Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągle powietrze w piecu ...dlaczego.


MRfoto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trener40
1 minutę temu, MRfoto napisał:

Panowie jeszcze raz bo widzę że troszkę demonizujemy... nagram jeszcze raz filmik z bulgotem .... bez dotykania zaworu kulowego,  tylko otworzę sam zawór 3d. I nie będziemy rozmawiać o nawigacji i samozapowietrzaniu sobie instalacji.

Otwarcie zaworu 3d na max przy rozgrzanym kotle ( nagłe zalanie kotla zimną wodą) może powodować bulgotanie, czyli tak jak pisałem...sam sobie wiecznie zapowietrzasz już zapowietrzoną instalacje. 

A może się mylę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MRfoto napisał:

Rura bezpieczeństwa ?Proszę jaśniej...

http://forum.bolecki.pl/index.php?action=dlattach;topic=841.0;attach=6298

Masz normę jak powinna być zabezpieczona instalacja, jak masz rurę wzbiorczą to tam powinien być trójnik i wyżej w naczynie powinna być wpięta rura bezpieczeństwa inaczej ta instalacja nie jest zabezpieczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Trener40 napisał:

Otwarcie zaworu 3d na max przy rozgrzanym kotle ( nagłe zalanie kotla zimną wodą) może powodować bulgotanie, czyli tak jak pisałem...sam sobie wiecznie zapowietrzasz już zapowietrzoną instalacje. 

A może się mylę... 

Nie do końca mi to pasuje do zaistniałej sytuacji..... czyli woda w kotle która ma powiedzmy 55 stopni nagle się miesza z woda powrotną z grzejników która ma 40 stopni powoduje nagły bulgot w kotle? To myślę co by się działo w samochodzie gdzie termostat się otwiera przy....chociazby 90st i puszcza na gorący blok zimna ciecz z chłodnicy..., poza tym myślałem że zaworem 3d można dowolnie sterować instalacją,  być może tu jest moje błędne myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
4 minuty temu, user2018 napisał:

http://forum.bolecki.pl/index.php?action=dlattach;topic=841.0;attach=6298

Masz normę jak powinna być zabezpieczona instalacja, jak masz rurę wzbiorczą to tam powinien być trójnik i wyżej w naczynie powinna być wpięta rura bezpieczeństwa inaczej ta instalacja nie jest zabezpieczona.

Ale czy to ma coś wspólnego z powietrzem w układzie? Raczej nie, ale sugestia na OK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
8 minut temu, MRfoto napisał:

Nie do końca mi to pasuje do zaistniałej sytuacji..... czyli woda w kotle która ma powiedzmy 55 stopni nagle się miesza z woda powrotną z grzejników która ma 40 

Powrót 40 st masz dlatego, że zawór 3d masz otwarty na 3do 5 i woda się miesza , ale jak go otworzysz na max, to powrot ma ok 20 st., albo i mniej.... 

No chyba, że mi się coś miesza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Trener40 napisał:

Ale czy to ma coś wspólnego z powietrzem w układzie? Raczej nie, ale sugestia na OK 

To jest dużo większy problem niż zapowietrzony układ, bo instalacja jest źle zabezpieczona i niebezpieczna.

@MRfoto a na podstawie jakich przesłanek dolewasz wodę? piszesz o dopuszczaniu po 2-3 litry, jakie przesłanki są kiedy dopuszczasz wodę do instalacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrozumcie,  jeśli nie dotykam pieca przez powiedzmy miesiąc dochodzi do załączenia się alarmu i konkretnego zapowietrzenia,  tak że pompy non stop mielą powietrze a grzejniki są zimne , domyślam sie że dzieje się tak gdy w piecu nazbiera się tyle powietrza że dochodzi do zagotowania wody , zbiera się para bo ma gdzie i gotowe. Przecież nie wysłałem sobie tego z palca. Z tego co mi wiadomo do takich akcji dochodziło każdej zimy co najmniej dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, user2018 napisał:

To jest dużo większy problem niż zapowietrzony układ, bo instalacja jest źle zabezpieczona i niebezpieczna.

@MRfoto a na podstawie jakich przesłanek dolewasz wodę? piszesz o dopuszczaniu po 2-3 litry, jakie przesłanki są kiedy dopuszczasz wodę do instalacji?

 

Przy ostatnim "duzym" zapowietrzeniu był fachowiec który między innymi montował kocioł, powiedział że w tej instalacji mamy dopuszczać wode raz w tygodniu, ja mu na to że dopuszczalem ostatnio miesiąc temu , stwierdził że przez to się wszystko zapowietrzylo,jak dla mnie jest tam coś ostro ***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Wiecej nie wpuszczaj tego fachowca... Mogłeś się go zapytać jaki jest powód,że masz dopuszczać raz na tydzień wodę... Albo strzelić go w mordę i od razu pytać " mów co wiesz" 

Odniosę się do tego co pisałeś... 

Skoro uzupełnię płyn chłodniczy w aucie i układ jest odpowietrzony, oraz temp trzyma się na poziomie ( chłodzi i grzeje budę), to też mam coś dolewac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MRfoto napisał:

Przy ostatnim "duzym" zapowietrzeniu był fachowiec który między innymi montował kocioł, powiedział że w tej instalacji mamy dopuszczać wode raz w tygodniu, ja mu na to że dopuszczalem ostatnio miesiąc temu , stwierdził że przez to się wszystko zapowietrzylo,jak dla mnie jest tam coś ostro spier...

Ten kocioł to smok, że on tyle pije? xD

Sprawdzałeś ten kocioł poziomnicą jak on stoi? Narysuj jeszcze schemat tej instalacji w całości, jak masz grzejniki też podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Trener40 napisał:

Wiecej nie wpuszczaj tego fachowca... Mogłeś się go zapytać jaki jest powód,że masz dopuszczać raz na tydzień wodę... Albo strzelić go w mordę i od razu pytać " mów co wiesz" 

Odniosę się do tego co pisałeś... 

Skoro uzupełnię płyn chłodniczy w aucie i układ jest odpowietrzony, oraz temp trzyma się na poziomie ( chłodzi i grzeje budę), to też mam coś dolewac? 

Oczywiście że nie i doskonale to rozumiem , jestem wręcz świetnie zorientowany jak działa układ chłodniczy w samochodzie i domyślam się że w instalacji co jest podobnie choć to nie moja dziedzina i dlatego tu szukam pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, user2018 napisał:

Ten kocioł to smok, że on tyle pije? xD

Sprawdzałeś ten kocioł poziomnicą jak on stoi? Narysuj jeszcze schemat tej instalacji w całości, jak masz grzejniki też podłączone.

Nie wiem na ile wierzchnie blachy odpowiadają temu co jest w środku.

..

20190310_171602.jpg

20190310_171549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Dramatu w poziomach nie ma... Napiszę tak :

Skończy się sezon o ogarnij możliwość całkowitego odpowietrzania instalacji, która znajduje się poza  kotłowną ( o czym już pisałem). Grzejniki, rury. 

Twoje zabiegi ( kombinacje), które wykonujesz mogą być kolejną dawką aby zapowietrzyć ponownie  instalacje. I robisz to w kółko... 

Ja innego wytłumaczenia nie widzę, no chyba, że podasz mi namiar do tego co to montował, to coś z niego wydusze :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, user2018 napisał:

W drugą stronę też trzyma poziom? Nie jest przechylony do tyłu albo do przodu?

W drugą stronę poziom jest ok , wcześniej latem cwu chodziło na prądzie,  między innymi dociekam wszystkiego dlatego że chciałbym grzać wodę kotłem i nie mieć z tego tytułu problemu. Jest to mój pierwszy sezon grzewczy w tym domu więc powoli wszystko poznaję,  każdy mankament,  wcześniej niestety nie miał kto tego dopilnować.

Panowie nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić kogoś naprawdę obeznanego w temacie co to wszystko poprawi jak się należy.  Dziękuję Wam wszystkim za pomoc i cenne uwagi. Oczywiście nie omieszkam się podzielić wiadomością jak tylko uporam się z tematem . W razie ktoś z Was będzie miał jeszcze jakieś uwagi to bardzo proszę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu zacząłbym od prawidłowego zabezpieczenia tej instalacji, czyli dorobić rurę bezpieczeństwa tak jak w normie którą wyżej wrzuciłem, do tego to naczynie wzbiorcze podłączyłbym bezpośrednio przy kotle, jak masz wyjście z kotła to dać tam trójnik i u góry zrobić podłączenie do tego naczynia wzbiorczego, wtedy wydaje mi się instalacja będzie miała lepsze szanse na odpowietrzenie. Do tego zamontować odpowietrzniki na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada moment zakończy się sezon grzewczy i biorę się do roboty, jeszcze raz Wszytkim dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.