Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grzeje podłogówka


Bolus993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.. znowu was proszę o pomoc, diagnozę.. 

Piec uruchomiony (Kotłospaw Ślimaki 12kw) wraz z buforem (500l). 

Wszystko ładnie pięknie ruszyli jednak jak to zawsze bywa .. pojawił się problem... 

1. Podłogówka wogole nie grzeje.. na zasilaniu czuję że kolano WZ aż parzy a temperatura na belce się nie zmienia.. z kolei powrót też ciepły jednak tylko do wejścia do bufora, dalszy odcinek zimny (do kolana - zdjęcie załączone jako załącznik) teraz pytanie .. czy te wpięcie pod rozdzielacz powinno być wyżej niż wyjście powrotu z bufora ? 

2. Na sterowniku temperatura żadaną to 55° jednak puszcza ciepłą wodę wcześniej przed nagrzaniem bufora.. pompka uruchamia się od razu po załączeniu temperatury zadanej na piecu .. coś nie tak podłączone ? 

Ogólnie instalacja zrobiona według schematu strony pellux, który również załączam.. proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.. odwdzięczę się ja tylko będę mógł .. ;) 

Pozdrawiam. 

ss1zw.png

IMG_20190922_063559.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "miszmasz" a pętle odpowietrzone?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie rozumiem - opisu wygląda że inst podłogówki jest  OK, więc nie wiem gdzie jest problem

Czy: brak przepływów w pętlach czy są przepływy , tylko woda zimna czy inny defekt.

Do jakiej temp ładuje się bufor.

Jak masz zaw 3-D przed pompą ochrony powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze raz.

Ładuje bufor do 80 stopni. Ochrona powrotu zawór temperaturowy 55 stopni.

Co jest nie tak.. zasilanie od strony bufora gorące, powrót ciepły ale tylko do momentu trojnika.. te kolano w dół co idzie  do belki już jest zimne... 

I nie wiem właśnie w czym jest problem.. rotometry pokazują przepływ 2-3l/min.. a węże do poszczególnych pętli zimne .. czy wpływ na to może mieć nie podpięta pompa do sterownika?(jest na ostro bezpośrednio do sieci..) nie wiem łapie się za głowę.. czy ten trójnik ? Może wpięcie podłogówka w bufor powinno być powyżej wyjścia z bufora ? Rozkładam ręce.. naprawdę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by była mała przepustowość to by nie było takich przepływów!

Odkręcałeś na max pokrętło na tym zaworze?, jak możesz to je zdejmij i sprawdź czy trzpień  się rusza.

Ponadto co to znaczy prawidłowy kierunek pompy?

Powinna być od zaworu do górnej belki - czy tak jest?

Na dodatek czy nie ma tam zapowietrzonej rury z bufora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło na maxa, jutro zdejmę i sprawdzę. Po adto kierunek pompy w górę (z dolnej belki w górna) tak też jest. Odpowietrzone wszystko sumiennie.. rynce opadają. Jutro pojadę od rana sprawdzę wszystko jeszcze raz dokładnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci zalecają odpowietrznik za pompą ale nie na samym zakręcie, to z resztą wynika z twojego postu.

Jak dasz odpowietrznik przy samej pompie to mieszanina wody i ew gazów wytworzona przez pompę nie jest w stanie rozdzielić się tak aby gaz został wypuszczony przez odpowietrznik.

W jakimś opracowaniu pisało że odpowietrznik powinien być na tłoczeniu , min 1m za pompą, inaczej jego działanie jest nie skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.