Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze sposobu ogrzewania


plasticfun

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w 2007 roku wstawilem podajnikowca to wszyscy mowili, ze przeplacam za ekogroszek. Placilem wtedy 450 pln za tone. Obojetnie czym bedziemy ogrzewac. Tanio to juz bylo. Jezeli jest zdrowie, czas i sily to wstawic zgazowujacy z buforem. To chyba w tej chwili najtansza opcja. Jezeli wziac pod uwage mix kosztow instalacji i pozniejszego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierając opcję pelletu brałem pod uwagę to, że w promieniu 50km mam peletu to wyboru do koloru. Konkurencja duża to i ceny dobre. Jak wcześniej kupowałem sąsiadowi, potem sobie to 3ci rok kupiłem w tej samej cenie. Oczywiście nie po worku, łapie okienko z obniżką ceny zamawiam sobie i zaraz sąsiadowi 6 ton to w niskiej cenie i przywóz mam gratis. Zresztą co wy się przejmujecie, przecież niedługo będziemy wszyscy zarabiać po 4000zl, nie stać was będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy chleb będzie po 50 zł i na opał może braknąć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność kotła pelletowego, jego ustawienia, ciągły nadzór, oraz paliwo, wielka niewiadoma, pellet może znacznie odbiegać od siebie jakością, jest produkowany z odpadów w większości przypadków drzewnych.
Patrzymy zawsze na cenę, możemy trafić na domieszki farb, laminaty, impregnaty do drewna, resztki plastiku, piasek, pyły itd.
Nawet ma znaczenie siła, z jaką pellety były prasowane, dlatego to jest ciągła walka o ogień.
Pompa ciepła powietrzna, czy nawet kocioł gazowy kondensacyjny nie generuje takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SONY23 napisał:

Ceny prądu w końcu poszybują

Ceny prądu rosną,ale dla odbiorców indywidualnych są one zamrożone-kiedyś przyjdzie odwilż.

18 minut temu, Animus napisał:

czy nawet kocioł gazowy kondensacyjny

Gaz to powoli pieśń przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz to jeszcze długo pewno będzie.

Z  węgła jak wejdzie  przesiadka na pellet, lub drewno, to ceny tych paliw dopiero dygną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ile wy macie lat? Na konkurencyjnym forum jest temat: Kiedy będzie zakaz palenia węglem? Wątek ma już z 6-7 lat i tam od pierwszej strony piszą to co wy teraz. O opał to wy się nie przejmujcie, jeszcze długo paliwo stałe będzie rządzić. U mnie w Gminie 33 dofinansowania, 2 pelety, 11 gazu reszta ekogroszek. Kilkadziesiąt nowych domów które budują się wokół, wszędzie kominy stałopalne. I taką mamy rzeczywistość a nie gadanie na forum o ekologii. Pewnie jeszcze połowa z tych kotłów na eko węgiel to 20KW żeby było z zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eliks napisał:

U mnie w Gminie 33 dofinansowania

U mnie też są doinansowania - peletu nikt nie chce   , szwagier jest hydraulikiem - i też nikt tego nie kupuje bo to przeżytek, Obecnie najlepszą opcją jest pompa ciepla gruntowa ew jakiś staw (to działa najlepiej) + fotowoltanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jamjestcichy napisał:

I tak nastukaliśmy 6 stron- @plasticfun chyba wiesz co już kupić ?:)

Taaaa...  wiem  :-)    

 Na pewno odpada kocioł na ekogroszek, grzanie na prąd oraz PC (może zrobiłbym PC ale jakbym wygrał w Lotto)

a z tymi dwoma mam wciąż dylemat  Pelletor na 1 miejscu

                                                                        DS   na   2 miejscu

A wiecie co pogadam  z żoną i zapytam co jej bardziej pasuje (przecież ona pali większość czasu) ,dam jej ten temat na forum do poczytania i jak będę w kraju pojedziemy popatrzymy jak wyglądają i sprawują się obydwie opcje na żywo.Będzie zima i na pewno będą jakieś  kociołki w akcji. Muszę tylko popytać czy w okolicy ktoś ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mikkei napisał:

U mnie też są doinansowania - peletu nikt nie chce   , szwagier jest hydraulikiem - i też nikt tego nie kupuje bo to przeżytek, Obecnie najlepszą opcją jest pompa ciepla gruntowa ew jakiś staw (to działa najlepiej) + fotowoltanika.

Noooo super. Zaraz pobiegnę do babci i dziadka żeby se pompę kupili, w dodatku gruntową (ostatni debilizm w obecnych czasach)  za 40 000zl, do tego dołożyli fotowoltaike 5KW za 20 000zl i będą mieli prąd za darmo. Do tego studnia, krowa, kilka kur i świń, własny ogródek z warzywami i jesteśmy samowystarczalni. Na prawdę takie pierdoły ciężko się czyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plasticfun, Jak żona będzie czytała, to wykasuj swojego posta dotyczącego Twojej fascynacji Ciccioliną :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dzisiejsze pompy powietrze woda są połowę tańsze i gonią sprawnością gruntowe. Różnica w kosztach nigdy się nie zwróci, zwłaszcza w tak małym domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Benton661 napisał:

@plasticfun, Jak żona będzie czytała, to wykasuj swojego posta dotyczącego Twojej fascynacji Ciccioliną :-):-)

Nie ma potrzeby :-) 

  i niestety za późno  już wysłałem jej linka na pocztę :-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, eliks napisał:

Różnica w kosztach nigdy się nie zwróci, zwłaszcza w tak małym domku.

Jak to nigdy?:)

Jeżeli pompa wytrzyma 20lat to się zwróci,ale jest to "niepewne".

Co by nie pisać to rachunki są fajne,ale koszt początkowy olbrzymi niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pompa ciepła powietrze - woda wyjdzie podobnie jak kocioł na pellet. Cła kotłownia też trochę kosztuje.

Na dodatek będziesz montował kominek na okazyjne palenie.

Może to jest właśnie ten złoty środek dla Ciebie ?

 

Ds"a i bufora bym nie brał pod uwagę - budujesz nowy dom dla wygody, a młodszy nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, eliks napisał:

Bo dzisiejsze pompy powietrze woda są połowę tańsze i gonią sprawnością gruntowe. Różnica w kosztach nigdy się nie zwróci, zwłaszcza w tak małym domku.

skąd to wiesz jak nigdy tego nie miałeś ?  Ok masz kocioł na pelet i uważasz że to szczyt ekologi i postępu.

Pozatym tak naprawdę  Kolego Morgan - niewiem czy wiesz że do mpm DS mozna założyć palnik na pelet KIPI  - ok 4 tys zł,  działa to bardzo dobrze i jest polskie.

- montując takie cos mozesz sobie zrobić hybryde - którą bedzie można np rozpalać drewnem i weglem -a potem na stabilizacji - zuzywając małe ilosci palić np w nocy peletem 

 

ale tak naprawde nie ma u nas takiej tragedii z tym ogrzewaniem aby było 9 miesiecy mrozu. tak naprawde  majać ds z buforem - w wrzesniu i październiku + kwiecien, maj zapalasz  raz na tydzien  i nie przejmujesz zbytnio.  Wode CWU masz z opcją na grzałkę- wiec jesteś niezależny.

Co innego mróz - trzeba co 2 dni. ale i tak to jest mega wygoda niz palenie co dzien.

Naprawde budowa domu to duzy koszt ale potem jego eksploatacja to inna kwestia, predzej czy później ktoś patrzy na ekonomie i to ile kasy idzie z dymem.,   wiadomo ekogroszki, pelety, pompy ciepla to wygoda- wieksza lub mniejsza.  Ale w takim DS załatwiająć sobie tanie drewno - ogrzewasz dom nie za 1000zł /miesiać ale np za 100zł. - mysle ze kazdy wolałby mieć odrobvine wiecej zajeć przy ogrzewaniu, a potem za zaoszczędzoną przez kilka miesiący kasę jechać sobie na darmowe wakacje ? Chyba kazdy. 

To jest własnie mega duża zaleta kotła zasypowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki spójrzcie na to ogłoszenie czy to ma sens jeśli chodzi o cenę

https://www.olx.pl/oferta/zestaw-atmos-dc18s-bufor-eps1000-pozostale-czesci-CID628-IDC0gUa.html#099297387c;promoted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem mikkei ,ale pytałem czy cena za wszystko tzn. cały zestaw  jest przystępna.

To nie dla mnie tylko myślałem o rodzicach,lecz oni mają stary nieocieplony gierkowski dom dwupiętrowy i same żeliwne grzejniki. Myślę że to chyba niewypał. Dom około 200 m2 powierzchni użytkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, plasticfun napisał:

Chłopaki spójrzcie na to ogłoszenie czy to ma sens jeśli chodzi o cenę

https://www.olx.pl/oferta/zestaw-atmos-dc18s-bufor-eps1000-pozostale-czesci-CID628-IDC0gUa.html#099297387c;promoted

W porządku chłopaki ten post nie jest taki ważny. Tak tylko gdybałem bo znalazłem dzisiaj ogłoszenie ,że może by tak rodzicom pomóc (porozmawiać,namówić) 

Ale nie wiem bo to twarde sztuki i tradycjonaliści (jak większość)  :-)

Nie chcę zaśmiecać więcej forum pytaniami bez potrzeby.Więc proszę o nie zwracanie uwagi na ten post. 

Z góry przepraszam i dziękuję.  Mniemam że się na mnie nie pogniewacie  :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Visitor1230 napisał:

Sam nowy atmos kosztuje 7000.

Tak widziałem i też tak pomyślałem że warto Atmos 7000 zł do tego  bufor,naczynie i trochę (również kosztownych) pierdołków do instalacji :-)

Może komuś się przyda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.