Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Agro Uni Duo 20kW przechodzi w tryb nadzoru zbyt często


Gozdi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z piecem Defro Agro Uni 20kW ze sterownikiem K1PR v4. piec przechodzi w tryb nadzoru kilka razy dziennie, wykres temperatury kotła jest jak sinusoida. Piec ogrzewa ponad 200m dom, ogrzewanie podłogowe wszędzie. Sterownik z PID’em. Pale pelletem, spała około 15kg/dobę. Gdy piec przechodzi w tryb nadzoru czasami włącza się alarm, że temperatura podajnika jest za duża. Często robią się spieki. Posiadam również regulator pokojowy firmy TECH. Mam na nim ustawione 25 st. C w domu a cały czas temperatura oscyluje w granicach 26-27.5 st. C. 
Moc pieca: 60%
Temp. kotła zadana: 55 st. C

Temp. bojlera zadana 50 st. C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie za duzy ten kociol skoro w domu goraco a on nie ma co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o alarm zbyt wysoka temperatura podajnika to sugeruję dobrze wyczyścić przestrzeń wokół palnika, jak masz tam jakieś szpary i piszesz, że masz spieki to być może kiepsko spala Ci się pellet. Co za tym idzie powstaje dużo sadzy , która obkleja palnik i tak wzrasta na nim temperatura. Ja zawsze lecę kompresorem szczelinę miedzy piecem, a palnikiem. Mam inny piec ale też defro i podejrzewam, że u ciebie będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.