Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki UPS do Pieca gazowego II funkcyjnego


Phenix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

potrzebuje pilnie UPS-a, który będzie podtrzymywał piec De Dietrich MCR-Home-20-26MI-24-30MI-24T-IO .

Powodem jest to, że często w domu wybija mi korki, taki UPS podtrzymywałby wówczas na chwile wspomniany piec. Jaki polecacie? Na ,,aledrogo,, widziałem duży wybór.

Znalazłem coś takiego ale czy to wystarczy ? Mam na myśli moc (480W) , aby piec mógł działać normalnie prze chwilę zanim zostaną włączone bezpieczniki na nowo. 

https://allegro.pl/oferta/ups-armac-office-850e-czysta-sinusoida-do-pieca-8678530994

lub coś takiego 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-awaryjny-ups-lcd-800va-480w-9ah-program-6851712490?reco_id=bf786313-81d0-11ea-9373-000af7f61f80&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

proszę o poradę. 

dziękuje pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno stosować jakichkolwiek ups-ów komputerowych z "udawaną sinusoidą"!  Bezwzględnie sinus - inaczej padną silniki, pompy, itp

Ten kocioł ma pobór mocy max około 100W i wystarczy przetwornica: https://allegro.pl/oferta/awaryjne-zasilanie-ups-pieca-co-pompy-500w-12v-e-5859530808?reco_id=7e8b5f8a-8202-11ea-861a-b02628d00240&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

I do tego jakiś akumulator - wielkość zależy od wymaganego okresu podtrzymania, ja bym dał 80 do 100Ah.

 Ja mam u siebie podobną przetwornicę tyle że większą i z zasilaniem panelami PV

PS. Zajrzyj na stronę Volt Polska- tam znajdziesz szczegółowe dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Phenix napisał:

Znalazłem coś takiego ale czy to wystarczy

Obie te propozycje są OK, tylko należy potwierdzić że jest na wyjściu sinusoida a nie jakaś "piła"

Ale zasadniczo 99% obecnych tanich przetwornic i UPS-ów jest opartych na jednym rozwiązaniu, oczywiście prod "skośnookiej" i model taki czy inny zapewni to samo.

Różnica jest w wielkości baterii lub jej braku - czyli trzeba dokupić baterię, wyświetlaczu, ilości lampek.

Moc czynna UPS-a( ta w Watach) musi być min 2x większa niż zapotrzebowanie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jozefg1 napisał:

Nie wolno stosować jakichkolwiek ups-ów komputerowych z "udawaną sinusoidą"!  Bezwzględnie sinus - inaczej padną silniki, pompy, itp

Ten kocioł ma pobór mocy max około 100W i wystarczy przetwornica: https://allegro.pl/oferta/awaryjne-zasilanie-ups-pieca-co-pompy-500w-12v-e-5859530808?reco_id=7e8b5f8a-8202-11ea-861a-b02628d00240&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

I do tego jakiś akumulator - wielkość zależy od wymaganego okresu podtrzymania, ja bym dał 80 do 100Ah.

 Ja mam u siebie podobną przetwornicę tyle że większą i z zasilaniem panelami PV

PS. Zajrzyj na stronę Volt Polska- tam znajdziesz szczegółowe dane

Przeglądałem tą stronę, tego producenta. Dużo tego dlatego wolę zasięgnąć porady kogoś kto się zna niż kupić coś co będzie felerne i szkodliwe. Dziękuje za radę. Będę miał ją na uwadze. 

Pozdrawiam 

2 godziny temu, sambor napisał:

Obie te propozycje są OK, tylko należy potwierdzić że jest na wyjściu sinusoida a nie jakaś "piła"

Ale zasadniczo 99% obecnych tanich przetwornic i UPS-ów jest opartych na jednym rozwiązaniu, oczywiście prod "skośnookiej" i model taki czy inny zapewni to samo.

Różnica jest w wielkości baterii lub jej braku - czyli trzeba dokupić baterię, wyświetlaczu, ilości lampek.

Moc czynna UPS-a( ta w Watach) musi być min 2x większa niż zapotrzebowanie kotła.

Dziękuje bardzo za odp. Szukam dobrego UPS, czegoś co będzie podtrzymywało choć na parę minut taki piec. Coś co nie sprawi przy braku prądu problemów z kotłem. 

Dziękuję za sugestie. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

podepnę się pod temat

Mam, zakupiony wraz z domem,  piec ACV Prestige 24 Solo. Piec pokazuje błędy i przestaje działać. Po zresetowaniu jest OK.

Piec serwisowany regularnie, Pan z serwisu wskazuje na ewentualne spadki napięć i spróbowanie z zakupem UPS - wymiana MCBA to duży koszt i ostateczność choć spadki napięć też wpłyną negatywnie. 

Z instrukcji wynika, że Maks. pobór prądu w A to 0,8 co po przeliczeniu na W daje 184.

Jaki UPS polecacie ???

Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAMBOR może coś więcej - wujek gogle podpowiada jakieś UPS komputerowe a na forum czytam o jakieś sinusoidzie, stałej fazie i in. - nie kumam :(

Thx 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe UPS-y mają praktycznie wszystkie sinusoidę, czyli nowy - nie problemu.

Starsze z odzysku - czasem mają tzw sinusoidę aproksymowaną czyli coś w rodzaju sinusoidy ale nie za bardzo i wiele sprzętów, oczywiście po za komputerami na na takich UPS może nie działać.

Głównie idzie o starsze modele pomp CO, które do prawidłowego działania wymagają sinusoidy na zasilaniu.

Są też specjalne przetwornice do CO z przebiegiem sinusoidalnym, ale uwaga - sama przetwornica to nie wszystko , potrzeba dodatkowo akumulatora podtrzymującego pracę przy zaniku napięcia.

Dedykowane do CO przetwornice często nie mają regulacji napięcia sieciowego podczas pracy z sieci - one po prostu dają zasilanie z sieci lub z baterii po przetworzeniu na sinus.

Natomiast UPS kontrolują napięcie z sieci i częściowo je regulują - np dają 230V na wyjściu, przy sieci 190- 245V oraz tłumią zakłócenia sieciowe co w przypadku autora tematu jest istotne .

Wadą UPS-a jest jego krótki czas pracy z baterii - przeważnie do 30 minut.

Moc UPS-a podawana jest w VA, co przekłada się na moc czynną przez mnożenie mocy w VA przez 0,8 np 400VA= 320W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER, THX

Jednakże po wpisaniu w Alledrogo wyskakuje np. zasilacz-awaryjny-ups-600va-360w zasilacz-awaryjny-ups-600va-360w zasilacz-awaryjny-ups-micro-600va-360w zasilacz-awaryjny-ups-green-cell-600va-360w  i te mają tą aproksymowaną sinusoidę czyli NIE a są nowe Nie chcę tak naprawdę wydawać kasy na coś co nie zostanie w pełni wykorzystane

Dla wyjaśnienia - ja potrzebuję UPS do kontrolowania spadków napięcia z sieci - prawdopodobnie mój piec wtedy wykazuje błędy. Nie zależy mi tak naprawdę na pracy na UPSie, zaniki prądu są tak naprawdę krótkie - piec powraca do normalności

znalazłem coś takiego

Jaki zasilacz UPS do pieca gazowego wybrać? Który najlepszy?

A tu kilka propozycji - i są to produkty z tzw. sinusoidą symulowaną/aproksymoaną

UPS Armac HOME 650F LED   UPS Lestar ME-655ff 650VA

W treści piszą, iż Najoptymalniejszym wyborem w przypadku większości pieców będzie zasilacz UPS wykonany w architekturze line-interactive Jest on niejako rozwinięciem modeli offline, dlatego zapewnia znacznie skuteczniejszą ochronę – dzięki niemu, nie musimy martwić się ani spadkami i skokami napięcia ani innego rodzaju zakłóceniami, które mogłyby znacząco wpłynąć na stabilność pieca.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie:

http://voltpolska.pl/pl/13-zasilacze-awaryjne-sinus-ups-z-akumulatorem

Ja używam trzeci rok i nie ma problemów zarówno na kotle na ekogroszek jak i na gazowym kondensacyjnym

Na sam kocioł wystarczy 500 watów stojąca albo wisząca (ja mam 1000 w)

http://voltpolska.pl/pl/15-zasilacze-awaryjne-sinus-pro-w-wiszace

Na tej samej stronie jest podane jak obliczać wielkość akumulatora

http://voltpolska.pl/pl/content/9-czeste-pytania#pyt_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za wpisy ale przyznam szczerze niewiele z tego kumam.

Jozefg1 - Twoje propozycje OK jednakże cenowo - ????

W sieci poczytałem, iż do gazu musi być SINUS, AVR oraz Stała Faza.

Znalazłem: 

Zasilacz KEMOT + AKU 20 Ah   449,00 zł

ZASILACZ VOLT  339,00 zł + AKU 20 Ah 126,00 zł

Zasilacz ADLER + AKU 20 Ah    455,00 zł

Cenowo podobnie, różne firmy. No i są to zupełnie inne niż te o których pisałem w post9   
Jakieś rekomendację ???
Thx
 
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie sinus nie jest potrzebne dla gazu ale dla wszelkich silników i transformatorów. Bez sinusa pompa ani żaden silnik długo nie pożyje .

Ten Volt bardzo dobry tylko daj mu akumulator większy bo na 20 Ah długo nie pociągnie....

Zależy to od tego ile godzin ma zasilać z akumulatora, dałem link do obliczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za odpowiedź, jednakże pozwól na małą polemikę

  1. w necie doczytałem kilka artykułów nt. sinusa  Mój piec jest chyba wrażliwy na wahania napięcia, sterownik wywala błędy mimo że serwisowany regularnie, zamiast wymieniać sterownik serwis polecił bym najpierw spróbował z UPS  
    Cytat

    Dobrej jakości UPS do pieca gazowe powinien wyróżniać się kształtem napięcia wyjściowego w formie pełnej sinusoidy Zasilanie awaryjne stosujemy również do pieców gazowych.

    Cytat

    Zasilacz lub UPS do takiego pieca jest inaczej skonstruowany i powinien zapewnić nie tylko sinusoidalny kształt napięcia na wyjściu tzw. czysty sinus ale przede wszystkim nie odwracać miejscami „L” i „N” w sieciowym gnieździe wyjściowym zasilacza

  2. na tym forum oraz w tym wątku również jest mowa nt. pełnego sinusa a przecież m.in. o to chodzi w piecu gazowym - 
  3. parametry mają podobne a wręcz takie same - kopiuj/wklej
  4. patrząc na wymiary, możliwość powieszenia oraz opinie w necie skłaniam się do ADLER
  5. AKU zgoda, do przemyślenia jednakże nie chodzi mi o podtrzymanie pieca ale bardziej o "stabilizację" napięcia.

WLK THX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być sinus - bez 2 zdań. Kemot i Volt to identyczny chińczyk, w miarę nie najgorszy jak na próby, przynajmniej gwarancję powinien przeżyć. Test możesz sobie zrobić na dowolnym akumulatorze, nawet z samochodu, jachtu czy kosiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Za "namową" emigranta zakupiłem ten zasilacz awaryjny:

zasilacz awaryjny do pieca gazowego ZA-TECH-500

do zasilacza wziąłem trochę większy akumulator (120) i jestem mega zadowolony ze sprzętu.

Mój piec gazowy (kodensacyjny Viessman) działa bez problemu, nie wywala błędów (jak to miało miejsce w przypadku volta, z resztą nawet łatwiej było mi techtrona zainstalować).

Sprawdziłem czas pracy i po ponad 12 godzinach zaprzestałem bo jeszcze by chodził (a był już późny wieczór więc nie chciałem, aby w nocy się wyłączyło).

 

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nikogo do niczego nie namawiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.