Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z c.o


1gregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Proszę o pomoc.Mam problem z instalacją no więc sprawa wygląda następująco,Kilka lat temu wywalił Pie c.o który "funkcjonował" na cały budynek wielorodzinny i MZGK wstawił mi piec węglowy 9kw powierzchnia do ogrzania około 60M, grzejniki stare żeliwne w jednym pokoju 22żeberka w drugim 17żeberek w kuchni 10żeberek a w łazience taki płytowy zasobnik c.w.i 80l naczynie przelewów zamontowane na strychu pompka do wymiany padają łożyska, instalacją przerobione na miedz do c.w.u 22 a do c.o 22 a później 15.Problem polega na tym że słychać ciągle słychać bulgotanie w pomce i c.o na każdym biegu i nie grzeją wszystkie grzejniki.

20190514_145132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja tą instalację odpowietrzam już ponad 3 tygodnie i ciągle słychać przelewanie w rurach zwłaszcza po ostygnięciu i ponowny rozpaleniu w kotle (wiem że pompa do wymiany 7lat a co z zaworem różnicowy? Też wymieniać? Nie słychać specyficznego stukniecia czyli blokady kulki jak to jest u mojego znajomego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrec wszystkie kaloryfery

Sprawdz na manometrze poziom jak cos dopusc wody

Odpowietrz pompe co

Odpowietrz po koleji kaloryfery

No i na koniec najlepsze - odpowietrz bojler - i mnie odpowietrznik sie zaciol albo cosik w kazdym razie musialem odkrecic gorna pokrywe odpowietrznika (ta sprawa zajela mi 2 tyg i szukania co moze byc przyczyna bulgotania przy pompie cwu)


Na koniec uzupelnij wode

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manometru brak.... układ otwarty mam odpowietrznik i tylko na dwóch z czterech grzejników tych najdalszych to w sumie nie jeż jakaś rozległa instalacją... przytlumilem trochę Zawor powrotny przy c.w.u , więcej wody oczywiście poszło na kaloryfery i jak by trochę lepiej to funkcjonowało, ale gdy wygasa w kotle i ponownie rozpala to tak jakby tej wody z grzejników udbywało ( wiem woda kurczy się i rozszerza pod wpływem temperatury) i gdy daje pompek na 2 lub 3 bieg to tak jak by dopiero ta woda jakby tam dochodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1gregor

Piszesz ze masz pompke do wymiany

To masz okazje do montazu odpowietrznikow


Mozna tez odpowietezyc kaloryfer bez odpowietrznika ale wymaga to duzych narzedzi jesli mozna to tak ujac


U rodzicow w domu przy kaloryferach nie bylo odpowietrznikow
Ale na koncu pionow byly sruby jak sie to odkrecilo mozna bylo odpowietrzyc instalacje

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafię odpowietrzyc grzejnik i do tego wystarczą dwa klucze... Potrafię również zamontować odpowietrznik... Wystarczy imbus.... Nie jestem laikiem w tych sprawach, chodzi mi o funkcjonowanie tej instalacji... Nie działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

No więc odpowietrznik zamontowane, walczę cały dzień z odpowietrzanie układu, trochę jak by lepiej. Rozpalalem dziś w piecu i znajomych i zauważyłem, że gdy zalaczylem pomke pręży około 50stopni na pierwszy biegu,było słychać zniknięcie czyli blokada kulki w zaworze różnicowy na notesie, i mnie takiego efektu nie ma, być może że u mnie za bardzo nie działa grawitacja (grzejniki są poniżej pieca) czy też dlatego że roznicowka nie działa?(odksztalcenie, zabrudzenie lub blokada kulki) nadal mnóstwo powietrza w instalacji. Zauważyłem również, że pompka podczas pracy wpada w dziwną wibracje. Piec również jest przewymiarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przy wlaczeniu pompy co nie zaworu to bardzo prawdopodobne ze sie zablokowalo

U rodzicow do instalacji grawitacyjnej dodalismy pompe co z tym zaworem

Przy kazdym wlaczeniu pompy bylo slychac zamkniecie zaworu

Po np 2 dniach jak sie wylaczylo pompe co zawor nie odskakiwal pomagalo delikatne postukiwanie po zaworze potem zaprzestalismy uzywania pomy wszystko szlo grawitacyjnie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zalaczysz pompke to co sie dzieje ????

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe masz na wyjsciu czy na powrocie ????

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz przy bojlerze jakis odpowietrznik ???

Te bulgotanie pompy to w duzych czy malych odstepach czasu ???


Jesli w miare szybko powtarzalne to bojler (ja tak mialem)

Jesli bardzo dlugie to odpowietrzasz dopuszczasz odpowietrzasz dopuszczasz wszystkie kaloryfery az do konca ( u mnie to podzialalo 14 kaloryferow potem jeszcze mi sruba pierdzielnela),

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mkaczko napisał:

Jesli przy wlaczeniu pompy co nie zaworu to bardzo prawdopodobne ze sie zablokowalo

U rodzicow do instalacji grawitacyjnej dodalismy pompe co z tym zaworem

Przy kazdym wlaczeniu pompy bylo slychac zamkniecie zaworu

Po np 2 dniach jak sie wylaczylo pompe co zawor nie odskakiwal pomagalo delikatne postukiwanie po zaworze potem zaprzestalismy uzywania pomy wszystko szlo grawitacyjnie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie grawitacyjne nie można bo piec jest na posadzce a grzejniki są poniżej pieca... Stukniecia.. Blokady zaworu roznicowego nie slychac a instalacją ma ponad 7lat tylko była teraz przerabiania z piec na miedź... Od samego początku były z nią problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mkaczko napisał:

Czy masz przy bojlerze jakis odpowietrznik ???

Te bulgotanie pompy to w duzych czy malych odstepach czasu ???


Jesli w miare szybko powtarzalne to bojler (ja tak mialem)

Jesli bardzo dlugie to odpowietrzasz dopuszczasz odpowietrzasz dopuszczasz wszystkie kaloryfery az do konca ( u mnie to podzialalo 14 kaloryferow potem jeszcze mi sruba pierdzielnela),

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Pompa na zasilaniu, odpowietrznik przy bojlerze brak.. Gdy wymieniłem anode w zasobniki to idzie w nim rura jak by podkowa bodajże 5/4 cala okna grzeje wodę i tam raczej nie powinna się zapowietrzac.Taka instalacją powinna sama się odpowietrzac poprzez naczynie przelewowe (zamontowane od jakiegoś czasu na strychu bo było zaraz nad zasobnikiem c.w.u i sie gotowalo... Bulgotanie słychać cały czas praktycznie tak jak by pompka c.o działała jak odpowietrznik... Instalacją zmieniana jakieś 3tygodnie temu z pex na miedź i jest trochę lepiej ale nie do końca. Piec 9kw na mieszkanie dokładnie 50M i zasobnik 80litrów, przewymiarowany raczej, pale w piecu od gory z miarkownikiem ciągu, przed modernizacją instalacji czyscilem piec , dużo smoly teraz trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrz jeszcze pompe

Samo to sie raczej nic nie robi :-)

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob prosze kilka fotek instalacji bo jak patrze to zdjecie to mam jakies dziwne wrazenie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkaczko napisał:

Czy masz przy bojlerze jakis odpowietrznik ???

Te bulgotanie pompy to w duzych czy malych odstepach czasu ???


Jesli w miare szybko powtarzalne to bojler (ja tak mialem)

Jesli bardzo dlugie to odpowietrzasz dopuszczasz odpowietrzasz dopuszczasz wszystkie kaloryfery az do konca ( u mnie to podzialalo 14 kaloryferow potem jeszcze mi sruba pierdzielnela),

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Pompa na zasilaniu, odpowietrznik przy bojlerze brak.. Gdy wymieniłem anode w zasobniki to idzie w nim rura jak by podkowa bodajże 5/4 cala okna grzeje wodę i tam raczej nie powinna się zapowietrzac.Taka instalacją powinna sama się odpowietrzac poprzez naczynie przelewowe (zamontowane od jakiegoś czasu na strychu bo było zaraz nad zasobnikiem c.w.u i sie gotowalo... Bulgotanie słychać cały czas praktycznie tak jak by pompka c.o działała jak odpowietrznik... Instalacją zmieniana jakieś 3tygodnie temu z pex na miedź i jest trochę lepiej ale nie do końca. Piec 9kw na mieszkanie dokładnie 50M i zasobnik 80litrów, przewymiarowany raczej, pale w piecu od gory z miarkownikiem ciągu, przed modernizacją instalacji czyscilem piec , dużo smoly teraz trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki jestes z tymi odpowietrznikami

Odkrec ten zawor dolny z bojlera bedzie ci cos zaburzal nie wiem czy pomoze ale sprobowac nie zaszkodzi

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeze to strasznie to zagmatwane u ciebie od pieca idzie 1 rura

A potem przy futrynie jest kilka rurek od pionu

Niestety ale potrzebny jest schemat instalacji i to w miare dokladny

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że filtr przed pompa czyszczony, grzejniki wielokrotnie odpowietrzam na srubunkach przy zaworach termostatycznych (zawory bez kryz i oczywiście gdy pale otwarte powroty na grzejnikach te na imbus otwarte) Zauważyłem że jak piec zimny to w pompce nie ma powietrza tylko jak się pali. Poawil się jeszcze problem wychladzania wody c.w.u dlatego zawor powrotny przy zasobniki jest przymkniety najbliżej pieca (priorytet) nie mam możliwości odcięcia grzejników w lecie będę palił na wodę, jest możliwość przykrecenia grzejników może lepiej?zabezpieczenie przed buuum?

20190516_080324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
W dniu 14.05.2019 o 16:10, 1gregor napisał:

Tylko, że ja tą instalację odpowietrzam już ponad 3 tygodnie i ciągle słychać przelewanie w rurach zwłaszcza po ostygnięciu i ponowny rozpaleniu w kotle (wiem że pompa do wymiany 7lat a co z zaworem różnicowy? Też wymieniać? Nie słychać specyficznego stukniecia czyli blokady kulki jak to jest u mojego znajomego)

Jak ponownie rozpalasx, to przy jakiej temp zaczyna pracować pompa CO? 

A tę pompkę CO już wymieniłeś, bo nie doczytałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.