Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grzeje podłogówka


Bolus993

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego nie upieram się na odpowietrznik automatycznym , chodzi mi tylko oto, aby można było wygonić ewentualne powietrze, które w nowych instalacjach tam często się znajduje , kiedyś można było to zrobić odkręcając śrubę na pompie teraz większość pomp elektronicznych nie ma takiej możliwości , mają tylko specjalny program do odpowietrzania polegający na tym, że pompa przez  10  do 30 minut załącza się na najwyższe obroty i wyłącza się do zera ma to zadanie przepchać zalegające powietrze w pompie i zaraz za pompą.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takowej nie mam.. powinna być ? 

Ta w układzie pompowym przy rozdzielaczu nie wystarczy ? Dokładnie mam coś takiego:

https://hurtinstal.pl/wilo-yonos-grupa-pompowa-mieszajaca-do-podlogowki-p-32.html?gclid=EAIaIQobChMIjYmCzqPu5AIVl-maCh2ghgcXEAQYBSABEgJZ2PD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest odległość od bufora do rozdzielacza .?  i jeszcze pytanie,   czy przepływomierze pokazują przepływ przy otwartym zaworze ATM  i czy inaczej się zachowują przy zamkniętym zaworze ATM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie pompa mieszająca coś tam może podciągnąć , chociaż ten zawór ATM ma tylko 1,6 KV  i to może być troszkę za mało , jak zaciąga cieplą wodę z bufora to już zaczyna przymykać i pewnie łatwiej pompie  jest już mieszać wodę i zaciągać z powrotu podłogówki niż z bufora . kluczowe jest to jak zachowują się przepływomierze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak jest przepływ to znaczy że jest  wstępnie odpowietrzone przynajmniej na tyle aby przepchało. Jeśli chodzi o,, Manewrowość regulacji " to tutaj już zależy od producenta rotametrów .....  Czy ten przepływ jest na otwartym zaworze ATM , czy na zamkniętym. ?????  Powinien być i na otwartym i na zamkniętym ( na zamkniętym powinien być lepszy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jest i na otwartym jak coś zamkniętym. Jutro się upewnię. Z innych tematów jak i podpowiedzi jednego z użytkowników forum wychodzi by wstawić zawory zwrotne za mieszaczami, może w ich braku jest właśnie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być ,  jak zawór 3d od grzejników jest częściowo otwarty to pompa podłogowa może podciągać z powrotu tego zaworu . Ale to można łatwo sprawdzić otwierając zawór mieszający na max od obiegu grzejnikowego , wtedy powrót na mieszaczu zostanie zamknięty i pompa podłogowa będzie zaciągała tylko z bufora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bolus993 napisał:

Wydaje mi się że jest i na otwartym jak coś zamkniętym. Jutro się upewnię. Z innych tematów jak i podpowiedzi jednego z użytkowników forum wychodzi by wstawić zawory zwrotne za mieszaczami, może w ich braku jest właśnie problem?

Zaznaczyłem, gdzie powinny być wspomniane zawory zwrotne:

39032775_zaworyzwrotne.thumb.png.46b8559c48e78b8e21d02bfdcde2ddca.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci kolego za pomoc, w dniu jutrzejszym je zamontuje i zdam relacje jak się sprawdza instalacja. Czy zaznaczonym miejscu może on być na powrocie z podłogówki? W sumie najłatwiej by mi było. Pozdrawiam

received_904260636614909.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to chyba najlepsze miejsce i najłatwiej tam zamontować.

Oczywiście może być to tylko jedna z przyczyn niedomagania. Jeśli średnice rur  oraz zawór 3D są właściwie dobrane, nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale autor pytał, w którym miejscu powinny być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja mam dla Ciebie taką propozycję mogę podesłać Ci taki mieszacz jak na zdjęciu zawór jest tam 1"  KVS 3,4 bo ten co masz to jest 1,6 kvs,  podmienisz sobie to w rozdzielaczu , jak zadziała to  Ci napiszę jak to załatwimy dalej jak nie zadziała to po prostu odeślesz mi to z powrotem do firmy .:)

rys2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.