Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Agro Uni


Gustaw

Rekomendowane odpowiedzi

Temperatura żądana co 50 stopni

Temperatura żądana CWU 41 stopni

Czas podawania 14 s

czas przerwy 67 s

histeryza 2*

histeryza CWU 5*

siła nadmuchu 15 bieg

czas pracy podtrzymania 20s

czas przerwy podtrzymania 19 minut

praca wentylatora w podtrzymaniu 10s

przerwa wentylatora w podtrzymaniu 15 minut

 

a spala sie raczej w miare tworzy sie moze troche żużel..

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że masz zawór 4drożny.

 

Ustaw go tak by więcej szło na piec.

 

Temperatura na kotle musi mieć min 55. Ustawiamy więc 60 histereza max 5.

 

Na dzisiejszą pogodę ustaw priorytet bojlera.

 

Reszta ustawień zależy od innych czynników:

 

paliwa, kotła, grzejników, itp...

 

na pewno masz za mało siły nadmuchu.

 

Czy płomień wychodzi nad deflektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procent nadmuchu 35.

 

A histereza to różnica temperatur pomiędzy temp. zadaną a temp. kiedy kocioł znowu zacznie prace.

 

Na przykład temp. zadana 65 histereza 3.

 

Kocioł będzie pracował aż temp. osiągnie 65 potem przejdzie w stan podtrzymania aż temp. spadnie do 62, i znów zacznie pracować.

 

Tworzy się pewnego rodzaju sinusoida. Chodzi o to aby była jak najbardziej płaska . Do tego służy m.in. zawór 4drożny; czy sterownik PID.

 

Paliwa przechodzi mi około 20-25kg na dzień (kocioł 25kw nieocieplony dom stare okna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. A ja chce kupic taki kociol,czytajac Wasze opinie mialem nadzieja ,ze poznam zalety czy wady tego kotla .A tu cisza, prosze piszcie wszystko o nim,czy warto go kupic .Napisz jak odbywa sie spalanie na ruszcie wodnym,,czy mozna na nim palic jednoczesnie z palnikiem, ile pojemnosci ma komora nasypowa. Nastawiamy sie na spalanie eko groszku,mialu oraz na ruszcie nasypowym tak jak w tz.smieciuch. A moze wybrac inny np. sas multi czy *** eko max 3 lub witkowski kmb-rp plus. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Glazio 55 i dziekuje za wznowienie tematu o tym kotle.Zawsze przed podjeciem jakiejs decyzji jest wiele pytan i watpliwosci --czt bedzie to trafny wybor ?tym bardziej ,ze na rynku sa dziesiatki ofert i kazda jest naj,naj.Ja nigdy nie palilem w kotle nasypowym czy z podajnikiem,dlatego chce przed podjeciem decyzji o zakupie zadawac wiele pytan. W info pisza ,ze ma pelno wymiarowa komore dodatkowa i pytalem sie o jej pojemnosc /praktyczna/ bo przegladajac inne oferty to chyba maja podobne wymiar, wiec co to znaczy pelno wym.?A wiec ile i na ile czasu starcza wsad np. drewna, ustawiajac palnik na najmniejszym zuzzyciu.,jak wyglada komora po takim paleniu , czy jest duza roznica po paleniu tylko eko gr. Na tyle starczy. Pozdrawiam a jeszcze czy masz jakas opinie o sas multi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Długo się zastanawiałem jakie ma wady ten kocioł i nie wiem. Może jeszcze za krótko go używam. Poprostu kocioł działa bez problemu. Wszystkie wymiary znajdziesz na stronie producenta. Na ruszcie awaryjnym najlepiej palić w trybie ręcznym, sam ustawiasz pompy, nadmuch...itp.

Jak na razie jestem z kotła bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Długo się zastanawiałem jakie ma wady ten kocioł i nie wiem. Może jeszcze za krótko go używam. Poprostu kocioł działa bez problemu. Wszystkie wymiary znajdziesz na stronie producenta. Na ruszcie awaryjnym najlepiej palić w trybie ręcznym, sam ustawiasz pompy, nadmuch...itp.

Jak na razie jestem z kotła bardzo zadowolony.

Witam.Pozwole sobie w dalszym ciagu rozwijac temat palenia na palniku i jednoczesnie na palenisku recznym.Czesto nie ma mnie w domu,lub wychodze wczsnie rano a wracam wieczorem,dlatego chce wiedziec czy i jak bedzie sie zachowywal sterownik i kociol przy takim zalozeniu ---- jak jestem w domu to pale drewnem a palnik pracuje na minimum,wychodzac z domu uzupelniam palenisko drewnem a po wypaleniu sie drewna funkcje grzania przejmuje palnik.Czy jest taka mozliwosc w ustawieniu sterownika aby nie ingerowac za kazdym razem w rozpalanie palnikai w ustawienia.Rozumie ze w trybie recznym po spaleniu sie wsadu sterownik wylaczy nadmuch i pompy ? a wiec w omawianym paleniu sterownik musi byc ustawiany na inny program ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie palenie przejdzie. Można spróbować ustawić kocioł na jak najmniejszą temperaturę np. 55 i spróbować palić na palenisku. Kocioł powinien wtedy pracować na podtrzymaniu a jak drewno się wypali i temperatura spadnie zacznie prace. Ale nie jestem pewien czy technicznie to możliwe. Czasami wrzucam jakieś coś do spalenia i nic nie przełączam ale trzeba zajrzeć czy popiół nie zasypał paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustaw? A Tobie pomógł coś ten deflektor i szamot?? ile poszło Ci do tej pory opału?

 

 

Deflektor mam a szamot wyciągnołem. Nie wiem dokładnie ile mi przechodzi opału bo mieszam kiepski miał z dobrym. Gdy jest chłodniej bogatsza mieszanka , jak ciepło-tańsza. Średnio około 20kg na dobę. No i oczywiście praca z zaworem 4drogowym też daje oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Jestem tu nowy właśnie założyłem sobie defro Agro Uni 15 potrzebuje go ustawić bo nie mam na chwile żadnych ustawień a nie chce go bardzo rozstroić. mam 4 pompki i zawór 4d kubatura mieszkania 130m2 dół całość podłogówka poddasze ogfrzewane grzejnikami tylko łazienka podłogówka. Zamierzam palić eko-groszkiem. Wiem że do tego pieca jest możliwość założenia sterownika internet czy jest to sterownik do zdalnego ustawiania pieca?

Wiem że nie jest to sezon grzewczy ale chciałbym się jakoś przygotować.

Pozdrawiam Defrowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.