Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dylemat co do kotła


Piotrek1012

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie czas rozgrzewania to 40 s fabrycznie był chyba 50s .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 Zapewne tak jest że gorszy pellet może skracać życie przynajmniej tej rury palnika , ale to można przecież wymienić samemu , chyba można tą część osobno dokupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jeszcze a propos kotła z Komizu, to nie chciał bym tego czyścić. I jeśli dobrze patrzę na przekrój, to systemu czyszczenia palnika też nie ma? Taki Slimko zjada go na śniadanie.

 

P

Ł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kordjano napisał:

Dla mnie skomplikowana to jest budowa skrzyni  biegów    samochodowej , budowa kipiego jest prosta jak budowa cepa ,słowo serwisant mnie trochu drażni , chciałem  taki palnik z którym sam sobie dam radę  a nie żeby co roku serwisant miał mi przeglądy robić i kasę ciągnąć  denerwują mnie takie  rzeczy  telewizor czy pralkę kupisz i co ? też serwisant musi  przeglądy robić bo gwarancji nie będzie ? dla mnie to wyciąganie kasy od ludzi .

Słusznie mówisz, jak nie zrobisz przeglądu to gwarancja ulegnie skróceniu do 12mcy

 

Mam podobne zdanie jak Sambor odnośnie Kipi , to nie jest dla "Kowalskiego". U siebie bym takiego nie chciał,ale o gustach nie dyskutuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robin60 napisał:

Jak czytam takowy post producenta kotłów , to ręce opadają i nie chce się nic nawet żyć. To jest typowe dla ludzi z branży kotlarskiej , wyprodukować produkt z takim palnikiem , który wszystko spali nawet piach i wszystko to co da się spalić nie patrząc na nic , najważniejsze aby kotły schodziły. 

Czyli krótko mówiąc robimy palniki pod takie pellety które nie trzymają żadnych parametrów a trociny mają w sobie do 50 % ale spalą wszystko ,( tak jak ekogroszkowce chwalone SV 200 ), koszt takowego pelletu to 500 zł ale już kolega @Pieklorz nic nie pisze , że pójdzie go dwa razy więcej a o ekologi możemy zapomnieć.

Panowie i Panie nie dajcie się nabrać na takie  niezdrowe myślenie bo ono donikąd nie prowadzi a rodzi same problemy dla Was użytkowników.

Kolego @Piotrek1012 nie bój się w żadnym stopniu palnika KIPI bądź Pellas Revo , ani ich budowy ani w szczególności obsługi która jest tak prosta jak budowa cepa.

Do autora tematu jak szukasz kotła do 9000 zł  to go raczej nie znajdziesz chyba , że jakaś marketówka  to tak. 

Kup kocioł porządny taki o którym zapomnisz , że masz kotłownię , a przypomni Ci jedynie alarm na panelu w domu , że masz dosypać pellet.

Tu mam wrażenie że kolega nie potrafi czytać ze zrozumieniem i plecie trzy po trzy niewiadomo po co.

1. No sorry ale podobnie jak Sambor kipi nie polecę. Jako konstruktor,osoba, która umie posługiwać się analizatorem nie i już.

2. Mówiłem odwrotnie, jestem wrogiem spalania badziewia zarówno przy ekogroszku jak też pellecie.

3. Kipi też z kiepskiego potrafi gluta wypluć

4. Wolę konstrukcje podobne do venmy,ecomatu z czyszczeniem, uważam, że łączą dobrą jakość spalania z akceptowalną uniwersalnością i są proste w serwisowaniu

5. Sztoker Bio czyści się łatwo, ale jest wyłącznie na dobry pellet. Czy wystawiłbym go do siebie do domu w sensie palnika. Powiem szczerze, że nie. Ja wolę z czyszczeniem na ciut większą gamę pelletow bo raz, że coś muszę testować a dwa nie mam czasu na manualne czyszczenie. Nie mam też zamiaru palić żadnym agro czy z biomasy, ale od lokalnego drzewny sprawdzić owszem tak.

6. Czy sztoker bio można polecić Kowalskiemu? Tak,bo jest prosty jak drut w obsłudze i każdy go obsłuży bez wielkich rozbiórek i wiedzy technicznej. Zasada prosta zostać przy dobrym pellecie drzewnym i będzie święty spokój. Coś za coś,jest prosto, bez komplikacji, ale trzeba manualnie co jakiś czas wyczyścić.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha dobre.

Nie wiem z czego ta podniesiona temp.

Każdy będzie miał tak długo,jak będzie o to dbał, nawet te bardziej złożone palniki. Gwarancja się skróci, bo serwisant nie dojedzie,ja bym to olał. Wiem, że palę dobrym,umiem rozebrać, wyczyścić, mogę zamówić czy kupić jakieś łożysko,to robię sam,bo umiem. Sam wolę inny ale też zasada jak wyżej 

W cenie do 9000zł sztoker bio jest dobrą propozycją (ceramiczna zapalarka też jest), spala czysto, czy slimko ciekawsze, no obrotowy uniwersalny palnik ma itd, ale cenowo wchodzimy w granice 13000zł , czy można jeszcze drożej, ano można. 

Zawsze trzeba przetrawić co chcę, jak rozbudowane,ile wodotrysków. Jak nastawimy się na dobry pellet, to w budżecie kolegi można wybrać. 

Szkoda się napinać.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz kolego @Pieklorz KIPI czy Revo wypluje przy najmniej gluta a te rynny o których wspominasz to trzeba odkuwać ręcznie młotkiem i czymś ostrym jak się przykleją , sam to robiłem to wiem o czym piszę, zresztą nie ma o czym pisać to po prostu przepaść i tyle w temacie.

Z resztą każdy zdrowo myślący człowiek wybierze to co uzna dla siebie za najlepsze rozwiązanie, i dzięki temu forum ma takową możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tutaj wspomniany Ecomat z Keyem działa, ale z Techem to szczęśliwa współpraca nie jest, chyba że palisz peletem za 1000zl, tak jak Puławiak wspominał, to palnik na dobry pellet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi zarzucił, że na masówkę patrzę,no wręcz przeciwnie. Jakbym tak robił, to nic tylko poziomy wymiennik albo pionowy kanał za kanałem, oblepić to toną ceramiki , zasadzić kiepską jak na wymogi 5klasy i Ecodesign ekoenergię i pchać na siłę. Wybrałem pracę i postawiłem na wydajność, prawdziwa ekologię i rzeczywiście niskie emisje,inny palnik. Nie jest idealny,ale spali się na nim lepiej,mniej, czyściej. Trzeba go jednak częściej wyczyścić jak retorte.

Do pelletu mam podobne podejście. Jakbym chciał na chama, to nic tylko kipi pchać.

Wolę coś o niższej emisji, większej sprawności spalania w szerszym zakresie, szczególnie na dole mocy , preferuję lepszy pellet. 

Ecomat wcześniej był zgrywany z Key, pisałem też tutaj o tym parę lat temu. Działa, ale tzw bajerów nie ma. Techa sam też nie lubię. 

 

Tu mam wrażenie jest dyskusja taka: 

Wchodzi pan do salonu z budżetem na dobry miejski samochód np opel corsa z ręczną skrzynią a chce się mu dać Mercedesa z automatem,nawi i niewiadomo czym mówiąc, że to super, tyle, że nie ta kasa.

Opel nie będzie taki jak Mercedes i nie będzie kosztował tyle co Mercedes oraz odwrotnie. To oczywiste.

 

Ktoś inny napisał czy używałeś. To co sprawdzam nie musi wchodzić do produkcji. Z drugiej strony zapytam czy krytykując palił w takim sztoker bio, widział emisje, myślę, że nie. To przyzwoity wyrób na taki budżet. Czyszczenie to przegarniecie narzędziem po płaskich kanałach z góry na dół, przez rurkę do komory spalania i zgarnięcie na dół do skrzynki. Palnik przy dobrym pelecie dotknie rzadko aby czyścić. Prosto, skutecznie, ale owszem tak, trzeba ręcznie zgarnąć z półek i trzeba manualnie narzędziem co x tygodni podnieść koszyk paleniska i oczyścić. Tyle. Uproszczono parę spraw i dlatego cena jest taka. Taki pomysł miał tutaj jego producent.

Miłego weekendu panowie i mniej nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eliks napisał:

Nie wiem jak tutaj wspomniany Ecomat z Keyem działa, ale z Techem to szczęśliwa współpraca nie jest, chyba że palisz peletem za 1000zl, tak jak Puławiak wspominał, to palnik na dobry pellet.

 

Na dobry pellet ale taki za 700 pali bez żadnych problemów. Testowałem wielokrotnie a raczej moi klienci testował mam nawet pod opieką takiego ecomata o mocy 40 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Na takim systemie jak ecomat znajdziemy Venme, ecopalnik, ekohurt, pod kocioł klaster został też na belimo z naszymi klastrowymi rozwiązaniami i napowietrzeniem pod moc 12 i 20...

Komiz także prawda że tygielek podobny do piecyków na pellet, pisałem, że podobny tutaj jak w rozwiązaniach niemieckich czy włoskich. 

W tym kotle sztoker bio jest sterownik z kolorowym wyświetlaczem, strefy, licznik, obsługa 3pomp i zaworu. Jest modulacja mocy, zapalarka, STB zgodne z normą. W tej cenie ciężko się przyczepić. Rozbudowa o moduł kolejnego zaworu i pompy, są panele domowe wersja przewodowa i radiowa,jest moduł GSM. Całkiem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Puławiak napisał:

Na dobry pellet ale taki za 700 pali bez żadnych problemów. Testowałem wielokrotnie a raczej moi klienci testował mam nawet pod opieką takiego ecomata o mocy 40 kW

No palnik dobry, ale nie z Techem. Masz przykład w Ekosilverze jak można dobry palnik to słabego całościowo kotła włożyć. A to się zapcha rura, a to przepustniczka, to pelet zasypie że nie odpali z spieki na dużym tlenie, na małym czarne bąble. Ciężko z tym sterownikiem to sensownie ogarnąć. Poza tym po sezonie kocioł wydaje z siebie dźwięki jak seks 80cio latków. Zresztą nie tylko ten, bo Alfa ma podobne defekty.

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam techa z defro i bardzo sobie chwalę i nie mam żadnego problemu. Szwagier ma też to samo (palnik defro z techem) w kotle sas i wszystko ok.

Tech czy inne firmy są producentami sterowników. Firmy kotłów które używają tych sterowników sami testują w swoich labolatoriach oraz uzgadniają algorytm oraz inne dodatkowe żeczy.

Czy to tech, plum..... I nnne firmy. Ja jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o regulację kotła. Też mam pod opieką SASa Bio Solida i idzie to wykalibrowac jak się trochę posiedzi. Ale tu znowu wymiennik poziomy i konia z rzędem temu użytkownikowi który przeczytał instrukcję czyszczenia kotła i palnika.

A taka ciekawostka, koledze podobała się u mnie kompresja popiołu. Zapytał się w Sasie ile kosztuje taki moduł do jego kotła, bo tam miejsce i wtyczki na to są, zaśpiewali 3500zl :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się dyskusja wywiązała - zdania podzielone, dorzuce swoje 3 grosze :)

Co do @Pieklorz - ludzi szczerze mówiąc rypka emisja spalin, analizowanie składu itp, ale bez ludzi takich jak On do dzisiaj byśmy kijami gęsi zaganiali. 
Skamp PV konstrukcyjnie i też handlowo fajnie wymyślony - mieści się na palecie przy przesyłce, jest mały, można go czyścić od przodu mimo pionowych kanałów, jakieś czyszczaki są, dobór sterowników - to wszystko wskazuje, że trzeba mieć głowę na karku. Do tego można też wepchać palnik pelletowy w ciemno i też to będzie działać...

Dodatkowo tego podejście do tego forum i udzielanie rzeczowych informacji - pełen szacun.

Co do Kipiego - czy są lepsze palniki - pewnie tak, nie lubie też sztucznego wychwalania go ponad niebiosa jakie tutaj niektórzy wnoszą (co gorsza też obrzucanie błotem innych produktów), ale zobaczmy co mamy na rynku - kipiego jest zatrzęsienie - czy to źle? Dla mnie to zaleta - jest to popularne i to działa. Do tego cena często za oferowane możliwości jest bardzo dobra.

Pewnie jakby popularny był ecomat z dobrym sterownikiem i za dobre pieniądze - to by go można było w ciemno polecić, a tak to bywa on czasem nie wiadomo gdzie z niewiadomo jak zestawionym kotłem i sterownikiem. Przykładowo Eko Silver ma przecież tyle szamotek w środku, że idzie z tego ściankę działową zrobić, więc nie mówmy, że to jest fajne... 

W sztokerze przykładowo nie ma pogodówki, jakiejś krzywej grzewczej itp do tego jedna pokojówka - licho to wygląda, ale do prostej instalacji pewnie da to radę. Nie lubie interfejsu, ale to jest moje odczucie i nie można mówić, że kocioł jest be... Ogólnie moim zdaniem to sterowniki jak COBRA powinny wygasać i producent powinien dążyć, żeby iść do przodu, zamiast posiłkować się starym gratem w nowych konstrukcjach...



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze odpowiedzi wnioskuje, że jeżeli kupując kocioł jestem świadomy tego że "nie będę miał mercedesa w kotłowni" i planuje zostać przy założonej kwocie przeznaczonej na kocioł powinienem się zainteresować sztokerem bio, bądź ferroli biopellet, a te które wymieniłem zakładając post powinienem sobie odpuścić?

Chyba że chciałbym dołożyć parę złotych to Biawar?

A co mówicie o Sas Bio compact 10KW? Widzę że tego również idzie dostać za ok 9 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli za ok. 9500zl masz z powiększonym zbiornikiem, internetem i układem pompowym. Tylko że ja nie rozumiem nie dołożenia 2000zl do urządzenia najważniejszego w domu, które kupujemy raz na kilkanaście lat. A jeszcze bardziej nie rozumiem ludzi, którzy budują nowe domy, gdzie pakują w nie 500-600k zł żeby potem patrzeć na kilka tysięcy przy kotle, który będzie działał przynajmniej 8 miesięcy w roku. W dodatku robią instalacje mieszaną i będą to rozdzielać bo jakiś mądry hydraulik im polecił, a właśnie za tą różnicę w cenie mieli by lepszy kocioł. Pamiętaj że kupuje się peleciaka po to żeby mieć spokój i zminimalizować obsługę takiego sprzętu.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paląc normalnym pelletem A1 bez kombinacji na jakieś słomy czy inne sztoker bio sprawdzi się bez problemu.

Cobra2 może pracować z firmowym panelem przewodowym T1000 lub jego wersją radiową T1000 RTH

Można dać moduł GSM

I nie wiem jak daleko informatycy są z softem pod moduł internetowy na wersję pelletową. Moduł Safe IT WiFi do węglowego funkcjonuje i działa,kosztuje 492zł.

 

To też nie jest tak, że ten palnik nie spali słabszego pelletu, tyle, że wówczas będziesz musiał przy nim grzebać tj haczykiem co jakiś czas zwalić spieka do popielnika, pracownik laboratorium w Staporkowie palił takim jakimś ukraińskim z jakiejś słomy, raz dziennie przed pracą zrzuca klocka do popielnika i jedzie do pracy. Jak chcesz normalnie, praktycznie bezobsługowo,to normalny pellet drzewny np. jakiś Barlinek, Olimp czy lawa ze Stelmetu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. Chciała bym odświeżyć temat kotłów budżetowych. Wszedł mi w oczy Pereko qmpell. I pytanie czy to ten sam palnik co w omawianym wcześniej kotle sztoker? Ewentualnie czy jest znacząca różnica między tymi kotłami? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich czytających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.