Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi Rot Pawer Vs Pellas Revo


grzesiek27t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zakupem kotła na pellet. Na początku w moim nowo budowanym domu miał być piec na ekogroszek, po namowach hydraulika zdecydowałem się na pellet. Dom jest wielkości 104m2 plus 22 m2 garaz oraz kotłownia 2x3.49m. Komin ma wysokośc 7m oraz przekrój fi 200. Planuje ocieplic dom : 15cm podloga, sciany 15 cm grafit, strop 20 cm wentylacjagrawitacyjna. Okna trzy szybowe z cieplym montażem. Dużo czytalem o kotlach lazar smartfire i tekli draco bio, niestety jest duzo problemow z tymi kotlamia dokladnie z palnikami. Wiec zastanawiam sie nad palnikami KIPI (kociol Witkowski Biovert 15kW) lub PELLAS ( kociol Ekogerń EG pellet mini 16kW). Czy ktos ma takie palniki i jakie ma doswiadczenia ?? Czy mozna zastosowac do tych piecow sterowanie SALUS controls?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz kotła na pellet z palnikiem Kipi to tylko i wyłącznie firmy Kotłospaw model UP - zalety wysoka sprawność (dzięki zastosowaniu zawirowywaczy), proste czyszczenie oraz dodatkowy ruszt wodny. Zachęcam do sprawdzenia:
http://kotlospaw.pl/up/
oraz zerknij na filmy z youtube'a


i kocioł w trakcie pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz kotła na pellet z palnikiem Kipi to tylko i wyłącznie firmy Kotłospaw model UP - zalety wysoka sprawność (dzięki zastosowaniu zawirowywaczy), proste czyszczenie oraz dodatkowy ruszt wodny. Zachęcam do sprawdzenia:

http://kotlospaw.pl/up/

oraz zerknij na filmy z youtube'a

https://www.youtube.com/watch?v=HSmx26m3wdo

i kocioł w trakcie pracy

https://www.youtube.com/watch?v=8YJ8Kzzxu7E

Ale Kolega dał niska kaloryczność aż pellet wyrzuca ale język ognia jest konkret haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten palnik chodzi chyba na 35 kW, jeśli dobrze zauważyłem, dlatego taki język ognia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma sensu porównywać ??? Kipi i Pellas mają obrotowe palniki, ale mają inne sterowniki oraz inne problemy techniczne. Pytałem się o sterowanie salusa bo chciałem mieć w każdym pokoju inna temperaturę. Wiec zdam się na to że zastosuję czujnik temperatury wewnątrz domu oraz stworzę harmonogram czasowy na każdy dzień tygodnia.Chodzi mi o to aby temperatura spadała do 19 stopni na czas nieobecności domowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W palnikach Kipi raczej sterowniku pluma można ustawić harmonogram tak jak piszesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mialproblemy z mechanizmem obrotowym?? Czy ten palnik obrotowy ma duzy apetyt na prad ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Revo od 2 lat i póki co śmiga bezawaryjnie. Poza sezonem grzewczym, CWU grzeję cały rok. Co do poboru prądu w chwili obracania rusztu, mogę podrzucić wartość wieczorem. (mam wpięty licznik energii)

Poczytaj o sterowniku Pluma zanim zaczniesz kombinować z Salusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie pellasx producent palników ma dedykowany sterownik S.ControlTouch identyczny z wyglądu jak sterownik plum ecoTOUCH 800P. Zadzonie do firmy PLUM i się dowiem co i jak z tym sterowaniem temperatur w pokojach. Jaki masz kocioł ?? Kupiłeś zestaw czy przerabiałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ale nie polecam. Nawet mieszając z pelletem efekt kiepski. Owies podczas spalania bardzo odgazowuje i fotokomórka gubi płomień, mimo że zieje ogniem potrafi wykonywać próbę ponownego rozpalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny zestaw co kolega laptop, więc mogę potwierdzić bezobsługowość zestawu i łatwość w prowadzeniu kotła. Cała filozofia opiera się tylko na przeważeniu pelletu, reszta parametrów dobierana jest automatycznie. Użytkownik ma małe pole do popisu, żeby coś sknocić, ulepszanie na siłę też niewiele pomaga. Ten zestaw po prostu ROBI SWOJE, a my mamy czas, by zająć się przyjemniejszymi rzeczami w sezonie grzewczym, niż przesiadywanie w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła na  palnik PellasX Revo z sterownikiem R.ControlTouch z ROOM Control TOUCH tylko szukam producenta kotłów który ma w swojej ofercie taki palnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, tylko sterownik nazywa się S Control Touch :) . Ten palnik montuje się do róznych kotłów pelletowych i nie tylko, np Defro, Galmet, ja np. mam kocioł firmy Kamen. Najlepiej zadzwoń do Pellasa, to doradzą Ci jaki kocioł albo dadzą namiar na swojego lokalnego przedstawiciela (instalatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EcoSter Touch to zbędny i drogi bajer, lepszy jest moduł internetowy Econet, możesz wtedy palić w piecu telefonem :) ... Ale kto bogatemu zabroni mieć jedno i drugie heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam jedno i drugie. :D Poza tym kolega chce mieć możliwość sterowania temp. oddzielnie dla każdego pokoju więc sam ecoNet nie podoła, a tak powiesi sobie kilka ecoSterów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko w każdym pokoju Ecostera nie postawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w posiadaniu bezprzewodowy moduł sterownika pokojowego ST-292 firmy Tech, o niebo tańszy od Ecostera i bardziej mobilny, bo nie ma kabla i można go sobie postawić gdziekolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję podejmie sam zainteresowany, tylko jak zobaczy cenę za 3 ecostery, to pewnie spadnie z krzesła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.