Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Agro Uni


Gustaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum. I mam pytanie o piec Agro Uni 25kw. Właśnie myślę o kupnie tego pieca. Mam prośbę o wszelkie wiadomości o ty piecu. Jak udało się pierwsze odpalenie? Czy wszystko jest okey? Wiem że z ustawieniami trzeba powalczyć, to chyba normalna z piecami z podajnikiem. Pozdrawiam i proszę o wszelakie wiadomości.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myślałem że to mozliwe ale też tak miałem :)

 

 

 

Spytam jeszcze o ruszt... jest 35 cm nad palnikiem... czy na takiej wysokości może zostać czy wyjąc ??

I o deflektor zapytam... powiesić go doswiadczalnie w szczycie płomienia czy na jakiejś z góry określonej wysokości??

 

Co do sterownika to gość od Witkowskiego też mówił że Titanic jest spoko... natomiast do Cobry trzeba by dopłacić 500 zł a do Pumy 700 zł...

w dodatku na forum wyczytałem że PiD-y wiecej palą :)...

 

Nie znam tej konstrukcji kotła w pracy.

35cm to dobra odległość, aby rusztu nie wyjmować.

Powieś na nim czy na jakims tam haku deflektor, niech wisi w bezpiecznej odległości ok. 20cm od samego paleniska.

Chodzi o to, aby przejął pierwsze uderzenie ciepła z palnika, wówczas ruszta żeliwne nie powinny się wyginać.

Nie wiem jak sa ciasno włożone, obserwując sposób pracy kotła możesz np. wyjąć po którejś stronie deflektora 3-4ruszta i tamtędy przejdą sobie spaliny...

 

To takie trochę hobby-obserwacja co można zrobić w danym kotle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.titanic to bardzo dobry sterownik, ma wiele funkcji, parametry dochodzą jak przełączas w menu serwisowym:

- obs. podstawowa

- strefy czasowe

- pogodówka

- pogodówka + strefy

 

pogodówka wymaga dokupienia i instalacji czujnika zewnętrznego

 

ale do cobry czy pumy to mu jednak pod względem jakości pracy na ślimaku trochę brakuje....

 

do tłoka wolę jednak wybór titanica... ma ciekawy algorytm na takie konstrukcje kotłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś uruchomienie i problem. Wszystko niby działa sprawnie ale na palniku robią się spieki i zatykają palenisko :( .A ma to być piec miałowy. Na razie walczę. Na ruszcie awaryjnym paliłem 2 dni i wszystko super. temperatura na piecu w moment to samo ciepła woda. Obsługa kotła intuicyjna i bez problemu. Poza spiekami co pewnie jest spowodowane złym paliwem wszystko OK. ale zobaczymy co będzie dalej.

Koszty. Kocioł 9000zł . Całość z zamontowaniem, to jest; 2 pompy zawór 4drożny wymiennik ciepła itd.... 12400zł. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4d siemens 6/4" wymiennik 140l dwupłaszczowy pompa 55-25 180 6m pompa cwo 35-25 180 4m.

 

Przy nadmuchu 20% płomień sięga powyżej deflektora i nawet nad ruszt.

 

W tej chwili odsiałem miał i pale grubszym, jakieś 15-25mm kaloryczność 24,0-24,9 a i tak robią sie spieki, ogień mocno się cofa do podajnika.

 

Nastawy podajnika; 16 czas podawania 75 przerwa.

 

Nastawy na piecu;

 

CO zadana 65 CWO zadana 55.

 

Spiek chyba żużlowy, nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle zrozumiałem :P, pomyślałem że zamontowałeś sobie 4d z płytowym wymiennikiem ciepła.

jak żar cofa się, musisz ograniczać nadmuch, cała rynna musi być przykryta żarem i jednocześnie żar ma nie spadać do popielnika.

Jak nie da się bardziej spowolnić dmuchawy trzeba częściowo przysłaniać wlot do niej przysłoną.

Żużlowy spiek, nie jest niczym złym, no może esteta się skrzywi. Ważne, by nie było koksu w popiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lipa, dużo masz tego miału? masz jakiś inny nie spiekający się, można by mieszać ze sobą, trochę poprawi spalanie.

 

Musisz redukować moc i palić to najwolniej jak się da, nawet bez wchodzenia w podtrzymanie.

A na przyszłość sprawdzać jak się pali na większej mocy, zanim się kupi większą ilość.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak jest źle przy tych ustawieniach 5s podawania i 80-85s przerwy. Do tego dopasowany nadmuch tak jak wcześniej pisałem.

Będziesz miał ok 6 kW zamiast wcześniejszych 18 kW.

 

 

Jak nadal będzie nie dopalał, będziesz musiał dokupić czegoś innego typu 31.1 do mieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Zastanawiam się nad kupnem pieca Agro Uni 25kw. A palić w nim miałem zamiar ekogroszkiem, pelet i w ruszcie awaryjnym drewnem (dąB). Gustaw pisze że jest pewien problem z paleniem miałem. Sam nie wiem czy kupować czy nie, Agro Uni. Mam piec kondensacyjny Junkers, ale przydał by się jakiś piec. Dom ocieplony, okna nowe, 160m2 + garaż. Doradzcie mi czy warto kupić piec z podajnikiem. Jak wam się wydaje czy Agro uni zda egzamin na ekogroszku, Kto wie może w przeszłości jakieś zboże da się kupić, i tym palić. Przyszło mi też do głowy by kupić Defro Opima + bufor. Ale nie mam kogo popytać jak to zadziała. A może palić piecem gazowym + kominek(mam gdzie zrobić w centralnej części domu). Ale Agro podoba mi się. Pozdrawiam i proszę o wszelakie porady i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł zamontowany. Jutro odbiór i uruchomienie. :rolleyes: Zobaczymy :mellow:

 

 

Witam wszystkich! Zastanawiam się nad kupnem pieca Agro Uni 25kw. A palić w nim miałem zamiar ekogroszkiem, pelet i w ruszcie awaryjnym drewnem (dąB). Gustaw pisze że jest pewien problem z paleniem miałem. Sam nie wiem czy kupować czy nie, Agro Uni. Mam piec kondensacyjny Junkers, ale przydał by się jakiś piec. Dom ocieplony, okna nowe, 160m2 + garaż. Doradzcie mi czy warto kupić piec z podajnikiem. Jak wam się wydaje czy Agro uni zda egzamin na ekogroszku, Kto wie może w przeszłości jakieś zboże da się kupić, i tym palić. Przyszło mi też do głowy by kupić Defro Opima + bufor. Ale nie mam kogo popytać jak to zadziała. A może palić piecem gazowym + kominek(mam gdzie zrobić w centralnej części domu). Ale Agro podoba mi się. Pozdrawiam i proszę o wszelakie porady i podpowiedzi.

 

Jak masz 160 m2 to 25Kw może być za duży... jak masz docieplony domek to raczej pomyśl nad wersja 15 KW...

 

A z innej beczki... ja swojego Witkowskiego odpalam chyba we wtorek... na razie mam w domu jeszcze ciepło... na początek pójdzie ekogroszek z Kazachstanu po 670 zł za tonę :)... a potem planuje mieszać go z żytem w proporcjach 3porcje żyta + 1 porcje ekogroszku... zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie co to jest deflektor. Gustaw piszesz że masz plana. deflektor szamotowy i płyta szamotowa na ściance. Powinno pomóc dopalić spaliny . Czy mógłbyś mi napisać o co chodzi i po co ? Nie mam doświadczenia z piecami. Z tego co wiem w zwykłych piecach kładzie się cegły szamotowe, by zwiększyć temperaturę spalania i efektywność spalania. Czy to oto chodzi z deflektorem? I jeszcze pytanko. Czy warto montować sterownik pokojowy, i jaki? i czy warto zakupić pogodówkę. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deflektor- to ta wisząca gruszka nad palnikiem, która ma za zadanie rozbijać płomień nad palnikiem a szamot, tak jak mówisz, ma zwiększyć temperaturę spalania dzięki czemu spaliny

 

powinny się lepiej dopalać.

 

Ja wsadziłem szamotkę nad palnikiem obok deflektora. postaram się o zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.