Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KAMEN WDS kolejny zaspypowiec 5 kl


Panstan

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.kamen.com.pl/produkty/kotly-5-klasy/kamen-wds/

 

Kolejny zasypowiec 5kl i Ecodesign,prosta konstrukcja i palnik, 15 i 20 kw oczywiście z buforem. Dość solidna firma znana na rynku lokalnym... Konstrukcja podobna jak u innych graczy na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak reszta czyli dolniak z dołożonymi 3 cegłami szamotowymi i plus 5 tysięcy do ceny :) Bo to ekologiczne jest :)

Podejrzewam, że największy wpływ na to, że ten kocioł dostał 5tą klase ma nie sam kocioł tylko dołożenie bufora do niego w ten sposób pewnie większość starych bezklasowych kotłów po dołożeniu bufora i kilku cegieł  spełniała by normy.

 

przekrój.jpg

Edytowane przez Agni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, h3nio napisał:

Bufor pozwala na pracę kotła przez większość czasu z tzw. "pełną mocą", kotły bezklasowe też były badane z taką mocą i jakoś tych norm nie spełniały.

Widać nie czytasz ze zrozumieniem. Stąd wartość takich wywodów średnia.

A tak poza tym czy kotły bez klasowe zostały wogóle poddane badaniom?

EDIT a więc miałem racje kotły bezklasowe to te nie przebadane bo nie było obowiązku ale zarazem

Cytat

klasa 4 - średnia - bez większego trudu mogą ją osiągnąć kotły zasypowe dolnego spalania

i

Cytat

Na pierwsze prawne wymuszenie standardów emisyjnych względem wszystkich nowych kotłów na rynku musieliśmy czekać aż do roku 2017.

 

Cytat

 

Którą klasę ma mój kocioł?

Na 99% – żadną. Norma wprowadzająca jakiekolwiek klasy kotłów (1-3) istnieje od 2002 roku, ale nie była do tej pory obowiązkowa, przeto mało kto się tym przejmował.

 

 

Czyli tak jak pisałem wystarczy do dolniaka dołożyć troche szamotu oraz bufor i DADA mamy spełnione normy plus 5 tysięcy do ceny.

Normy emisji dla domowych kotłów

Edytowane przez Agni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ważniejszy jest wizjer. Viadrusy mają u mnie za to wielka krechę. Co Ci Pou szamocie gdy kluczowa jest regulacja powierza i podgląd jak farmy opal się spala. Szamot daje minimalna różnice w sprawności spalania w laboratorium bo chyba nie będziemy drzeć szat o emisje. Szczególnie że mam na sobie bardzo droga koszule;)
Nie wiem jak ten szamot sprawdza się w realnej eksploatacji i do tego przy węglu.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daćko
Niestety daleko im by były tak tragiczne jak tutaj... Mogła by być sprawność ale powietrze do wypalania traw ważniejsze niż każde pieniądze.
Czysciej przeważnie znaczy mniej sprawnie. Myślę że chyba lepiej spalić brudno niż wcale.
No ale co ja tam mogę wiedzieć. Wlasnie podarlem koszulke:( bo 20 lat temu interesowały mnie dziewczyny, piwo, muzyka i sport. Co ja tam mogę wiedzieć? :) c8e96f0f4fefa2331dc0b6a2979de0bf.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kocioł odpowiadający na zapotrzebowanie na rynku, martwi mnie jednak trochę to skośna blach za przegrodą z szamotu tam będzie jednak dość ciepło i bez chłodzenia nie wróże jej długiego żywota, chyba, że tam jest podawane PW, szkoda, że producent tego nie opisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW musi być i wszystko wskazuje na to że tamtędy jest podawane. Jak zrobisz zoom to chyba widać otwory. Ciekawe nad ile punktów podają te powietrze. To świetnie rozwiązanie. Często w markowych HG są tylko dwa punkty, zdarza się tylko jeden. Najlepszy moim zdaniem w tej kwesti HG ma 8 lub 16. Inne co mają więcej to na najniższej mocy nie mieszczą się w 5 klasie.

 

I jakby co to tutaj jest certyfikat tego rozwijanego od kilkunastu generacji MPM... a nie czekaj. Bardziej kopci.

 

Sadze ze@Agni popieprzyl 5 klasę z ecodesign. Choć w sumie to może ma rację. Nie ma różnicy bo to bo kopciuchy co wersja 10 ton węgla w domku 150m. Te anomalie klimatyczne to masakra. Niby 3 gminy dalej a kotły biorą 2,5 raza więcej. "Dziwny jest ten świat"

 

 

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

5aedfe8d1680d5314d1900bcf975c114.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agni źle się wyraziłem, chodziło o to, że kotły zasypowe, które kiedyś przechodziły dobrowolne badania np. żeby uzyskać nic niewarty "certyfikat bezpieczeństwa ekologicznego", również były badane na „pełnej mocy”, tak jak podczas badania kotłów na 5 klasę, więc argument, że dołożenie buforu ma wpływ, na to czy kocioł podczas badania spełnia normy 5 klasy jest niezasadny. Co więcej gdyby wystarczyło dorzucić trochę szamotu do kotła aby spełnić normy to np. Zębiec nie tworzyłby całkowicie nowego modelu, tylko dalej klepaliby KWKD z szamotowym palnikiem.

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nieważna jest ilość szamotu w kotle,tylko jego umiejscowienie.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, h3nio napisał:

więc argument, że dołożenie buforu ma wpływ, na to czy kocioł podczas badania spełnia normy 5 klasy jest niezasadny. Co więcej gdyby wystarczyło dorzucić trochę szamotu do kotła aby spełnić normy

A mnie chodziło o to, że kocioł DS bez względu na to czy dzisiejszy czy ten sprzed 20 lat zawsze musiał mieć prawidłową konstrukcję, niektóre starsze konstrukcje bez szamotu spełniały 3cią klasę. Natomiast dzisiaj żeby spełnić 5tą klasę dorzuca się szamotu do sprawdzonej konstrukcji z lekkim retuszem i dopycha kolanem w postaci bufora i już mamy certyfikat.

10 godzin temu, h3nio napisał:

to np. Zębiec nie tworzyłby całkowicie nowego modelu, tylko dalej klepaliby KWKD z szamotowym palnikiem.

Widocznie od zawsze miał pewne kardynalne błędy konstrukcyjne, które wcześniej były olewane. Stąd żeby ucywilizować kocioł musieli zaimplementować stare rozwiązania, które do teraz olewali bo nie było potrzeby. To samo dotyczy potworków dolno górnych czy GS ze skandalicznie małymi wymiennikami.

Jeszcze raz dla jasności chodziło mi o kotły DS o prawidłowej konstrukcji, które nawet bez bufora i szamotu całkiem nieźle spalały i nawet wtedy były poza zasięgiem dowolnego GSa nawet z buforem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Agni napisał:

Jeszcze raz dla jasności chodziło mi o kotły DS o prawidłowej konstrukcji, które nawet bez bufora i szamotu całkiem nieźle spalały

możesz napisać co masz na mysli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.