Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BARDZO PROSZE O RADE w sprawie schematu co cow


Dariusz1

Rekomendowane odpowiedzi

User2018 staram się zremordenizowac istniejaca instalacje KOCIOL 15 KW Z PODAJNIKIEM NA EKO GROSZEKDOMEK JEDNO RODZINNY metrow nie liczyłem BEZ OCIEPNIA W KIEPSKIM STANIE Ale postaram się machnąć ta instalacje cwu   Z tego co wyczytałem w necie taki przyjolem schemat Sory ale zabardzo się nie znam ale fajnie ze ktoś doradzi Dzieki za schemat SAMBOR 

 

User2018 pewnie jesteś profesjonalista w tej dziedzinie Cuda to są dlatego proszę o radę bo nie mam funduszy na wymianę całej instalacj Improwizowałem Za wiele nie pomogłeś 

Ten schemat tez nie wypali Powrót z grzejników wychodzi z podłogi  40 cm od pieca kotla Szalu nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dariusz1 napisał:

Ten schemat tez nie wypali Powrót z grzejników wychodzi z podłogi  40 cm od pieca kotla Szalu nie ma 

No i co z tego że tak wychodzi, podany schemat to ogólna zasada połączenia kotła- zawsze trzeba kocioł dopasować do rur, ale podłączyć trzeba bezpiecznie!

I tak żeby działało!!!

1446143813_zaw4dforum.jpg.9c021a999e7824694b13645026abd77f.jpg

Na rys jest jak można to rozwiązać,  nawet dla 10cm od kotła, tam masz pompę , więc pokonanie zakrętasów instalacji to jej zadanie.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dariusz1 napisał:

To mam założyć jakiś specjalny filtr?

Instalację powinno się jakoś wypłukać ze starych osadów i innego syfa.

Jak nie chcesz lub nie potrafisz tego wykonać to daj dodatkowo filtry skośne przed wejsciami do zaw 4-D - czyli na zasilaniu z kotła i na powrocie z CO do zaw 4-D.

Pierwszy sezon często je czyść i będzie OK.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle,źle jeszcze raz źle. Do schematu podanego przez kolegę Sambora to wogóle nie jest podobne. Naczynie wzbiorcze bezpośrednio z kotła bez jakichkolwiek zaworów i przewężeń.Po jaki grzyb masz tam na wyjściu zrobiony baypass? CWU również powinno być bezpośrednio z kotła. U Ciebie idzie przez zawór 4D. W jakim celu?Przez 4D miałeś puścić zasilanie grzejników. Więc nie kombinuj kolego a zrób według podanego niżej schematu.f8e28924038a3e6fe064bee98a9a7907.jpg&key=c9e7603b04b2c780e9b6dd36eed85c58e35e2fe2546c7c9a91cf7f92a5e35f45

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.