Skocz do zawartości

biki

Nowy Forumowicz
 • Liczba zawartości

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O biki

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. 1. Mam sterowniki w każdym pokoju nie dla ozdoby tylko do utrzymania zadanej temperatury 2. Nie przegrzewam pomieszczeń o 0,5 stopnia, po to są sterowniki. Histereza ustawiona nisko reaguje bardzo szybko 3. Punkt początkowy krzywej jest po to by w moim przypadku temperatura na wejście była na tyle wysoka aby nie wychładzać podłogi a dogrzewać 4. Mam 100% podłogówki, a u Pana widzę grzejniki. Nie porównywał bym zastosowań tego systemu u Pana 5. Opisuję zasadę działania tylko i wyłącznie mojej instalacji która jest bardzo podobna do opisywanego przypadku. U mnie to się po prostu sprawdza 6. rc300 w połączeniu z czujnikiem pogodowym ma tylko i wyłącznie modulować mocą grzewczą pozdrawiam
 2. Taki zabieg spowoduje tylko, że kocioł dostanie informację o nie dogrzaniu pomieszczenia. Zamiast modulować, będzie dobijał do górnej granicy starając się jak najszybciej dogrzać pomieszczenie, o którym decyduje TECH, i będzie tak przez cały czas, zamiast tylko w momencie faktycznego spadku temperatury w pomieszczeniu gdzie zamontowany jest rc300.
 3. 1. tak (rc300 połączony tylko z kotłem, TECH steruje salonem) 2. stała, żadnych obniżeń ( według potrzeb danego pomieszczenia, sterowniki TECH)
 4. Praca ciągła kotła sprawdza się bardziej przy ciągłym grzaniu podłogi. Z moich obserwacji, dla mnie nie ma to znaczenia.
 5. Restartów pieca jest 20-30 w ciągu doby, ale dla mojej instalacji ważniejsze jest aby temperatura na wyjściu była na tyle wysoka przez cały czas, by nie schładzała podłogi po załączeniu pętli (sterowniki pokojowe ON/OFF). Mimo bezwładu podłogówki histereza jest na tyle mała, że nie dopuszcza do dużych wahnięć temperatury (0,2-03). Ekonomia wynika z tego, że przy zadanej temperaturze w całym domu ogrzewany jest tylko grzejnik łazienkowy, a nie cała podłoga.
 6. Witam Mam bardzo podobne rozwiązanie systemu ogrzewania domu (100% podłogówka + grzejnik łazienkowy, Bderus GB 072 14kw). Wszystko na sterownikach pokojowych TECH podłączonych do TECH L8 umieszczonym w rozdzielaczu. Generalnie sterownik Buderus rc300 zainstalowany w salonie (obok wisi sterownik TECH pokojowy) ustawiony na krzywą grzania 37 stopni z punktem początkowym 25 stopni, wpływ pomieszczenia 4 (piec moduluje). Jeżeli będzie mróz większy niż 15 stopni to podniosę punkt początkowy i ewentualnie końcowy. Łazienka spięta w sterowniku TECH l8 z najzimniejszym pokojem, czyli grzeje się najczęściej bez ograniczeń temperaturowych. W każdym pokoju mam ustawioną określoną temperaturę i w zależności od spadku temperatury o 0,2 stopnia elektrozawór zamieszczony na rozdzielaczu otwiera pętlę i grzeje dane pomieszczenie, po osiągnięciu zadanej temperatury wyłącza obieg. Gdy temperatura w całym domu osiągnie właściwy stan, to pompa umieszczona dodatkowo w rozdzielaczu jest wyłączona (podłogówka) , a grzeje tylko grzejnik łazienkowy gdyż zasila go pompa z pieca. Bez zbędnego mędrkowania u mnie to się sprawdza, a zużycie gazu dla moich 116 m2 i 22 stopni waha się w granicach 5-5,5 m3 (CO+CWU+kuchenka) przy obecnych temperaturach, a mieszkam na Lubelszczyźnie. pozdrawiam
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.