Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellduox 18 Kw Kołton - problem z ustawieniem


diakon88

Rekomendowane odpowiedzi

@diakon88 płomień z tego palnika powinien przy mocy palnika bliskiej 100% walić po tej przeciwległej ścianie ,i tu jest główna przyczyna tego że kocioł pożera ci za dużo takim płomyczkiem nie nagrzejesz szybko kotła palnik pracuje długo i pożera swoje . Temperatury spalin na pewno nie masz tak wysokiej zwłaszcza przy tym płomyku , czujnik musiał by być w komorze spalania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, robin60 napisał:

Moc palnika sprawdzisz na samym palniku z jego boku powinna być naklejka znamionowa. , albo w samym sterowniku Tech. A jak masz problem to otwórz drzwiczki i zmierz średnice otworu palnika po zewnętrznej jak ma poniżej 114 mm to palnik 16 kw.

@robin60 wstawiam zdjecia tabliczki

IMG_3938.JPG

2 minuty temu, Kordjano napisał:

płomień z tego palnika powinien przy mocy palnika bliskiej 100% walić po tej przeciwległej ścianie ,i tu jest główna przyczyna tego że kocioł pożera ci za dużo takim płomyczkiem nie nagrzejesz szybko kotła palnik pracuje długo i pożera swoje .

@Kordjano co proponujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, diakon88 napisał:

Filmiki nagrane po ustawieniach jakie podał mi koleś z Kołtona, wogole 2h nagrzewał bojler z 44 do 50 stopni.. na moje długo. 

 

nie wiem czy to nie czasem "jasność płomienia" 

O to mi chodzi. U mnie w tym miejscu jest temp. spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się pogmyrało .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja mam sterowanie pluma  Techa nie znam , przede wszystkim musisz zrobić test podajnika 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja mam sterowanie pluma Techa nie znam , cała filozofia to odpowiednia dawka paliwa i do tego dobrany nadmuch ( pod warunkiem że pelet przyzwoity ) jak nie ma ci kto palnika ustawić to poczytaj dobrze instrukcję zrób test podajnika wpisz gdzie trzeba ,wpisz kaloryczność pelletu 5 ustaw moc maksymalną palnika 18 kw średnią 9 kw minimalną 6 kw .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
37 minut temu, diakon88 napisał:

wogole 2h nagrzewał bojler z 44 do 50 stopni.. 

..., a jak myślisz? Dlaczego tak długo dogrzewał? Prykał sobie  za mało paliwa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem te filmiki za duże nadmuchy aż w piecu huczy @robin60 ma racje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techy nie mają testu podajnika, a przynajmniej te z którymi miałem styczność nie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eliks napisał:

Techy nie mają testu podajnika, a przynajmniej te z którymi miałem styczność nie miały.

Jest coś takiego, ale to dotyczy do pracy z wydajności podajnika jak i pewnie do podania ile jest opału w zbiorniku.

Screenshot_20200519_080105.jpg

Screenshot_20200519_080151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to nie ma nic wspólnego z przeważaniem pelletu aby ustawić dawkę. Jest jak mówisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Trener40 napisał:

Rzeczywiście tam wichura jest. Wiatry w dół, paliwa więcej. 

Technik z kołtona przez tel powiedzial ze nie mam ruszac sily nadmuchu ani dawki podawania tylko czas miedzy jednym a drugim podaniem. 

A ile mam obnizac te nadmuchy wg Was? 

13 godzin temu, Kordjano napisał:

Coś mi się pogmyrało .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja mam sterowanie pluma  Techa nie znam , przede wszystkim musisz zrobić test podajnika 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja mam sterowanie pluma Techa nie znam , cała filozofia to odpowiednia dawka paliwa i do tego dobrany nadmuch ( pod warunkiem że pelet przyzwoity ) jak nie ma ci kto palnika ustawić to poczytaj dobrze instrukcję zrób test podajnika wpisz gdzie trzeba ,wpisz kaloryczność pelletu 5 ustaw moc maksymalną palnika 18 kw średnią 9 kw minimalną 6 kw .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprawdzalem nie ma nigdzie testu podajnikae jest tylko test ognia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W plumie aby zwiększyć ilość paliwa możesz to zrobić na dwa sposoby ,albo zmniejszasz kaloryczność paliwa wtedy sterownik podaje więcej bo paliwo słabsze , albo zmniejszasz wydajność podajnika , tak jak pisałem jak palnik pracuje już chwilkę na mocy maksymalnej 18 kw to ogień z tej rury musi być zacny okolo 30 cm innaczej to nie będzie wydajnie grzało przy tej mocy strumień paliwa powinien wynosić w granicach 3.3 kilograma na godzinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piec powinien caly czas byc nagrzany w okolicach 60 stopni ? Tzn że jak histereza np 3 stopnie to przy 57 powinien sie znowu nagrzewac? Czy moge wlaczyc funkcje rozpalanie, i piec wlaczy sie jesli spadnie zadana temperatura na CWU i w pokoju, tylko wtedy jak kocioł bedzie wystudzony to by nagrzac bojler zejdzie mu 2h napewno. Jak takie cos powinno byc ustawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w lecie nie będziesz trzymał całą dobe wygrzanego kotła do 60 st , niech się odpali kiedy trzeba zagrzeje sam siebie wygasi a następnie pompa niech wyssie z niego ciepło do zasobnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kordjano napisał:

Przecież w lecie nie będziesz trzymał całą dobe wygrzanego kotła do 60 st , niech się odpali kiedy trzeba zagrzeje sam siebie wygasi a następnie pompa niech wyssie z niego ciepło do zasobnika .

A moze mam cos zle ustawione te pompy? Ja nie widze by pompy po wygaszeniu pieca jak osiagnie 60 st. np podgrzaly bojler kaloryfery czy podlogowke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, obecnie mam ustawione tak że samą wodę bojler od 35 do 40 stopni grzeje mi 50 minut. 2 worki czyli łącznie 30kg peletu starcza na podgrzanie wody na 7 dni, średnio 4 razy na dobę woda się podgrzewa. Co sądzicie o tym wyniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kilku cyfr to jest ok. Spala Ci ok. 4kg dziennie i odpala Ci 4 razy i działa po prawie godzinie więc musiał by działać ze średnią mocą ok. 3,5KW (paląc 1kg na godzinę i do tego licząc podsyp pod odpal). Grzejąc CWU na pełnej mocy to trochę rozjeżdża się z wyliczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie bardzo pasuje ze przy 4 odpaleniach kocioł spala 4kg przy dwóch to się zgodzę ale wynik 3, 4 kg na dobę jak najbardziej ok . Obecnie nie grzeje już ciepłej wody kotłem ale w zeszłym sezonie grzałem ,kocioł odpalał się dwa razy na dobę czasami raz zasobnik 300l na siedem osób zużycie przeważnie 4kl czasami 3 kl na dobę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w załączniku wykres, widać że 4 razy na dobę się włącza, 5 czerwca wlaczyl sie 5 razy.

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W okienku podana jest wartość płomienia.

Potwierdzam opinie Kolegów -za mało paliwa w palniku i za mocno wieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie panowie instalatorzy ustawili takie parametry na modulacji:

30% 23 przerwa  18 nadmuch

60% 13 przerwa 24 nadmuch 4 odległość od zadanej

100%  9 przerwa 28 nadmuch  9 odległość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lawinaa trochę wedlug mnie zamałe te nadmuchi w tym techu.

28 to u nas startuje palnik podczas rozpalania.

Poza tym nie sądzę że kipi do tych samych palników wstawilo inne wentylatory  z inną wydajnością. 

Co prawda nie dojechałem na szkolenie z powodu covid 19 ale widziałem ten palnik zasdoptowany do techa. 

Wszystko jest to samo tylko podłączenie sterowania do palnika inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.