Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellduox czy Pellsmart?


alvaro1981

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o kotłach Kołton Pellduox oraz Pellsmart? Mam do wyboru te dwa. Moc 22kw na 240m powierzchni uzytkowej. Dom ocieplony  lata 70te (2016 rozbudowany)15 grafit na poddaszu 25 wełny w krokwie i 15 na sufit na grzejnikach termostaty..Ciepło właściwe wylicza mi 19-20kw.
Czy spalanie ze strony ciepło właściwe można liczyć za wiarygodne? Bo wychodzi mi 7.5t
Czy sa piece na groszek-pellet że można palić drzewem?
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wyliczenie mocy może być w miare ok, to już zakładane zużycie pelletu nie bardzo. Strata kotła sprawność oddawania ciepła do wymiennika ograniczy użyteczną moc z kg pelletu do ok 3,8kWh. 

Jeżeli nastepna zima będzie podobna. To musisz założyć zużycie średnio 40 kg na dobę. Tego pelloduoxa to sobie odpuść w przedbiegach. Osobiście nie kupiłbym żadnego z nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alvaro1981 napisał:

Ciepło właściwe wylicza mi 19-20kw

Niemożliwe aby wyliczyło Ci kocioł 20KW z takim ociepleniem. Rozumiem że to z CWU (tutaj dodaje niepotrzebnie 4KW) i przy -20 stopniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alvaro1981 napisał:

Moc 22kw na 240m powierzchni uzytkowej. Dom ocieplony  lata 70te (2016 rozbudowany)15 grafit na poddaszu 25 wełny w krokwie i 15 na sufit na grzejnikach termostaty..Ciepło właściwe wylicza mi 19-20kw.

Chyba zapomniałeś okien zamontować!, wg mojego skromnego rozeznania max to 16kW a i 12-14kW przy prawidłowej instalacji też da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.