Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SAS Bio Efekt 17kw PROŚBA O POMOC ograniczenie spalania


Evqa

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Kazio321 napisał:

Przewody powinny być 4, gdzieś wcieło 2 przewody czy magik zabrał bo stwierdził że mu będą potrzebne? 

Wiesz jak to jest na budowie :):) odcięte to znaczy nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widoczne słaba grawitacja. Z pompa będzie o wiele lepiej. Kabel po 11zl gdzie widziałem. Jak znajdę to podam link proszę 

https://www.domer.pl/przewod-zasilajacy-wtyczka-3-metry.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozostałe czujniki były kalibrowane np. do czujnika kotła?

Skoro powrót podłogówki żle podpięty, to jest poważny problem. Może zanim  zakupi pompę kotłową, rozważyć podłączenie podłogówki z 4D i wtedy przy otwarciu maksymalnie 20-40% i małym przepływie jest szansa na odpowiednio wysoką temp. powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury kotła wskazuje tą samą (+- 2 stopnie) co na termometrze wbudowanym więc moim zdaniem jest ok. Zresztą sterowniki techa nie przewidują możliwości kalibracji oprócz czujnika temperatury zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gmaj22 napisał:

Może zanim  zakupi pompę kotłową, rozważyć podłączenie podłogówki z 4D i wtedy przy otwarciu maksymalnie 20-40% i małym przepływie jest szansa na odpowiednio wysoką temp. powrotu?

Tak się właśnie zastanawiałem czy jak wszystkie obiegi będą już działać ok to czy powrót się dogrzeje sam... lecz po krótkiej obserwacji pracy instalacji niedaję na to szans bez pompy kotłowej, niby 5/4 cala ale kilka kolanek i zawór po drodze mocno tą grawitację ograniczają.

Podpięcie podłogi pod 4d to więcej przeróbek niż poprawa tego podmieszanie.

Na chwilę obecną krzywa na 4d ustawiona dość nisko aby na powrocie CO uzyskać jak najniższą temperaturę aby nie zalać podłogówki zbyt goroncą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekgra jak widać na zdjęciach to zasilanie zaworu 3d (czyli podłogówki) jest z zaworu 4d. Wystarczy powrót z podłogówki podłączyć do 3d i do powrotu z grzejników nie zapominając o ZZ i będzie dobrze. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie taka przeróbka jest w planie.

Na chwilę obecną kożystając z faktu że dom jest na etapie wykończeniowymi i do czasu przerobki ustawię to w taki sposób że 4D będzie zaworem podłogowym i on będzie sterował temperaturą ma instalacje, kaloryfery są na poddaszu i minusem będzie to że będzie tam dużo chłodniej niż na parterze. Zawór 3d wyłączę i otworze na 100%. Jak sądzicie jest to dobry pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możesz tak zrobić, tylko jak piszesz będzie chłodniej na poddaszu bo nie dasz większej temperatury ze względu na podłogowke. 

Jaka myślisz dać temperaturę na 4d? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zostawiłem jednak oba włączone, z zadaną krzywą na 4d jako CO z temperatura od 31 do 41 a 3d jako podłoga od 24 do 31. W chwili obecnej powrót z CO do podmieszanie ma około 25 stopni.

Jest jeszcze jednym myk na obiegu podłogowym zaraz za 3d i pompą jest odejście na jedną pętlę podłogówki w garażu... nie jest to z rozdzielacza głównego, moim zdaniem robi się tą jedną pętla taki lewy bajpas. Na chwilę obecną zakręciłem obieg pętli ale docelowo proponuje założyć na powrocie z tej pętli RTL z temperaturą minimalna co najmniej 10 stopni, czy to zda egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekgra kumpel też ma taki lewy "bajpas" na garaż i też przez RTL go steruję, ale na zasilaniu i zapodaje 22stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, Panowie 

Jest u nas właśnie Pan, który podejmie się poprawek. 

Pytanie: brać pompę kotłową  Defro (dostępna od ręki) czy Wilo?

Pytanie2: słup do podnoszenia wody ma być  25/40 czy 60/40?

Z góry dzięki za szybką odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy defro to nie miałem z nią styczności, więc się nie wypowiem. Natomiast ja posiadam wszystkie pompy Wilo i jestem zadowolony. Co do podnoszenia to 25/40. Ciekawe czy ten nowy magik zrobi to tak jak Darek powiedział. Lepiej by było jakby Darek się podjął poprawek było by pewne że zrobi raz a porządnie ;) 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, ostatnio byłem oglądać instalacje. Było parę rzeczy do przerobienia więc powiedziałem inwestorowi co i jak. I jak przyjechał magik który instalował kocioł, powiedział że jego robota jest dobrze zrobiona i niewidzi sensu to poprawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie 25/40 czyli oznaczenie w standardzie wilo

Wilo yonos pico 25/1-4.

Są jeszcze dostępne leżaki magazynowe starszej wersji nowe są z zielonym pokrętłem regulacyjnym.

Zawór zwrotny lepiej jak by miał mosiężny trzpień lub w waszym przypadku mógłby być nawet klapkowy bo będzie zamontowany na poziomej rurce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evqa najpier do przystąpienia prac inst. hydraulik miał przedstawić schemat jak to jego dzieło będzie wyglądać ,pokazać go na forum i się przekomarzać z hydraulikiem jak toma być.Takie tematy to są na forum wałkowane przerabiane i płacz inwestorów .Kupujac samochód czy co kolwiek trzeba to zobaczyc w naturze , a inst.na papierze i ocenić przez innego fachowca bo ten co złapał robotebedzie się upierał ze jest dobrze jak to już spiepszy, kasę weźmie i tyle .

Evqa wał o swoje , a nie licz za duże ze spalanie będzie małe bo pelet ma mniejsza kaloryczność nie węgiel 3 maj się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd Evqa wie co jest do przerobienia, @Darekgra był u niej i wytłumaczył na czym ma polegać przerubka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisałem jak to ma wyglądać by uświadomić inwestora i szanowne grono puszkujacych rozwiązać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd Kto chciał mi pomóc, ten pomógł. Mówienie mi, co powinnam zrobić, kiedy już mleko się rozlało jest trochę nie na miejscu. Dom budujemy pierwszy raz w życiu i gdybyśmy mogli cofnąć czas, to milion rzeczy zrobiliśmy lepiej/taniej/korzystając z usług kogoś innego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.