Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec na węgiel drewno, szybka pomoc bo się rozlecial dzisiaj


Rzulff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje na szybko kupić piec na węgiel drewno na mieszkanie w szeregówcu 50 m2. Właśnie się rozstrzelnil i wyleciała woda. Potrzebuję jakiś nieduży piec żeby to ogrzać. Nie mogę nigdzie w marketach znaleźć nic takiego w necie dlatego potrzebuje teraz waszej pomocy bo na gwałt potrzebuje coś takiego kupić. Dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego rankingu się trzymaj. A nawet bardziej trzymaj się tego co jest poniżej napisane.

 

Musisz mieć zbiornik buforowy. Przeczytaj DTR kotła. Tam powinna być Pana pojemność w tabeli parametrów. Inaczej nie będzie gwarancji. Jak nie ma to przeczytaj warunki gwarancji.

Jak jest napisane że montaż musi być zgodnie z niniejsza instrukcja to musi być punkt w instrukcji gdzie jest podane czy trzeba i ile. Zadzwoń też do producenta.

MPM chyba nie wymaga, dobry kociołek również do drewna. Dużo jest o nim na tym forum.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie napisałeś nic o ociepleniu, instalacji,o tym czy kocioł ma być w mieszkaniu czy masz na niego osobne miejsce np. piwnicę. Koledzy podali Ci ranking kotłów ale do nich należy dokupić bufor aby spełniały 5 klasę. Masz na to miejsce?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DzonyZerg napisał:

 

MPM chyba nie wymaga, dobry kociołek również do drewna. Dużo jest o nim na tym forum.

 

 

 

 

 

 

Używasz go? Czy chociaż widziałeś go na żywo? Zdaje się że nie. W tym przypadku twoja opinia na ten temat jest chyba trochę na wyrost.

A swoją drogą, ostatnio boję się otworzyć lodówkę, czy przypadkiem nie wyskoczy z niej DzonyZerg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DzonyZerg napisał:

O ile kotły na wtorek można nazwać fajne.

No tak, raczej nie jesteś w stanie mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obiektyw napisał:
20 godzin temu, DzonyZerg napisał:

MPM chyba nie wymaga, dobry kociołek również do drewna. Dużo jest o nim na tym forum.

Używasz go? Czy chociaż widziałeś go na żywo? Zdaje się że nie. W tym przypadku twoja opinia na ten temat jest chyba trochę na wyrost.

A swoją drogą, ostatnio boję się otworzyć lodówkę, czy przypadkiem nie wyskoczy z niej DzonyZerg

MPM 10kw - najmniejszy bedzie tu za mocny - koledzy ogrzewają nim domy po 180m2.  pozatym mpm'a nie kupisz od reki - rozchodzi sie jak ciepłe bułki.

Poszukaj coś na okoliczych złomach - czesto ludzie wyrzucali sprawne piece przy remontach i taki można kupić za kilka stów a na wiosne pomyslisz co zrobić na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca mam z 1.2m na 1.2m w mieszkaniu. Mieszkanie środkowe ocieplone z jednej strony trochę ocieplony strop bo jest niezamieszkany  więc miejsca na bufor nie ma. Dzisiaj się rozglądam w sklepach i tych ogólnobudowlanych i tych typowo co robią piece i nigdzie nie ma już w sprzedaży piecu typu smieciuch. Zostaje montaż gazu plus butle, ekogroszek/pelet albo piec na węgiel za 4k w górę no ew elektryczne. Pięć używany jak nie z pewnego źródła to nie wiadomo co to będzie tak naprawdę więc wolałbym dołożyć parę stowek i kupić nawet z allegro chinola. Ktoś ma jakieś jeszcze mądre propozycje. Jestem otwarty na zmiany :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulacja poniżej 17% to jest mega dobre. Cena chyba też bardzo dobra.

U ojca już 13 zimę chodzi groszek Pleszewa. Tylko blacha 8mm była zamówiona i raczej zrobili jak było mówione. Ponad 12 lat i zero awarii.

Ech to były piękne czasy jak można było przez telefon ustawić sobie kocioł bez fakturki :) aż się łezka w oku kręci...

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fundusze pozwalają to taki kocioł z dużą sprawnością spalania .Nie wielki gabarytowo z modulacją mocy do 3,6 kw.

https://allegro.pl/oferta/ferroli-biopellet-pro-12kw-piec-pellet-eco-design-8297488738?reco_id=4958b5f5-3195-11ea-a1e8-246e9683c530&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego przypadnie do gustu.

Normy międzynarodowe PN-EN 13240

Wymogi EKOPROJEKTU

Zgodny z Normą ISO14001:2015

https://allegro.pl/oferta/piec-koza-z-plaszczem-wodnym-na-drewno-i-wegiel-7155084953

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy palił poprzednia zimę butlami szły mu przy chacie wolnostojące ocielonej 120m, 2 butle 11kg na tydzień więc wychodzi 90 zł za tydzień czyli 360 zł na miesiąc więc nie wiem jak to jest drogo jak teraz za na fmalny gaz płaci 700 za 2 miesiące. 
Kaloryczność i koszta to nie jest czarna magia. W tym wypadku to fizyka/chemia i arytmetyka.
Wystarczy przypomnieć że zimy są różne i nawet heating degree days nic specjalnego mogą nie wnieść.
Cena kWh energii z danego paliwa, później sprawność urządzenia i wszystko jest jasne. Reszta jest pomijalna.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego a zrezygnuj pan całkowicie z kotła i zamontuj sobie klimatyzację z funkcją grzania - działa to do -25c  cena też dobra bo 3,5 tys zł https://allegro.pl/oferta/klimatyzacja-kaisai-eco-kex-24-7-0kw-8494065397?reco_id=b817fcf6-3225-11ea-be7f-b02628d00d40&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.