Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Miałowy Żar Turbo 20Kw Wybucha


xplod555

Rekomendowane odpowiedzi

) Super jest a ja wydałem 400zł na tego głupiego strażaka zamiast 20zł na rurke.

 

 

A strażaka to będziesz jeszcze demontował. Bo przy paleniu węglem, obawiam się, przestanie się obracać. A wtedy to w pewnych warunkach będzie duło prosto w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej.

Cder mam pytanko czy może się orientujesz jak grubą blache ma nasz piec żar Turbo?? 6mm,4mm a może 8mm?? Poza tym wkładałeś rurke?? Pomogło?? ja mam 2 rurki jedna na zasyp 1/2 a druga na zasyp full. Ale u mnie Piec zasypany równo z górnymi drzwiczkami to jest jakies 42godz palenia.. :( Mam 80m do grzania plus boiler 140l. Dom z gazobetonu 24cm plus 10cm dobrego styropianu.

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80m2+bojler 140l=80kg/42h masakra i współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale na dworzu ok -15 -20. a w domu ok 24st. i wody też dużo idzie. to słaby wynik?? Wśród sąsiadów to spalam najmniej.. Pozatym piec jest stary. ma 20kw i grzeje 80m. Wydaje mi się duża czesc ciepła uzyskanego z miału idzie po prostu w komin bo nie mam możliwości ustawienia mocy dmuchawy. pozatym steronik nie ma czujnika w czopuchu i nie wie jaka temp jest na wylocie z pieca. Dodatkowo powtarzam dom pobudowany z gazobetonu 24cm plus 10styropian to daje 34cm mór czyli chyba słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakies porady to proszę o wsparcie. Mam w domu też gaz ziemny ale pieca brak. może gazem byłoby lepiej?? Albo jakiś inny piec. Nie ukrywam że w przyszłości wykończę góre i piec będzie grzał ok 160m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.