Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Heiztechnik DasPell GL nie osiąga zadanej temp. Dlaczego?


Xander1401

Rekomendowane odpowiedzi

No ale co w takim razie ?? Wydaje mi się, tak jak to już wcześniej było wymienione że mógłby być jeszcze mieszacz który by nie puszczał gorącej wody z kotła na instalacje tylko np 40 C no ale przy podłogówce jest taki mieszacz a na grzejnikach są zawory termostatyczne... więc nie wiem co może być nie tak. Martwi mnie fakt że to wszystko nie działa poprawnie przy dodatniej temperaturze na dworze nie wiem co bd jak przyjdą prawdziwe mrozy. Fakt że dom jest jeszcze nie ocieplony z zewnątrz ale czy elewacja aż tyle by pomogła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Xander, po tym co piszesz zastanawiam się jaki masz komin. Po zachowaniu się Twojego palnika jak nic mogę stwierdzić, że musisz mieć nadmierny ciąg kominowy. Najpewniej nawet przy wyłączonym wentylatorze przepływ przez palnik jest tak duży (przy całkowicie otwartej klapie), że spalanie mogłoby następować.

Nie miałeś przypadkiem problemów z rozpalaniem? Często nadmierny ciąg zbyt mocno wychładza grzałkę i mogą następować nieudane próby rozpalenia. W tym przypadku dobrze, że przymknąłeś klapę, gdyż nadmiar tlenu mógłby powodować przegrzanie palnika a nawet jego uszkodzenie. Ponadto nadmierne spalanie mogło być spowodowane nadmiarem powietrza, które to od wewnątrz wychładzało Ci kocioł.

Nie wiem, czy w Twoim przypadku nie będzie konieczne zamontowanie kominowego przerywacza ciągu.

Dla próby możesz rozszczelnić drzwi wyczystki kominowej.

Jeśli będziesz potrzebował, to mogę puścić Ci swój nr telefonu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam 

Komin jest ze starej czerwonej cegły jest to dom z lat 40 który właśnie remontuję. przekrój kanału 13x22, komin przed podłączeniem pieca wyszlamowałem od środka aby go uszczelnić, wysokość 9m. 

Co do temp palnika przy tym dużym ciagu to wynosiła ona około 40-45 C dopiero po przymknięciu klapki temperatura rosła. z rozpaleniem problemu nigdy nie było zawsze się rozpalał.

A czy ten kominowy przerywacz ciągu to musi być dedykowany do tego pieca czy każdy będzie pasował?

Jak tylko naprawię zgarniacz to zrobię próbę z otworzeniem tej klapki od wyczystki. 

A ze sprawą instalacji też miałem niewiadomą czy jest zrobiona poprawnie bo niektórzy stwierdzali że nie bo np pompa jest na powrocie lub nie ma zaworu 4 drożnego ale nie wiem czy to mogło by mieć aż tak duże znaczenie do prawidłowej pracy pieca. Sprzedawca który był na uruchomieniu pieca i też robi instalacje stwierdził że jest "ładnie zrobione" :)

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli temperatura palnika waha się między 60 - 70 stopni to nie jest źle.

Przerywacz ciągu kominowego może być taki jak poniżej:

https://allegro.pl/oferta/regulator-miarkownik-ciagu-kominowy-komina-darco-5708521576?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Kominki+i+akcesoria+-+Systemy+kominowe&ds_rl=1262523&gclid=CjwKCAjw1KLkBRBZEiwARzyE700wTC33b6pDzm5wFflILfFd5wriRLQT6OZDU9eaYASMBrnQoORCNBoC61YQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Co do samego komina, to ogromne znaczenie poza jego wymiarami ma miejsce usytuowania, wysokość nad kalenicą, sąsiedztwo drzew, usytuowanie domu na wzgórzu czy w dolinie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Stwierdzam że problemem u mnie jest zbyt duży ciąg kominowy przy którym zdmuchuje mi niedopalony pellet z palnika i przez to kocioł nie jest efektywny i ma problem z nagrzaniem się. Poprawiłem to zmniejszając dopływ powietrza za pomocą klapki w palniku. Pali się lepiej choć robi mi się teraz zgorzelina na palniku którą muszę usuwać codziennie bo inaczej palnik się zapcha i i chyba muszę z tym żyć. Piec osiąga już zadaną temp. choć trwa to dość długo bo około 6 h. Stwierdziłem że nie bd montował przerywacza ciągu ponieważ po otwarciu wyczystki nie było żadnych zmian. Pozdrawiam

ps. zwiększyłem też temp przegrzewania palnika do 82 C i palnik teraz pracuje w przediale 60-75 C 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 13:04, Heiztechnik napisał:

jest to najlepszy palnik na rynku,

 

4 godziny temu, Xander1401 napisał:

Pali się lepiej choć robi mi się teraz zgorzelina na palniku którą muszę usuwać codziennie bo inaczej palnik się zapcha i i chyba muszę z tym żyć.

Nie taka jest idea użytkowania kotła pelletowego. Spróbuj jeszcze innego, markowego paliwa. Jeśli to nie pomoże, to powyższe stwierdzenie @Heiztechnik, jest mocno na wyrost, delikatnie mówiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to palnik najlepszy na rynku , to może potrzebuje najlepszego pelletu na rynku takiego po 1300 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.