Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z c.o


1gregor

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Trener40 napisał:

...., a czy przy zasobniku CWU nie powinno być odpowietrznika na zasilaniu? 

 

Tego to nie wiem dlatego pisze na tym forum... Instalacje robili fachowcy.... Zauwazylem rowniez gdy mam zakrecone grzejniki i wlaczony obieg pompki tylko na c.w.u jest duzo powietrza w obiegu... Sterownik ustawiony na 45stopni a pompy jeszcze nie zmienialem.. Remont..daleko do sklepu z hydrauliką.. Jaka polecacie bo tą co mam to chyba za mocna 25/60/180 Weberman ponoc produkcji Ferro. Pytam o co tu chodzi?Co mam wymienić?Mam nadzieje ze nie cala instalacje lacznie z piecem?

20190516_121914.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
Godzinę temu, 1gregor napisał:

 Zauwazylem rowniez gdy mam zakrecone grzejniki i wlaczony obieg pompki tylko na c.w.u jest duzo powietrza w obiegu...

 

..., więc przydałby się odpowietrznik na obwodzie CWU. Co do pompki, to niech koledzy podpowiedzą.... 

Zaworu zwrotnego też nie ma na zasilaniu CWU. 

P. S. 

Wyslałem Ci PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Odpowietrznik możesz zamontować zaraz przez zaworem zasilającym, a teraz spojrzałem, że CWU i CO chodzi u Ciebie na jednej pompie, więc ZZ może nie będzie potrzebny. Niech mądrzejsi się wypowiedzą.

Pozdro ludziska :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przy rozpalaniu zauwazyłem że powrot c.w.u jest gorący i szybko rosnie temperatura na piecu a powrot c.o z drugiego pokoju, kuchni i lazienki jest zimny rury maja wiecej zakretow kolan itd i grzenik ten w ostatnim pokoju slabo grzeje a poza tym rury ida z podlogi w gore przy suficiei maja trudniejszy obieg do pokonania w pierwszym pokoju nagrzewa sie dosyc szybko bo ma najblizej jak i zasobnik c.w.u czyli woda idzie sobie najkrotsza droga, jesli przytlumie zawor powrotny na c.w.u to powroty w tych najdalszych odcinkach sa cieple. Jak sie pozbyc takiego efektu? Zostawic tak zawor przymkniety przy zasobniku czy jakies inne rozwiazanie?

Na tym zdjeciu.1 rury ida przy podlodze te po wyczystka i ten grzejnik jeden nagrzewa sie szybko.

A na zdjeciu 2 rury ida przy suficie do pozostalych grzejnikow czyli pokoj 2 kuchnia i lazienka i tu slychac przelewanie wody... chyba przy dolnej rurce na powrocie, slychac to bardzo jak dam pompke na 2 lub 3 bieg i slychac bulgotanie.

20190516_172122.jpg

20190516_172057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
33 minuty temu, 1gregor napisał:

czy jakies inne rozwiazanie?

Ja się nie mylę, to Twoja instalacja jest do przeróbki i powinna wyglądać jak poniżej. Do tego należałoby dołożyć pompę kotłową, aby zapewnić ochronę powrotu. 

P. S.  Widzę, że " koperty" jeszcze nie przeczytałeś :) 

Screenshot_2019-05-16-17-40-06-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz piękną bombę w mieszkaniu ( tak nie boisz się że to ***) , naczynie wyrównawcze musi być  podłączone do kotła rurą  minimalnie 1" i bez jakichkolwiek zaworów. Podejrzewam że z powodu słabego przepływu wody przez pompe , zawór różnicowy pozostaje otwarty i dlatego brak odgłosu uderzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec naczynie wyrownawcze z tego co wiem bylo zamontowane zaraz przy zasobniku i wielokrotnie sie gotowalo, teraz zamontowane na strychu rury puszczone kanalem wentylacyjnym rura elastyczna karbowana do solarow bodajze 22mm. Zawor roznicowy nie byl wymieniany od samego poczatku i nie wiem czy dziala.... Dlatego pytam na forum co mam... Nie chce dodatkowych elementow jak montaz dodatkowej pompy itd.

20190516_181701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem przewymiarowany piec, niesprawna i niepoprawna instalacja brak zaworu zabezpieczajacego powrot wody do pieca wytwarzanie sie smoly, niedopalanie gazów itp itd... Niech sie zarządca budynku martwi, albo bede wzywał straż pożarną jednocześnie z policją.

20190516_193413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam 

W koncu ruszyły prace z moją instalacją, rura bezpieczeństwa bezpośrednio do naczynia, ale fachowiec upiera się na miedz fi 22, chce mu przemówić do rozsądku i przekonać aby była to 28 ( tak mówi norma) , ze względu na brak możliwości podpięcia na odcinku około 30cm w pionie do naczynia rura będzie ze spadkiem w strone kotła. Dodatkowo będą zamontowane odpowietrzniki. 

 

20190729_143827.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam takich ludzi. A czemu nie chce zamontować 28? 

Rura nie musi koniecznie być na całym odcinku pionowo od kotła ale ten pionowy odcinek od kotła niech zrobi jak najdłuższy (kolano jak najwyżej się da) lub niech zastosuje łuki (kolanka 45st)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1gregor napisał:

chce mu przemówić do rozsądku i przekonać aby była to 28 ( tak mówi norma)

I tak ma zrobić a nie kombinuje.

Tak się zastanawiam,gdzie to naczynie będzie zamontowane skoro rury idą przy samym suficie-chyba,że tam,gdzie stoi kocioł jest wyższy sufit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to rura ma iść kanałem wentylacyjnym. Widać go na zdjęciu chyba. Tylko jeśli tak, to powinien być on zaślepiony od góry, żeby zimą przy złapaniu wstecznego ciągu rura nie zamarzła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie jest zamontowane na strychu i ocieplone, będą zlikwidowane te rury solarne karbowane , które idą w przewodach wentylacyjnych.Będą przekuwać się przez stropy, aby poprowadzić rury do naczynia.Zarządcy budynku chcieli sprawę przełożyć na następny rok, ale powiedziałem, że moge nie dożyć ponieważ to może wybuchnąć.. Powiedziałem, że jeśli teraz tego nie poprawią to dzwonie na policje i zgłaszam podejrzenie popełnienia przestępstwa... Wtedy zmiękli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,pisałeś coś tam o bulgotaniu. U mnie w nowej instalacji też bulgotało przez 2-3tyg,ale tylko w bojlerze i jest to normalne.Zawsze jak dolewałem większą ilość wody do instalacji to tak się działo.

Ja mam kocioł 8kW na 65-70m2 tyle,że grzejniki są na powierzchni jakichś 50m2 bo resztę dogrzewa sam kocioł (stoi w kuchni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to instalacja była za szybko napełniana, panowie zaczeli napuszczać wodę o 13:30 a pracują do 14:00 :) Teraz dopilnuje aby była napełniana powoli i powrotami grzejników, aby powietrze uciekało odpowietrznikami do góry , poza tym mam zrobiony syfon, który zostanie zlikwidowany. Doczytując jeszcze wymogi montażu kotłów na paliwo stałe to nie mogą one się znajdować w pomieszczeniu mieszkalnym. Ja mam w przedpokoju a Ty w kuchni, tak też nie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na pompie bulgocze ?Odpowiedz jest prosta: naczynie bylo zle zamontowane to juz wiemy. Bulgotanie bylo kawitacją z powodu zbyt niskiego cisnienia na pompie ktorego przyczyna byla zbyt mała wysokosc naczynia wzbiorczego. W przypadku początkowym postu naczynie powinno byc na wysokosci 0,7 x wys. podnoszenia pompy. Wrzucając 3 bieg na pompie pogarszales sytuacje. Teraz jak zamontujesz zgodnie z normą wysokosc naczynia 30 cm ponad najwyzszym pionem lub odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, 1gregor napisał:

Ja mam w przedpokoju a Ty w kuchni, tak też nie może być

Może i jest to zgodne z prawem.

Poczytaj o kotłach do 10kW. Ja z pewnością mam zgodnie z prawem,ale czy Ty masz to szczerze wątpię,ponieważ liczy się również kubatura pomieszczenia,czyli 1kW mocy kotła=4m3

U Ciebie by to dawało korytarz o powierzchni około 17m2. 

Tylko czy ktoś na to patrzy?

Pamiętaj o dopływie/wlocie powietrza min 200cm2 oraz wylocie również 200cm2

Podejrzewam,że brakuje u Ciebie owej zetki/dopływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę.. Link do innego forum

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?335478-piec-w-mieszkaniu-wymogi

Oczywiscie nawiewu nie mam i kotła też nie moge miec w mieszkaniu, chyba, że mam wydzielone osobne pomieszczenie, no ale cóż...

Macie jakiś pomysł, aby układ c.o nie wychładzał układu c.w.u?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 1gregor napisał:

Nie wiem czy mogę.

Ty nie,ale ja tak :)

Zresztą i tak nikt na to nie patrzy,więc jest ok.

Godzinę temu, 1gregor napisał:

Oczywiscie nawiewu nie mam

I to może być winowajca pojawiającego się czadu.

Zrób coś z tym bo żadne przeróbki tego nie wyeliminują-wyjście zawsze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie moge nic przerabiać, mieszkanie nie jest moje, należy do miasta. Kiedyś ktoś zaproponował zrobienie dziury w drzwiach wejściowych mieszkania, ale chyba nikt by nie chciał mieć dziury w drzwiach :). Niestety podczas czyszczenia kominów będe za granicą i nie mam jak tego zgłosić kominiarzom. Druga sprawa to musze tłumić kocioł ponieważ jest przewymiarowany ( 9kw na 50 pare metrów lokalu). Kolejna sprawa konstrukcja pieca jest tak wykonana i nie wiem czy tego nie przerobić bez wiedzy zarządcy, otóż górne drzwiczki pieca nie mają rozety do powietrza wtórnego kotła, lepsze dopalanie gazów i spalin. Pale w piecu od góry.

 

Co zrobić , aby instalacja c.o nie wychładzała c.w.u (moge zamykać zawory na zasobniku, ale to chyba bez sensu) jakieś porady???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1gregor

Rozumiem,ale musisz przycisnąć kogoś by zrobili Ci tę dziurę w ścianie czy chociażby zrobić czerpnię ze strychu (?)bo i tak masz tam zbiornik wyrównawczy.Wystarczy rura kanalizacyjna lub spiro albo kanał prostokątny w pionie przez sufiti aż do kotła-od posadzki z 40cm

8 godzin temu, 1gregor napisał:

Druga sprawa to musze tłumić kocioł ponieważ jest przewymiarowany

Kup cegły szamotowe i zadziałaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.