Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi Rot Pawer Vs Pellas Revo


grzesiek27t

Rekomendowane odpowiedzi

A to spoko, bo mi nie wszystkie załączniki się wyświetlają. Często mam taki "złamany" obrazek

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... Wszystko przez to, że z telefonu piszę. Dzięki wielkie!

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem na forum temat palnika kipi Rot Power i dochodzę do wniosku, że najlepszym wyborem będzie palnik revo. Kocioł zasili bufor 600 z wężownicą CWU a sterowanie temperatury w pokojach załatwi danfoss link. Cały dom chce zrobić na ogrzewaniu podłogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na forum temat palnika kipi Rot Power i dochodzę do wniosku, że najlepszym wyborem będzie palnik revo. Kocioł zasili bufor 600 z wężownicą CWU a sterowanie temperatury w pokojach załatwi danfoss link. Cały dom chce zrobić na ogrzewaniu podłogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, będziesz miał spokojną głowę i nie szukał pomocy po forach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy 600 l nie będzie mało na mój dom i czy wężownicą da radę z wodą użytkowa. Znalazłem bojler Galmet sg(k)

800/200 tylko cena 6000 zł trochę odstrasza

 

https://galmet.com.pl/pl/podkategoria/kombinowane-zbiorniki-akumulacji-ciepla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba dać większy bufor, a bojler CWU osobno. W trybie LATO lepiej to się sprawdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, rozdzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w okresie letnim przy rozdzielonym zasilaniu CWU, kocioł będzie się częściej uruchamiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w okresie letnim przy rozdzielonym zasilaniu CWU, kocioł będzie się częściej uruchamiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kolego dublować postów:-)

Chciałbym nawiązać do Twojego wyboru. Jeśli faktycznie dojdzie to do skutku, to szukaj palnika wyprodukowanego po wrześniu 2017. Wtedy też Pellas dokonał pewnych modyfikacji, o których możesz przeczytać na stronie producenta (nie wszystko jest tam opisane) Użytkuję takie właśnie Revo od tego roku. Wcześniej korzystałem z wersji przed liftem. W mojej ocenie palnik zyskał na plus. Nie będę sie rozpisywał. Po prostu musisz sam się przekonać;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w okresie letnim przy rozdzielonym zasilaniu CWU, kocioł będzie się częściej uruchamiał.

Myślę, że niebawem wpadniesz na to, co jednak wyjdzie korzystniej. Osobiście CWU 150l w okresie letnim "ogrzewam palnikiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego laptop, szukałem na stronie producenta info i nic nie znalazłem na temat modyfikacji palnika. Możesz powiedzieć co zmienili??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są lepsze palniki niż obrotowe w kwestii awaryjności i obsługi. Co do bufora to mam 800l z wężownicą do cwu i nie narzekam, choć myślałem, że domek muj będzie mniej energii potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reded, napiszesz coś więcej o tych palnikach od Skiepko?. Słyszałem, że są bardzo dobre, ale nigdy nie czytałem opinii użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co pisać, drugi sezon i obsługa kotła nie przekracza 30 minut, palnik czyszczę około 2 minuty jak trzeba otwory nadmuchowe z nagaru przeczyscić a pracuje bardziej skutecznie na g...ianym pelecie i nie jest tak skomplikowany jak Kipi czy Pellas.

PS jak masz nie daleko do Piły to możesz zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym wpadł, ale 150km...trochę daleko :) Ja swój palnik przelecę profilaktycznie szczotką drucianą raz na miesiąc, też palę g...nym pelletem :) . Co miałeś na myśli, pisząc że Pellas jest skomplikowany? Miałeś na myśli budowę czy obsługę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowę i obsługę np. rozebranie palnika aby przeczyścić dokładnie nadmuch, Im więcej elementów ruchomych tym większe ryzyko awarii, oby nikogo to nie dotknęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, wracając do starego tematu, jestem już szczęśliwym posiadaczem pieca Viteco EG pellet mini Compact z palnikiem revo. Dom 104 m2 wszędzie ogrzewanie podłogowe plus grzejnik w łazience. Sterowanie Salus każdy pokój ma oddzielne sterowanie, średnia temperatura 23-24 stopnie. Ocieplenie 15 cm styropian na stropie, 15 cm na ścianach grafit, podłoga 14 cm, okna trzy szybowe. Spalanie 22 kg na dobę przy temp 5 stopni na zewnątrz.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Nadszedł czas na modernizację kotłowni - początkowo miała być wymiana kotła, jednak najprawdopodobniej zakończy się na dołożeniu palnika do obecnego kotła 15kw .  Do ogrzania ok 100 m2.  1 pompa cwu, 1 grzejniki , 1 podłogówka. Możliwe, że w przyszłości Bufor (ale to nic pewnego ) .

Nie wiem na co się zdecydować : 

KIPI 5-16 kw

  • sterownik 860 
  • econet
  • czujnik pogodowy

PELLAS REVO MINI 5-26 kw

  • sterownik s-control
  • econet
  • czujnik pogodowy

Pellas wyceniony 500 zł więcej w stosunku do kipi (zestawy jak wyżej) .

 

Warto dopłacić do Pellasa ?

Czy nie będzie za duży do mojego kotła (będzie musiał być mocno ograniczony)  ? 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.