Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SAS Bio Efekt 17kw PROŚBA O POMOC ograniczenie spalania


Evqa

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kazio321 napisał:

Zawór 3d otwarty na 100% dlatego że zawór CO czyli 4d ma zadaną 26 stopni 

Tyle że na zdjęciach zaworu 3d wygląda on na zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko o schemat wykonanej instalacji bo ten z projektu może być zupełnie inny :) przecież każdy fachowiec jest mądrzejszy od tego co rysował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekgra na zdjęciach to jest on do połowy otwarty. A na sterowniku kotła pokazuje że na 100% otwarty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kazio321 napisał:

Zawór 3d otwarty na 100% dlatego że zawór CO czyli 4d ma zadaną 26 stopni 

@Kazio321 czy Ty czytasz w ogóle wcześniejsze posty? Nie dalej jak godzinę temu zostało już o tym napisane.

1 godzinę temu, gmaj22 napisał:

Zawór #2 podłogówki może mieć otwarcie 100 %, bo z zaworu #1 wychodzi temperatura 26C. Więc najpierw siłownik i zawór #1 do bezwzględnego sprawdzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kazio321 napisał:

@Darekgra na zdjęciach to jest on do połowy otwarty. 

Tak Ci się tylko wydaję. Zdjęcie jest pod kątem. Zawór jest zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gmaj22 napisał:

@Kazio321 czy Ty czytasz w ogóle wcześniejsze posty? Nie dalej jak godzinę temu zostało już o tym napisane.

 

Wybacz @gmaj22 zbyt szybko te posty lecą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siłownika zaworu 3D, to na pewno ma założoną dobrą skalę, a czy jest założony dobrze, to wyjdzie po ściągnięciu siłownika, bo może okazać się, że przymyka od strony pompy stąd temperatura za 3D nieadekwatna do jego położenia. Inna sprawa, to nie wiemy, gdzie jest czujnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

received_2505329206408832.jpegzaworu 1 widać

@gmaj22 @Kazio321 zerknijcie jeszcze na kable... Ten magik podłączył do sterownika tylko jedna pompę a w puszcze elektrycznej zmostkowł resztę pomp. To samo chyba zrobił z siłownikami .... Zgroza!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację kotła robiła jedna osoba, regulatory podłączał elektryk, który konsultował się z instalatorem kotła.

Elektryk zrobił jak mu powiedziano, czy zgodnie z zasadami to już inna kwestia. 

Postaram się jutro wrzucić dokładne zdjęcia albo nagrać film i wrzucić na YT.

Mamy jeszcze dwa odbiorniki regulatorów RXRT510 czekające na montaż, mają być podłączone do termostatów pieca. Są potrzebne według Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... nie wiem co napisać masakra i to tak blisko mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekgra ostatnio też się z tym spotkałem, to znaczy pompy były spięte razem. Nawet był temat na tym forum. Superkiel111 go założy "Sas bio Compact 10kw" Dobrze ze inwestor miał tylko 1 siłownik, bo może też by tak było. Tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Evqa napisał:

Mamy jeszcze dwa odbiorniki regulatorów RXRT510 czekające na montaż, mają być podłączone do termostatów pieca. Są potrzebne według Was ?

Wykorzystasz niestety tylko jeden. Będziesz mogła zdecydować czy pokojówka ma działać z parteru czy poddasza. Drugi możesz wyrzucić wraz z jednym modułem bo pewnie też masz dwa. No chyba że elektryk przyjdzie i zmostkuje. :) Jest to tylko pokojówka dwustanowa.

Zamiast tych dwóch pokojówek lepiej jak byś miała regulator pokojowy ST-280+ST-260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O  ***  @Darekgra jest tylko 1pompa podłączona do kotła i to jest pompa CWU!!!. Przyjrzyj się na zdj.  Lewe górne wejście (pompa CO) 

Prawe górne wejście (pompa CWU) 

Dolne lewe wejście (dodatkowa pompa 1)

Dolne lewe wejście (pompa dodatkowa 2). 

Wejście nadz przełącznikiem włącz/wyłącz kocioł to są od zasilania kotła 

IMG_20200109_183538.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. instrukcji do sterownika to przewód  jest wpięty do pompy dodatkowej 1 :) ale w realu może być tak jak piszesz, ja podpierałem się tylko instrukcją z neta bo nie mam tego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kazio321 napisał:

  @Darekgra

Dolne lewe wejście (dodatkowa pompa 1)

Dolne lewe wejście (pompa dodatkowa 2). 

 

 

Wybaczcie błąd Dolne prawe wejście (pompa dodatkowa 2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,  @Darekgra był u nas 7h i dał nam nadzieję na lepsze jutro. 

To forum jest chyba jakimś darem z niebios.

Na prośbę Darka wrzucam 2 zdjęcia do przedyskutowania. Czy zawory podłogówki nie powinny być zamienione (góra z dołem)? 

I czy zbiornik nie wisi górą do dołu?

received_321741228711863.jpeg

received_646942302743815.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/Górna belka to zasilanie, dolna-powrót. Może nie chodziło o zawory, a o rotametry? Na moje oko to są rotametry tzw, suche (TECE?) i nie ma w nich cieczy. Jest tylko "talerzyk" magnetyczny wskazujący poziom przepływu.Przynajmniej zawsze będą czyste i czytelne ;)

Niemniej, rury PEX do rozdzielaczy i w ich  pobliżu powinny być w otulinie a nie zalane zaprawą.

2/Zbiornik przeponowy montowany na konsoli jest OK/ Zbiorniki przepływowe, montowane bezpośrednio na rurze zasilającej bojler powinny być montowane "wentylem" do góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zaspokoić naszą ciekawość i napisać coś więcej na temat "interwencji". Czy instalacja jest OK i czy siłowniki oraz mieszacze były dobrze ustawione/podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody powinny być 4, gdzieś wcieło 2 przewody czy magik zabrał bo stwierdził że mu będą potrzebne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tragedii niema poza małymi wyjątkami :) mam nadzieję że się @Evqa nie obrazi za wtrącenie w temat.

Główny problem to podmieszanie do zaworu 3D wzięty z powrotu głównego CO oraz brak zaworu zwrotnego na tym powrocie przez co podciąga wodę wstecznie. W tej chwili instalacja podłogowa jest nie do wyregulowania.

Siłownik od 3D nieprawidłowy czas otwarcia poza tym siłowniki i zawory prawidłowo zamontowane.

Bez pompy kotłowej raczej się nie obejdzie pomimo obiegu na rurze 5/4 cala maksymalna temperatura powrotu przy zamknięciu zaworu 4D jest o 15 stopni niższa niż zadana kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.