Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Sambudrol - opinie


szelest

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę  szanownych kolegów o opinie na temat ekogroszków tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten sezon kupiłem po 2t. PowerMax i Ecodesign. Jestem extra zadowolony. Groch kupowałem z końcem czerwca., suchy jak pieprz. Worki jutowe, mało przyjazne dla palacza. Brak spieków, trochę czegoś w rodzaju miękkiego popcornu. Popiołu z obydwu nie więcej jak 5%. Ale czytałem też na forum że któremuś z kolegów PowerMax nie spisuje się najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję olduś za opinię .Worki jutowe może, nieprzyjazne dla palacza ,ale nie da się wpompować do nich wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w sierpniu 2t. Power Maxa. Był jednak lekko wilgotny. Wystarczyło pootwierać worki do dosuszenia i poustawiać w suchym miejscu na jakiś miesiąc. Ogólnie jestem zadowolony. Nie spieka. Kaloryczność zgodna z opisem, ja mam ustawione 28,5 i jest ok. Jedyna wada którą zaobserwowałem w moim przypadku to sporo pyłu i osadzajądzy się czarny nalot na ściankach wymiennika i komory paleniska. Próbowałem różnych ustawień. Zmniejszałem i zwiększałem nadmuch, wymuszałem mocą kotła wyższe i niższe modulacjie. Bez widocznych rezultatów. Jeszcze spróbuję podnieść temp. zadaną na kotle z 55 na 60-65°C. Powoli dochodzę do wniosku że ten typ tak ma. Trzeba się liczyć z częstrzym czyszczeniem aby utrzymywać sprawność kotła. Spalanie 15kg. na dom 110m2 przy temp. 0 do +5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem poprzedni sezon ekogroszkiem Ogień firmy Sibugol, wyższe spalanie, ale za to siwo w piecu i bardzo mało popiołu. Teraz wypuścili Ogień Ultra 27-29Mj. Cena 969zł/t. z dowozem. Dobra alternatywa dla Power Maxa. Trzeba pomyśleć na przyszły sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola72  Dziękuję za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kola72 napisał:

Paliłem poprzedni sezon ekogroszkiem Ogień firmy Sibugol, wyższe spalanie, ale za to siwo w piecu i bardzo mało popiołu. Teraz wypuścili Ogień Ultra 27-29Mj. Cena 969zł/t. z dowozem. Dobra alternatywa dla Power Maxa. Trzeba pomyśleć na przyszły sezon. 

Dla mnie słaba alternatywa.Nie jestem zawodowcem,ale u mnie więcej popiołu i większe spalanie dobowe,Jeszcze popróbuję KGM gold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panczo88 piszesz o ekogroszku Ogień Ultra??? Obejrzyj sobie na kanale YT Kamila Miernika  niezależną recenzję tego eko. Popiołu mniej niż 3%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil był chyba kiedyś powiązany ze spółką subigol.U mnie na tym ekogroszku nie wyszło tak cudownie jak u Kamila więcej go nie kupię. Spaliłem tonę i więcej go nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie ekoret leży jeszcze z tamtego sezonu.Bardzo dobry opał,jednak przy wyższych temp.zew.lekko kopci.Trzymam go na większe mrozy.Power maxa mam i nie mogę powiedzieć złego słowa,choć te worki to średni pomysł przy zasypywaniu zasobnika nie sposób się nie ubrudzić.Pełna kultura to przy sobianku wszystko sterylnie czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kupowałem 1t PowerMAX na przełomie lutego i marca, więc nie tak dawno ale też nie dopiero co... Węgiel suchy, mnie te worki pasują, poprzednio miałem z KGM. U mnie popiołu dość sporo, praktycznie żadnych spieków, spala się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie zastanawiam się nad kupnem ekogroszku powermax lub classic. Różnica cenowa żadna tylko zastanawia mnie, że powermax jest opisany jako paliwo do pieców ekologicznych lub 5 klasy a ja posiadam defro 3klasy. Przy classicu opisali ze do kotłow 3,4 i 5klasy. Może bzdurne pytanie, ale lepiej zapytać niż żałować. Kupował ktoś teraz?? jak z wilgotnością?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie Powermax sie trochę przypiekał, jak już musi być taki mocarny to Ecodesign. Wszystkie Sambudrole zawsze były suche. Jednak czy warto dziś płacić tysiaka za tonę węgla, to już sam musisz sobie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.