Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Eko Silver 19kw


Jam2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o refleksje związane z ustawieniami pieca eko Silver 19kw. W chwili obecnej mam ustawienia podane przez producenta kotla. Pow. do ogrzania ok.150m2, piec w trybie modulacji, do tego zawór 4d, brak podlogowki. Moje ustawienia:

Mod 100%:
Praca: 5s
Przerwa: 12s
Wentylator: 70%

Mod 60%:
Praca: 6s
Przerwa: 15s
Wentylator: 53%

Mod 30%:
Praca: 4s
Przerwa: 20s
Wentylator: 36%

Histeryza 5 stopni

Temp kotła 60stopni.

W efekcie niedopalony pellet w popielniku. Wykres - sinusoida od 50 do 70 stopni.

A jakie ustawienia macie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze spalaniem u Ciebie na tych modulacjach? I jak tam na rusztach? Masz rc zainstalowany w kominie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Piszcie  ,dzielcie się  informacją na temat tego  kotła .  Zdecydowałem się go zamontować z  dotacją  ,termin  koniec  Czerwca 2020 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, jest kilka tematów na temat tego kotła, trzeba poszukać. Generalnie niezbyt pochlebne opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten kocioł już  obadałem na kilku stronach i  filmach  na  YT

Złe opinie to tylko te od konkurencji albo  od nie potrafiących go ustawić , ten kocioł bije większość konkurencji samoczyszczącym się  wymiennikiem ciepła , w  kotłach Kostrzewy trza  czyścić ręcznie  poziome kanały co za każdym razem niesie  mnóstwo  pyłu na całą kotłownie  , w  Eko Silver nie  ma  żadnej  tylnej wyczystki tak jak w  wielu kotłach konkurencji  gdzie  raz na miesiąc trzeba na kolanach czyścić kocioł od  tylca , tego wam nie powie prawie żaden  diler !  

Wprawdzie Palnik VG  Kostrzewa    posiada lepszy od całej reszty ale  konstrukcja kotłów   jest mniej dopracowana , nawet ilość miejsca na popiół w większości kotłów Kopstrzewy jest zbyt mała w porównaniu do  Eko Silver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no to widać że nie potrzebujesz żadnych opinii bo wiesz lepiej porównując kocioł do Kostrzewy. Nie jestem "z konkurencji" i życzę Ci powodzenia mając do czynienia z tymi kotłami na co dzień w wersji 14 i 24KW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek33K napisał:

Wprawdzie Palnik VG  Kostrzewa    posiada lepszy

Palnik VG to konstrukcyjna porażka jeżeli już. A czyszczenie kotła to jeszcze nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outsider 

 

Ty od  Kipi czy innego  oblepiającego się  wynalazku ?  pokarz no przykład lepszego palnika niż VG od Kostrzewy ?

Ja widziałem jak ten palnik potrafił oczyścić spieki po zmielonych meblach  , ten sam dziadowski pellet z mebli  zakleja  Kipi na amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam troche problemu z ustawieniami w stosunku do jakosci pelletu. A co do spalania to po zimie srednia wyszla okolo 32 kg. Z tym ze palilem lokalnym smieciem pod koniec zimy zakupilem bardziej dla testow olimpa i tu juz sytuacja zmienila sie diametralnie, kociol szybciej dochodzil do zadanej i czesciej pracowal na 30 pr. Mocy. Co do popielnika to faktycznie wiekszy lepszy . Smieciem palc czyscilem po okolo pol tonie, a w olimie po przepaleniu 700kg dopiero wywalilem popiol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
10 godzin temu, Marek33K napisał:

w  kotłach Kostrzewy trza  czyścić ręcznie  poziome kanały co za każdym razem niesie  mnóstwo  pyłu na całą kotłownie  , w  Eko Silver nie  ma  żadnej  tylnej wyczystki tak jak w  wielu kotłach konkurencji  gdzie  raz na miesiąc trzeba na kolanach czyścić kocioł od  tylca , tego wam nie powie prawie żaden  diler !  

 

Jak się ma pomysł na czyszczenie, to nawet pyłek nie poleci na kotłownie :), a wyczystkę z tyłu czyszczę raz po sezonie, a popiołu są tam może 3 garści. Wszystko zależy od jakości pelletu i w jaki sposób jest spalany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, Marek33K napisał:

Ty od  Kipi czy innego  oblepiającego się  wynalazku

Nie Kolego, nie od Kipi. Stronię od głupoty i oklejonych palników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Sajgon , jeden mówi że  VG Kostrzewwy  Lipa , inny że  Stalmark Eko Silver posiada dużo niepochlebnych opinii

jeszcze inny  twierdzi że  Kipi to najlepszy palnik  . Toż to jak u nas w  polityce  PeO Vs PiS  Vs  Konfederacja  :)

Ja już  wybrałem  kocioł ale inni będą mieć z tego powodu dylemat i będą zakładać  setki nowych postów

może warto zrobić  Ranking palników / kotłów ?

 

ps

czy prawdą jest  że  w Stalmarku Eko Silver  zabudowany jest palnik  DEFRO ?

 

dajcie jakiegoś plusa żebym wyszedł na zero  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz hehe .}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mamy spamować w 2 tematach? Trzymajmy się jednego.

2 godziny temu, Marek33K napisał:

czy prawdą jest  że  w Stalmarku Eko Silver  zabudowany jest palnik  DEFRO ?

Stalmark ma palnik Ecomat z Puław jednak tutaj zmieniona jest trochę konstrukcja rury w której siedzi ślimak. Defro to bliźniacza konstrukcja. Jak byś kupił np. Defro Gamma to to jest toćka w toćkę kopia Stalmarka. Musisz uważać żeby pellet nie był za długi bo będziesz musiał co chwilę włazić pod zasobnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś odpaliłem kocioł bo temperatura na polu w nocy  spadłą do  8'C  , więc kocioł przed odpaleniem pomacałem czy suchy , po odpaleniu   zanim jeszcze osiągnął zadaną temperaturę sprawdzam a tam  kuźwa  wilgoć  czarna marmolada na ściankach :(

czy to normalne że tak nagle pokazuje się  wilgoć ?  w  piwnicy mam sucho jak w domu  , pellet też wygląda na normalny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale ja mam starą kotłownie w klocku z 92 roku i nigdy tak nie miałem. Właśnie nie wiem od czego to zależy że jedni mają skroplony, drudzy nie. Teorii jest kilka, ale w kotłowni mam również dość wilgotno, w końcu to 30 letnia piwnica bez kaloryfera. 

Marek, kocioł miałeś szczelnie zamknięty czy robiłeś przewiew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł był szczelnie zamknięty  do tego przed rozpaleniem  sprawdzałem ścianki komory spalania i były suche ,zaraz po odpaleniu  dokładnie  po  4-5 minutach gdy kocioł uzyskał  48'C z  zadanych  62'C   otwieram drzwiczki i blacha miała  skropliny.

Tak jak pisałem w  kotłowni mam sucho tak jak w domu  .  Niezła zagadka skąd się wzięła ta wilgoć dopiero po kilku minutach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś pompa ciepła cwu ukręciła trzy litry wody z powietrza zewnętrznego , normalnie na pustynie zabrać i z pragnienia by człowiek nie umarł . Szkoda że to tylko zwykła woda a nie coś mocniejszego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak tam sprawują się wasze  kociołki ?  Zagadnąłem tu aby sprawdzić  fabryczne ustawienia  Eko Silver 19kw  bo żem ostatnio namieszał .    W moim  EkoSilver  strzelił  ślimak  ,wymiana  zajęła  20 minut   ,sam ślimak moim zdaniem zbyt  oszczędnie wyklepany .  Tu  Stalmark powinien coś poprawić  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gitara dwa razy zatkany dolny ślimak pozatym wszystko ok, tak się zastanawiałem właśnie ostatnio czy by go nie puścić non stop, przy mojej podlogówce praca wygląda ostatnio przy -8st. 8h pracy 9 h postoju... macie jakieś doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.