Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi Rot Pawer Vs Pellas Revo


grzesiek27t

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wybór, tylko sterownik nazywa się S Control Touch :) . Ten palnik montuje się do róznych kotłów pelletowych i nie tylko, np Defro, Galmet, ja np. mam kocioł firmy Kamen. Najlepiej zadzwoń do Pellasa, to doradzą Ci jaki kocioł albo dadzą namiar na swojego lokalnego przedstawiciela (instalatora)

R Control Touch jest rozbudowaną wersją S :) po rozmowie z technikiem z Pellasa :) wiem , że ten sterownik spełni moje wymagania. P

 

http://pellasx.pl/produkty/pellas-x-r-control-touch/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję podejmie sam zainteresowany, tylko jak zobaczy cenę za 3 ecostery, to pewnie spadnie z krzesła :)

Ecoster bedzie tylko jeden do salonu wtedy każdy domownik ustawi sobie indywidualnie temperaturę w pokoju a w pozostalych pokojach będą czujniki temperatury aby sterownik R Control TOUCH  mógł wszystkim sterować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kocioł jaki technik Pellasa doradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się, czego się dowiedziałeś, ptewnie ktoś skorzysta. Osobiście polecam Kocioł Kamena, solidna konstrukcja i wysoka sprawność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem stronę KAMENA i znalazłem kociołek KAMENA Kompakt lux:

http://www.kamen.com.pl/produkty/kotly-automatyczne/kamen-pellet-kompakt-lux/

Zajadę do dystrybutora w celu obejrzenia kociołka. Znalazłem też kocioł firmy GALEMT Genesis KPP 12 kW 

 

https://galmet.com.pl/pl/podkategoria/kotly-co-5-klasa

 

W obydwu przypadkach REVO jest jako opcja i więcej kosztuje.

 

 

Specjalista od sterowników wytłumaczył mi jakie są możliwości podłączenia do sterownika oraz dostałem przykładowy schemat.

 

Kolego Benton661 jak długo posiadasz kocioł Kamena, czy instalacji musi dokonać instalator z firmy?? Czy może go uruchomić mój hydraulik? Czy firma wymaga przeglądów i ile sobie liczą za fatygę? Masz jakieś zastrzeżenia do tego kociołka?

post-73857-0-19928100-1505767894_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info jakie firmy stosują palniki REVO:

- Lumo Bio Max

- EG Pellet

- Vidarus

- Kotły Żar

- Blacksmith

Firma Witkowski może wymienić palnik KIPI rot power na Pellas revo za dopłatą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o model kotła, to posiadam Kamen Pellet Komfort z rusztem awaryjnym. Jest on bez zbiornika, posiadam osobny zbiornik, gdzie wchodzi jednorazowo 400 kg pelletu. Kocioł i instalację podłączył mój hydraulik, natomiast palnik i całą automatykę podłączał i odpalał technik Pellasa. Sądzę, że ten palnik można podłączyć do wielu rodzajów kotłów, niekoniecznie tylko tych wymienionych powyżej.

Przegląd coroczny palnika obowiązkowy, jeśli chcesz zachować 3-letnią gwarancję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bufora, chociaż bardzo bym chciał. Gdyby dało się cofnąć czas bufor zamontowałbym obowiązkowo, gdyż mam trochę przewymiarowany kocioł i nie mogę w pełni wykorzystywać jego możliwości. Filmiku nie mam, ale na YT pewnie znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za późno, od tygodnia pracuje u mnie w kotłowni EG pellet mini 16kW z palnikiem Revo , sterownik S.control, ecoNET a w pokoju dziennym SALUS CONTROLS w wersji bezprzewodowej. Jak na razie bajka bo wcześniej był przez 19 lat śmieciuch. Salus pełni rolę termostatu z programowaniem temperatury komfortowej i ekonomicznej. Działa to prawidłowo i przyczynia się do oszczędnego zużycia opału, tak myślę.

Zastanawia mnie pomysł sterowania temperaturą w kilku pomieszczeniach, piękna sprawa tylko wtedy dla każdego pomieszczenia musiał by być oddzielny obieg z pompką a tak to jak to miałoby działać ? Może czegoś nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na pokoje z ogrzewaniem podłogowym musi być pompka na każdy obieg z zaworem, w poście 32 jest schemat instalacji. Jaki kupiłeś zestaw SALUSA  do sterowania ?? jak masz zrobione obiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hektoras to mnie zaskoczyłeś, w przyszłości pomyślę nad tym rozwiązaniem, ja mam jeden obieg na kaloryfery a drugi to podłogówka.

grzesiek27t mój bezprzewodowy salus steruje pompką mieszacza czyli obiegu kaloryferów. Moja kotłownia w tym sezonie właśnie przeszła modernizację

z śmieciucha na pellets i wszystkiego uczę się od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak spisuje się Revo kolego DEREK70? Użytkownicy tych palników chyba nie maja żadnych problemów z ustawieniami i eksploatacją, skoro nie zgłaszaja żadnych problemów. Trochę nudno, bo nie ma jak podzielić się doświadczeniami :) . Użytkownicy Kipi z tego co widać mają więcej atrakcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupowałem zestaw, Revo z S.Control + ecoSTER Touch do pokoju.

Witam przymierzam się do przeróbki pieca defro na pellet i chciałbym kupić palnik .czy mozna wiedzieć jak sie sprawuje ten pana palnik czy trzeba coś przerabiać w piecu oprucz dzwiczek?Jaki pellet używacie ile się go spala na dobę .Będe wdzięczny za informację pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie mam pojęcia co należy przerobić, pytanie do instalatorów.

Revo użytkuję od stycznia 2016r. Nie wiem, czy jest to wystarczający okres czasu aby wydać wyrok :D Pierwszy raz wtedy miałem okazję "poznać się" z pelletem. Sporo się zmieniło, przybyło nas :) Jeśli zależy Ci na minimalnej obsłudze kotła to z pewnością będzie to dobry wybór. Co do ustawień to Palnik Revo ma tą przewagę, że wklepujesz wydajność podajnika, ustawiasz moc jaka Cię interesuje dla progów 30/50/100 i zapominasz o kotłowni do momentu konieczności uzupełnienia zasobnika oraz okresowej obsługi wymiennika. Nie ma konieczności zabawy z czasem podawania, przerwy, nadmuchu i innymi cudami, choć obecnie i to nie jest już problemem.

Owszem, dobór odpowiednich mocy wymaga poświęcenia jakiegoś czasu ale to już inna kwestia bo każda instalacja i jej wykonanie są inne.

Jest tu na forum temat o Rot Power. Poczytaj, sam wyciągnij wnioski.

Nie palę pelletami po 800-1000zł bo nie widzę sensu, tylko na początku byłem taki hojny.

Spalanie to pojęcie względne :) nikt Ci tego nie określi lepiej niż Ty sam.

Zastanawiałeś się dlaczego w internecie mało jest (w zasadzie w ogóle nie ma) informacji o Revo? :lol: bo ja już wiem po 2 latach użytkowania. Ten palnik jest nudny, nie ma  się czym bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptop, Kipi też działa na fabrycznych ustawieniach, nie jest obowiązkowe "poprawianie" ustawień. Grzebią entuzjaści, 90% Użytkowników pewnie nie zna nawet hasła serwisowego - bo go nie potrzebuje. Możliwość optymalizacji spalania i redukcja kosztów ogrzewania kusi do zabawy parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arek

śledząc w miarę na bieżąco tematy KIPI odnoszę inne wrażenie :D hasło serwisowe śni im się po nocach wręcz. Fakt, że część nowych użytkowników ma problem z podstawami obsługi, stąd zaniżanie średniej ;) Wiadomo, że każdy palnik jakoś tam będzie pracował na ustawieniach początkowych/ fabrycznych, niekoniecznie ekonomicznych dla użytkownika.

W Revo "Możliwość optymalizacji spalania" również jest możliwa ale odbywa się na ciut innych, prostszych zasadach.

Myślę, że jest sporo innych, ważnych czynników które trzeba brać jeszcze pod uwagę przy wyborze palnika jak np. dostęp do serwisu, jego obsługa, ceny ewentualnych podzespołów (przecież nic nie jest wieczne)...

Cytując klasyka: "wybierać, decydować i niczego nie żałować" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba są obrotowe i oba mają sterowanie PLUMa. Jak dla mnie niewielka jest między nimi różnica.

Ja wybrałem kipi, bo był tańszy i mam instalatora niedaleko. Myślę, że większość problemów wynika z potrzeby dostosowania palnika do konkretnego kotła, komina i instalacji. Ja np. szukałem jak najlepszego płomienia. Po wielu próbach obniżyłem kąt nachylenia rury podajnika i dało to od razu lepsze wyniki niż grzebanie w menu. Teraz jadę na początkowych ustawieniach i na FL. Przy każdym zasypie ważę tylko dawkę. I działa. Przypuszczam, że revo w moim mialowcu i z moim kominem działałoby tak samo.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego papen co dało obniżenie kąta rury podajnika ? chyba tylko zmianę wydajnosci podajnika .                                                                                                                            Ja użytkuje dwa palniki 20 kw w domu i 35 w tunelu foliowym , w domu mam zasobnik kipi w tunelu zrobiłem sam w tunelu mniejszy kąt wydajność 14 kg w domu 16 kg.            ten sam pellet ,w tunelu dochodzi do 100 % w domu maks 70% ale się tym nie przejmuję ,fakt że mój pellet ma zawartość popiołu 2% ale wypala się dobrze zgorzelin niema .   Dawkę ważyłem tylko raz ,pale drugi sezon i nic się nie dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło. O zmianę wydajności podajnika. W tym samym czasie może podać różne ilości paliwa przy tych samych ustawieniach. Już to gdzieś wrzucałem, ale załączeniu jeszcze raz zrzut.

Generalnie chodziło mi o to, że ciężko robić porównania między bardzo podobnymi palnikami z tym samym sterownikiem. Wystarczy zmiana nachylenia podajnika albo inny procent wilgotności paliwa i już nam się wyniki rozbiegają. 905cb7764509ce9209c64f2abcfc0b43.jpg

 

 

PS. Przy tej samej temperaturze zewnętrznej w tunelu jest inny odbiór mocy niż w domu.

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale przecież po to wpisujemy faktyczną wydajność podajnika , wiec sterownik sam sobie dobiera dawkę , czyli jeżeli faktyczna wydajność wynosi na przykład 17 kg  a wpiszemy 15 to oszukamy sterownik i teoretycznie powinien mniej sypać a to oznacza że zmiana kata rury podajnika nic nie daje skoro i tak wpisujemy zmierzoną faktyczną  wydajność . Moim zdaniem różnica w widzeniu płomienia między palnikiem 35 a 20 może wynikać z tego że 35 ma większą średnice  czujka jest wyżej i lepiej widzi płomień     pellet cz popiół mniej przysłania ale może się mylę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuje to tak: im większy kąt nachylenia podajnika, tym częściej jego okienko nie jest pełne. W teście mam 1400 gram, a chwilowo mam 1300 albo 1100. Daje się to szczególnie odczuć na małej mocy. O to mi chodziło.

PS. Wyświetla się Wam załącznik, który dodałem? Ten o zależności wydajności podajnika od jego kąta?

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.