Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia dmuchawy


mKochu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość witek1234
1 godzinę temu, mKochu napisał:

Coś tam mam, jeśli chodzi o sterownika. https://allegro.pl/oferta/sterownik-kotla-pieca-pompa-co-dmuchawa-ie72v1-pid-6980000996?fromVariant=5698732510 a co do dmuchawy, to nie mam zielonego pojęcia. 

Wg mnie ... zastanów się dobrze. Dwie rzeczy wskazują na krętactwo producenta. 

Po pierwsze piszą że ma PID , ale po dojściu do zadanej wentylator się odstawia. Tyle z instrukcji. O przedmuchach cisza ale zakres pracy wentylatora to rząd od 15 do 100%. Czyli nie schodzi z obrotami do 1% . Nastepna rzecz to typ wentylatora .  Duży pobór mocy i kompatybilność z np. WPA120 wskazuje przystosowanie do mocnego i szybkiego rozruchu...czyli do przrdmuchow. 

Twój obecny wentylator.  ma podobne parametry. Do rasowego PID-u dedykowany jest slabszy i mniej wydajny wentylator np. Wpa 117. Ja taki mam. Wolno rusza i może zejść do mocy 1%. 

Jeśli chcesz rasowy PID to niestety musisz kupić zestaw, ster+ wentylator. CZYTAJ uważnie instrukcje bo tam prawda jest zakamuflowana i ukryta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Są różne opinie... Ja mam ST 81 z PID. Może być ST 28 z PID. Firma TECH. Musisz kupić kompletny zestaw. Uwaga, ta firma produkuje także sterowniki z rodziny ST np 28 czy 81 ale one w nazwie nie mają słowa PID więc to także sterowniki dwustanowe z przedmuchami. U mnie pracuje dobrze ale ryzyko zakupu bierzesz na siebie . Podał bym Ci link ale niestety obecnie jestem skazany wyłącznie na telefon. A może pogrzebiesz w internecie i znajdziesz coś tańszego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mKochu  - jest jeszcze jedna możliwość  -  hardware jest do kitu  -tj. twój piec jest jakoś konstrukcyjnie zepsuty - i to całe napowietrzanie jest w nim zrobione nie tak jak trzeba.

Witek dobrze radzi z tym sterownikiem Techa 81z PID tylko cenowo kosztuje on 500zł bez dmuchawy....   i też niewiadomo czy jak kupisz to bedzie to działać z twoim piecem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoją opinię, choć mogę wypowiedzieć się tylko o Protonie PID, bo taki sterownik miałem, i w sumie dzięki niemu udało mi się w miarę opanować kocioł, ma on podstawowe funkcje i jakimś tam algorytm PID, który można w pewnym zakresie modyfikować, a producent pozostawił w nim możliwość pracy z przedmuchami, gdyby ograniczenie mocy dmuchawy było niewystarczające. Do tego bez problemu można uzyskać wsparcie techniczne ze strony producenta, z czego ja korzystałem. Jednak pomimo tego musiałem Jeszce dodatkowo zmodyfikować dmuchawę (WPA 120), bo w moich warunkach(mocno przewymiarowany kocioł) nawet odgraniczenie mocy dmuchawy nie wystarczało. Tak wygląda dmuchawa po modyfikacji, dołożyłem przepustnice z instalacji wentylacyjnej.

IMG_0044.JPG.2545228fc47deeeba8a5727b47c26795.JPG

IMG_0045.JPG.ba73014b4e9763b1b8d0f9121748b6d4.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo kosztuje właśnie ten sterownika, mój zwykły proton tylko 200zl. Dziś znów mi się zapowietrzyla pompa, no normalnie ręce opadają. Robi się szum czajnika elektrycznego i po tym się zaczyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Po prostu odpowietrzaj, nic się nie dzieje złego. Po kilku odpowietrzeniach wszystko się uspokoi. Woda musi odgazować. Też tak mam, nawet gdy doleje niewielką ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mKochu Ceny nie pamiętam, wtedy był najtańszy z PID, chyba coś miedzy 200, a 250zł i dlatego go kupiłem, bo nie chciałem za dużo inwestować na 2 sezony, jednak cudów się nie spodziewaj bo to jednak tani sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234
4 minuty temu, mKochu napisał:

@witek1234teraz podczas pracy też to mogę zrobić? 

Właśnie teraz:) Pompę odpowietrza się wyłącznie na biegu, z gorącą wodą. Popusc tą nakrętke niklowana na środku. Woda będzie się tylko sączyć, nic się nie stanie. Popusc na kilkanaście sekund, potem delikatnie dokrec, z czuciem, do momentu aż woda przestanie cieknac. Nie dokrecaj zbyt mocno, nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

jak szumi w pompie to ona jest zapowietrzona. Jeśli piszczy i stęka, to w kotle. Jeżeli w kotle to musisz mniej intensywnie rozpalać. Ale może być i tak że w Twoim kotle już tak będzie bo konstrukcyjnie coś z przepływem nie bardzo. U mnie czasem też występują takie objawy gdy mocno się rozpala drewno ale potem nic nie słychać. Gdy miałem MPM-a takie podgotowywania wody były na porządku dziennym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, witek1234 napisał:

Gdy miałem MPM-a takie podgotowywania wody były na porządku dziennym :)

to była wada pierwszych wersji - wyjscie zasilania w srodku pieca - potem to zmienili na wyjscie na tylnej sciance i problem znikł - Ps o tym problemie wspominali mi sami pracownicy fabryki-  problem został usuniety całkowicie zmianą wyjscia zasilania na bok . wybaczcie że wspomina to tak apropos.

@mKochu - 1 rzecz w mojej instalacji co ,  która nie działa w 100% na grawitacji to  mam boiler + pompkę.  i jak w wrześniu spuszczona była woda z całego ukł a nast zalana nowa- w całym domu było cicho oprócz tego kawałka rur z pompką i boilerem CWu -  ale tak jak pisze kolega Witek - z wody kotłowej musi sie wytrącić tlen - dzieje sie to po ok 3-4 tyg i potem jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Wszystko masz napisane w poście nr 62 . 

Taka puenta : szkoda że zezlomowales to Camino. Wychodzi że jednak był lepszy od tej obecnej blaszanki i warto było zainwestować w remont. Byłoby taniej od nowego kotła i na dalsze 20 lat.

 

Stosuj się do naszych rad a opanujesz problemy z kotłem . Nie da się wszystkiego za Ciebie zrobić, potrzebna jest kreatywność z Twojej strony. 

Jeśli masz jakieś dalsze wątpliwości , odsyłam do poczytania sąsiedniego forum FM. Tam LastRico i inni koledzy rozwiązali nie jeden zawiły problem. Narka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.