Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montowanie deflektora w piecu


Thomas12345

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.10.2019 o 21:39, Andrzej_M_ napisał:

...zaproponuje inne rozwiązanie...

@Andzej_M_ czy moglbys dalej..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jozefg1 napisał:

Wiecie co?

Jak na razie to ten wątek to tylko bicie piany, przed chwilą pogoglowałem i znalazłem Twój kocioł czyli Margo 13/16kW

Widzę że konstrukcyjnie jest identyczny jak mój za wyjątkiem palnika bo ma chyba trochę lepszy

I powiem że on jest w stanie ogrzać  spokojnie 250 m2  ... 

Napisz jaki masz sterownik to może ktoś pomoże ustawić ale żeby ustawić to wstaw w czopuch termometr 300*C, taki zwykły wskazówkowy , ja kupiłem za 12zł

Jeżeli nie wiesz jaka temperatura spalin to małe szanse na ustawienie kotła.

Z firmy terminach ST80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Trener40 napisał:

Kup 30KW, będziesz miał nadwyżkę w razie czego... :) 

Kolega nie wie o czym pisze. U mnie na polowe tej powierzchni spalalem srednio w sezonie max 9 kg na dobe. Bez straty kominowej daje to srednio 3kW. A ze kociol mialem 15 kW ( mniejszxch nie bylo) to przez wiekszosc doby stal w podtrzymaniu i kisil tak 2,5 kg wegla. To daje srednia moc na poziomie 2kW. A nie liczylismy jeszcze straty kominowej. A mu na 150 m potrzeba 24 kW. Masakra. Bez urazy, ale na zakupy tez jezdzisz amfibia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Visitor1230 napisał:

Kolega nie wie o czym pisze. U mnie na polowe tej powierzchni spalalem srednio w sezonie max 9 kg na dobe. Bez straty kominowej daje to srednio 3kW. A ze kociol mialem 15 kW ( mniejszxch nie bylo) to przez wiekszosc doby stal w podtrzymaniu i kisil tak 2,5 kg wegla. To daje srednia moc na poziomie 2kW. A nie liczylismy jeszcze straty kominowej. A mu na 150 m potrzeba 24 kW. Masakra. Bez urazy, ale na zakupy tez jezdzisz amfibia?

No spoko kolego mi na 24h spała 25 kg Ekogroszku i w stan podtrzymania wchodzi na 5 minut A do tego cały czas buja i długo dogrzewa jak ustawie to na 55 to ciśnie i ciśnie to długo że szok.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, berthold61 napisał:

Ja stary dom i grzeję 160m2 a mam kociołek 10kw który idzie maxymalnie w mrozy na 6,5 kw więc mnie starczy 10kw a jak ktoś lubi to na zapas tak w razie czego może kupić nawet i 200kw

To mamy podobne powierzchnie i podobne moce potrzebne bo mi przy -19 poszło na 7,5KW a średnia za zimę 5,5KW. Ale ty jak pamiętam masz lepiej ocieplony domek, no i mieszkam w dużo zimniejszym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Thomas12345 napisał:

No spoko kolego mi na 24h spała 25 kg Ekogroszku i w stan podtrzymania wchodzi na 5 minut A do tego cały czas buja i długo dogrzewa jak ustawie to na 55 to ciśnie i ciśnie to długo że szok.....

Jaki masz ten kociol? Najlepiej uzupelnij profil. jedziesz na zadanej 55°C? Nie szkoda kotla? Nie masz zadnego mieszacza na obieg? Ten sterownik ST 80 to podejrzewam produkt Techa.

EDIT: Widze, ze korone retorty to masz chyba nieobrotowa. Tzn bez mechnizmu. Pytanie podstawowe. Czy jest uszczelniona?

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zerkalem w stecz palnik coś nie widać otworów :) pytpytanie podstawowe czy jest szczelny czy może wieje bokami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Thomas12345 napisał:

Nie o to chodzi Ale mianowicie że słabo ciśnie w bujanie dogrzaniu i długo grzeje

To odpowiedz laskawie na pytania zadane w poscie 88. Bo ani cisnienia ani bujania nie bedzie. I 50kW nie wystarczy. I jeszcze jedno czy komora napowietrzajaca jest wyczyszczona? Potrzebne zdjecie palnika w pracy i popiolu. I sie okaze o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniony to on jest aż nadto :) wszwszystkie otwory zapchane . Jakiś tam ślad jest po otworze 5lub 6 mm . Ale nie widać tych głównych :(  A gdyby mialo wiać to będzie to robilo po zewnętrznej stronie talerza . Tam gdzie on jest mocowany do komory powietrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jUż masz brać się za czyszczenie to zrób to dobrze . Czyli rozkręcić go a następnie poskladaj jak trzeba . Od spodu też powinna byc "wyczystka" taki kawal okrągłej blachy przykrecony po środku śruba . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.