest szkodliwa. Sterujesz tylko temperaturą za 4d, którą sobie z czasem dograsz. Sam mam takie pompy, są cichutkie i świetnie się w CO sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po ćwierć wieku pompa elektroniczna by się zwróciła ... Te LFP to konstrukcja Grundfosa z poprzedniego wieku, prosta i niezniszczalna, w necie jest wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tanio kupić pompy energooszczędne IBO. Mam takie od kilku i jak na razie bezawaryjne. Widzę że teraz w ofercie w cenie około 200zł ma  VOLT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibo to loteria, jak każdy Chińczyk. Ja nie rozumiem problemu dołożenia 200zl przy modernizacji lub tworzeniu nowej kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł różnicy to jest prawdziwy  majątek, na innm forum ktoś  szukał końcówek do kabla sat, wszyscy polecali takie po 1.99 ale on uparł się na takie za 1.79. Potrzebował 2 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup IBO energooszczędną za jakieś 200-230zł, łatwo przeliczyć, że po ok 1,5 roku  wyjdziesz na zero. Potem masz czysty zysk. Nie słuchaj głupot, że g..., że się psują etc. One po prostu działają, mam polecam i polecam innym

Malkontenci niech kupują "markowe" jak się lepiej z tym czują ! 

20 godzin temu, HarryH napisał:

Pewnie po ćwierć wieku pompa elektroniczna by się zwróciła ... Te LFP to konstrukcja Grundfosa z poprzedniego wieku, prosta i niezniszczalna, w necie jest wszędzie.

https://www.naukowiec.org/kalkulator-pradu.html

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z tego kalkulator. 

żarówka 9W-owa energooszczędna w chwili włączania pobiera kilka razy więcej prądu niż po jej "rozświeceniu"

Mierzyłem kiedyś pobór takiej zarówki, która była 10-cio watowa. Zaraz po wł i odczekaniu, aż do rozświetlenia pobór był cały czas w okolicach 10W. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są przecież "żarówki" diodowe, a te bzdety z kalkulatora dotyczą bardzo starych świetlówek.

22 minuty temu, o6483256 napisał:

łatwo przeliczyć, że po ok 1,5 roku  wyjdziesz na zero

No łatwo przeliczyć, jak ktoś mieszka w bunkrze chyba, bo inni nie mają sezonu grzewczego przez cały rok. Do tego pompki 40 mają faktyczny pobór na pierwszym biegu ok. 30 W. Większość węglowców ma taryfę G12 do grzania wody latem, więc średnia cena prądu jest znów dużo niższa niż w kalkulacji. Realnie więc urwiesz może 4 dychy na rok w stosunku do tego LFP zwyczajnego na CO i nic na cwu. 

No i teraz dolicz koszt wymian tego chińczyka i konieczność zakupu drugiej pompy na czas rozpatrywania reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty sobie to tam przeliczasz i szczerze mówiąc nawet nie chce mi się tego analizować.

 

Wymieniłem zwykłą na energooszczędną i widzę znaczną różnice. Stara do szuflady w razie "W"

Zwykła kosztuje jakieś 80-100zł NOWA, więc jako rezerwa to nie jest wydatek jeżeli chcemy być "pewni" i "zabezpieczeni"

 

Sezon cały rok ma wielu, chociażby dlatego, że grzeją CWU, chłodzą etc.

36 minut temu, Trener40 napisał:

Cytat z tego kalkulator. 

żarówka 9W-owa energooszczędna w chwili włączania pobiera kilka razy więcej prądu niż po jej "rozświeceniu"

Mierzyłem kiedyś pobór takiej zarówki, która była 10-cio watowa. Zaraz po wł i odczekaniu, aż do rozświetlenia pobór był cały czas w okolicach 10W. 

 

Pitu pitu, może pierwsze świetlówki enegooszczędne w połowie lat 90 tak miały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz to pitu, pitu. Żarówka 9W, która leżała już ładnych parę lat, a kupiona była jakieś 7 lat temu. 

Od samego początku pobiera ok 9 W, a podczas nagrania była wł po tak długiej przerwie. 

 

20200823_112042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale co mi chcesz udowodnić, przecież pobieranie większego prądu podczas "rozruchu" żarówek energooszczędnych, to mit, ja to wiem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 czym Ty robisz pomiar? Marketowym watomierzem? Do takich pomiarów przynajmniej multimetr z chwilowymi wartościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię, "marketowy watomierz" w zupełności wystarczy. To nie apteka, takie urządzenie również czuje chwilowe wahania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do pompek. Weszly niedawno modele z 22 watowym silnikiem. Jest tam pseudo sterowanie, ale te pompki faktycznie tyle biora. Na 17w jedzie rowno, na 10w jest troche maly przeplyw. Jak chinol to cos ala stary typ ze sruba odpowietrzajaca i silnikiem 22W jako 4m podnoszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby zastosować pompy do CWU na ładowanie zasobnika z wodą i jako kotłową. Użyć np takich Wilo https://allegro.pl/oferta/pompa-cyrkulacyjna-wilo-star-z-nova-a-4132761-9614762624?utm_content=mfc&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed 

Chciałem użyć najtańszych IBO po około 90pln ale przeraza mnie ich 38W. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.