Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Agro Uni


Gustaw

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj mniejsze dawki a częściej, pellet wymaga stosunkowo dużo powietrza, czyli jak nie możesz regulować nadmuchem to mniejsze dawki (czas podawania paliwa) i mniejsza przerwa w podtrzymaniu np

podawanie w podtrzymaniu - 18 s.

przerwa w podtrzymaniu - 12 m.

nadmuch w podtrzymaniu - 18 s.

przerwa nadmuchu w podtrzymaniu - 4 m.

To tylko propozycje , u mnie podawanie podczas spalania jest 3-4x /minutę ilości takie jak na łyżce do zupy, podczas podtrzymania palnik nie działa, za każdym razem się rozpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak regulacja programowa jest siekierą ciosana, to wtedy ręcznie można bardziej precyzyjnie doregulować nadmuch.

Tak jak tłoku tak i w rynnie nadmuch dobierasz tak by żar w pracy ciąglej pokrywał 3/4 powierzchni palnika - tej z otworami nadmuchowymi. Jak na jednym biegu dmucha za mocno, a na niższym za słabo, wtedy dajesz wyższy bieg i przysłaniasz wlot dmuchawy, do uzyskania własciwego nawęglenia palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych testach mogę powiedzieć, że dzięki waszym radom jest lepiej. Zmieniłem nastawy podawania w pracy i pelet spala się niemal doszczętnie.

Zasugerowany podpowiedzią kolegi sambor, że podczas pracy podaje 3-4x/min ustawiłem

temp. zadana - 60 stopni

czas podawania praca - 5 s.

czas przerwy praca - 15 s.

nadmuch - 25%

czas podawania podtrzymanie - 18 s.

czas przerwy podawania - 12 min.

nadmuch w podtrzymaniu - 18 s.

przerwa nadmuchu w podtrzymaniu - 4 m.

Kocioł znacznie szybciej nabiera temperatury.

Zwiększyła się jednak temperatura na rurze podajnika, pod zaworem strażaka, poprzednio oscylowała w granicach 33-37 stopni, teraz nie spada poniżej 40 stopni. Czy nie powinienem coś z tym zrobić?

Kolega Vlad również miał rację, kocioł w środku był jak "polakierowany" (nie mam pojęcia czemu tego nie dostrzegłem). W tej chwili muszę troszkę poczekać aby zobaczyć czy kocił "wyschnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako że jestem tutaj nowy, witam wszystkich serdecznie.

 

Niedawno rozpocząłem użytkowanie pieca Agro Uni 25 KW i chciałbym zadać kilka pytań. Póki co jestem w fazie testowania wszystkiego więc na pewno Wasze rady i opinie przydadzą mi się.

 

Czy mogę prosić o zdjęcie jak u Was wygląda płomień z ekogroszku?

Jak wyglądają rurki powietrza wtórnego? Ja mam krótkie, które dmuchają na płomień, nie na palenisko. Jak macie ustawione? Na płomień czy są rozchylone na boki?

Jaką macie temperaturę załączania pompy CO?

Jaka jest optymalna histereza? Układ bez CWU. Póki co mam na 5 stopni.

Czy mogę / powinienem zastosować deflektor do pieca, który ma wspomniane rurki nadmuchu wtórnego ustawione na płomień? Tutaj prosiłbym też o fotkę, bo nie wiem jak wysoko on ma się znajdować.

 

Przepraszam za masę pytań. Postaram się uczestniczyć w dyskusji, wymieniać spostrzeżeniami ale chcę od czegoś zacząć.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam użytkowników Agro UNi i nie tylko.

Od tego sezonu jestem posiadaczem Agro Uni 15kW w domu po remoncie i ociepleniu o powierzchni około 70m2. Kociołek na razie grzeje dosyć przyjemnie. Spalam przy temperaturach 0-10stC około 100kg ekogroszku na tydzień. moje ustawienia to:

Czas podawania 10s +/- 2s

Czas przerwy od 80-90s

Temperatura na kotle 65stC

temperatura powrotu około 55-60stC

Zawór czterodrogowy sterowany siłownikiem

Kolektor z czterema grzejnikami i czterema podłogówkami.

Temp na kolektor 34stC

Dmuchawę mam ustawioną obecnie na 7% i zmieniam w granicach 5-10%

Przesłonę w dmuchawie mam otwarta na około 1/3.

 

Męczy mnie problem powstawania sadzy, Na początku użytkowania miałem dmuchawę nastawioną na 20-30% i na sadzę nie zwracałem uwagi dopóki nie zajrzałem do górnego paleniska jak tam wszystko ładnie zarosło. Teraz przy zmniejszonym nadmuch wydaje mi się ze jest lepiej, na rusztach wodnych osadza się bardziej popielaty kożuch który i tak zaczął zaślepiać ruszta. Przy tych ustawieniach pali mi się teraz spokojniej, groszek spala się bardziej na popiół, i czasami udaje mi się mieć szaro w palenisku wokół palnika. Dysze mam skierowane lekko do środka. Czy u was też zachodzą ruszta wodne i wymagają częstego czyszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam , Posiadam piec Agro Uni 15 kw , paliłem nim miałem i eko groszkiem od rożnych dostawców wszystko ładnie się paliło ale pewnego dnia zaczął wiać wiatr i na podtrzymaniu zaczęła rozgrzewać się rura podajnika ,czyli żar się cofną w efekcie po powrocie z pracy zastałem komunikat na wyświetlaczu że niebezpiecznie wzrosła temperatura podajnika , piec wygaszony , popielnik zasypany e-groszkiem , stwierdziłem też spory ubytek wody w zbiorniku strażaka . Panowie mam pytanie czy przez e-groszek w podajniku może się przedostawać lewe powietrze ? ( u góry w podajniku jest nie zaślepiony otwór ϕ 20 mm.myślałem że to odpowietrznik , on ale jest uszczelka na klapie , no i nie wiem) Do jakiej temperatury bezpiecznej może się grzać rura podajnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

dołączam sie do pytania Robnek.

W moim przypadku niestety doszło do awarii. Żar cofnął się do podajnika i rozgrzał rurę do 135st. ! a przynajmniej tyle pokazywal sterownik zanim stopił się czujnik temperetury i uszkodził zawór termostatyczny danfosa. Mój błąd, że nie zalałem strażaka wodą ale dlaczego nie zadziałał slimak i nie wypchnął żaru? Niestety reklamacja nie została uwzględniona. W zasadzie to pogodziłem się z tym ale problem cofającego żaru nadal pozostał i boję się zostawiać domu bez nadzoru. Próbowałem różnych ustawień ale żar cofa się mimo wszystko. Problemu nie ma gdy temp. na zewnątrz spada i kocioł dąży do zadanej temp. podając groszek w trybie praca. Gdy osiągnie temp. i przechodzi w tryb podtrzymania zaczynają się problemy (temperatura podajnika oscyluje w okolicy 60-68st.). A teraz kilka słów o konfiguracji: 

kocioł Defro Agro Uni 15kW

sterownik AG LUX + sterownik zaworu 4D ST-61 + pokojówka SPK LUX

eko-groszek orzech 29kJ

nastawy sterownika pieca:

praca - podawanie/przerwa 13/100sek

            wentylator na 35%

podtrzymanie - podawanie/przerwa 17sek/19min

spalanie bardzo słabe, zostaje dużo koksu. Ustawienia bardziej oszczędne tzn. dłuższe przerwy, mniejsze dawki, większy nadmuch powodują częstsze cofanie się żaru. Przesłona czopucha na 45st., przesłona wentylatora na 2/3

praca w trybie priorytetu bojlera. Niestety w trybie priorytetu ogrzewanie domu nie działa sterowanie temp. CWU a w trybie pomp równoległych najczęsciej dochodzi do alarmu przekroczenia temp podajnika (czemu nie załącza się slimak po przekroczeniu temp alarmowej nie wiem, temp. alarmowa ustawiona na 68st)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Myślę, że masz za duże przerwy w podawaniu. W moim przypadku (subiektywnie-moje doświadczenie) praca/przerwa to 20s/100s nadmuch 25%-30% (osłona wentylatora na max), oczywiście zależy to od warunków. Podtrzymanie mam ustawione na 20s/40m, a przewietrzam piec co 5 minut około 10-15s. Temperatura na podajnika nigdy nie przekroczyła 34 stopni. Palę ekogroszkiem z wesołej, troszkę się spieka, ale wtedy zmniejszam nadmuch.

Ja nigdy nie przekroczyłem stosunku 1/5 w podawaniu węgla - tryb oszczędny. W przypadku dużych mrozów stosunek 1 do 3, wetylator tak ustawiony aby nie było spieków.

Zawór strażaka (ten w zestawie Danfosa) otwiera się przy 95 stopniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, zbiornik z opałem nam zamknięty szczelnie (o ile to możliwe konstrukcyjnie). Paliłem peletem, owsem, żytem, miałem i ekogroszkiem. Powiem tak - ekogroszek jest najlepszy (cena do efektów), pelet - czyściutko, ładnie pachnie, mało popiołu i strasznie drogo. Miał - myślę, że może być dobry ale ja nie dorwałem dobrego ten, który miałem strasznie się spiekał. Zboża, mogą być pod warunkiem, że będą mieszane z miałem w stosunku kilogram zboża na dwa kilogramy miału lub ekogroszku, za duża ilość zboża - straszne spieki, zaznaczam miał musi być dobry. Kupując "węgiel" zwracam uwagę na temperaturę (nie pamiętam dokładnie) spiekania popiołu. Dla mnie najlepszy jest ekogroszek z Wesołej, w przypadkach jak zabraknie palę Jaretem, ale ten z każdym workiem/dostawą jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

WITAM JESTEM NOWY  PRZECZYTAŁEM CAŁE FORUM NA TEN TEMAT ODNOŚNIE BRAKUJĄCEGO DEFLEKTORA TO JEST TAKA BAJKA ŻE  U MNIE TEŻ  BYŁ BRAK AGRO UNII 25 ZADZWONIŁEM  DO DEFRO I TWIERDZILI ŻE PIEC JEST PO LIFCIE I  NIE POWINNO GO BYĆ ALE SIĘ UPARŁEM  I ZARZĄDAŁEM  OWEGO  WYPOSAŻENIA  PO CZYM GOŚĆ STWIERDZIŁ ŻE MI GO DOŚLE KURIEREM  JAK TO WKOŃCU JEST  POWINIEN BYĆ CZY NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSOPMNĘ ŻE PALIŁEM NA NIM  TĄ ZIMĘ  EKO SPALA SIĘ  DOBRZE  JESZCZE NIE DO KOŃCA  GO OPANOWAŁEM  MIAŁ NA KONIEC ZIMY WYPALAŁEM  ALE TO BYŁA KALORYCZNOŚĆ 19000 I BARDZO  PIASZCZYSTY  PALIŁ SIĘ ALE BARDZO CIĘŻKO ZA MIAŁKI BYŁ I LUBIŁ SIĘ ŻUŻLIĆ WOLNO NABIERAŁ TEMP. I CZYSZCZENIE RAZ W MIESIĄCU DUŻO CZARNEJ SADZY W PIECU W KANAŁACH PRZY TEMP NA KOTLE 60ST CZY TO TAK MA BYĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych

Po kilku latach (od 2012) użytkowania, oczywiście jak wszyscy użytkownicy, mam spostrzeżenia:

zawór 4 drogowy

na dom idzie około 40-50 stopni przy - 20 st. na zewnątrz, tak jak teraz jest około 0 stopni na dom idzie 30 st.

 

CO - 65 st.

CWO - 55 st.

palę cały rok nigdy nie ustawiłem mniej.

 

moje aktualne nastawy to:

praca - 1/5 przy 0 stopni. (np. 15s/75s)

praca - 1/3 przy -20 stpni (np. 20s/60s)

nadmuch - 35% (wentylator otwarty na max., komin super ciągnie - nawet popiół, mam miał na dachu)

 

i tu zmiana:

podtrzymanie -

praca 10s (nie mogę mniej ustawić)

przerwa max - 6 min.

podtrzymanie,

wentylator praca 18s (15-20s)

przerwa 90-100s

 

Przepraszam za stwierdzenie, ale przerobiłem różne "eko" groszki, od ukraińskich po pieklorz'a, od tych za 600 zł do 1000 zł. Przy podanych nastawach, a zmieniłem pracę w podtrzymaniu. Pierwotnie, nigdy nie zszedłem mniej (krócej) niż 35 min. przerwy i 30 s., podawania, a teraz mam 10s. pracy w podtrzymaniu i 6 min przerwy w podtrzymaniu.

Przy "niskokalorycznych" węglach robiły się spieki, skwary (temperatura topnienia popiołu), których podajnik nie mógł przepchnąć, teraz myślę, że można tym sterować. Wnioski, moje subiektywne, to takie, że podczas pracy nic się nie spieka (bardzo mało), ale przy 35 min. podtrzymania i częstej wentylacji pieca - brak paliwa, tylko żar węgla - i temperatura jest wysoka = skwarki.

Palę węglem (ekogroszek) tylko z Wesołej, mam dwóch sprzedawców od których kupuję.

Dodam, że czasami na górnym ruszcie palę drzewem, raz na trzy może cztery miesiące na górnym ruszcie palę "normalnym węglem" - tzn. przez około 4 godz. trzymam na piecu około 80 stopni, po to aby wszystko się wypaliło (jest ładnie "biały" w środku) i nie trzeba go tak czyścić, a to jest jego minus....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.